luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

Z paskami to bd musiał sam samemu zmierzyć jak założysz sprężarkę i łoże...Ja zrobiłem na stałe i jest dobrze paski odpowiednio naciągnięte,myśle że pare lat tak  będzie bez problemu się kosić ;) Wole mieć silniejsze łoże bez naciągu niż słabsze z naciągiem...No i mniej roboty z łożem miałem.Jak się zużyją paski i bd nie napięte to kupie nowe paski:)


Ogólnie to postaraj się zrobić zdjęcia montażu i już po montażu:) Pewnie nie jednemu to pomoże i sam jestem ciekaw jak Tobie to pójdzie;) :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edytowano przez HornetZnawca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

To są klimatyzacje stacjonarne i raczej długo ci nie podziała na kombajnie gdzie masz duże wibracje i zapalenie. Druga sprawa znacznie powazniejsza to serio chciałbyś pracować na maszynie gdzie masz 230? Ja bym z takim zestawem nie ryzykował,wstawiasz klime samochodowa z małymi przeróbkami i całością zamykasz się poniżej 2tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wtrące sie z inna trochę sprawą. Postanowiłem doposażyc mojego jd 3040 w klimatyzacje. Kupiłem spręzarke, chłodnice wentylator itp po taniosci ale problem napotkałem w nagrzewnicy. Najmniejsza jaką znalazłem ma peugeot 206 i taką nabyłem. Ale ja chce zastapić obecna w jd właśnie tą i tutaj rodzi sie problem regulacji temperatury bo przecież w peugeocie jest to sterowane elektrycznie. Jak to rozwiązac najprosciej? Czy bede musiał poradzić sobie jakoś mechanicznie i dołożyć prosty zawór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Wstawiasz cyfrowy regulator temperatury i masz regulacje w ten sposób że ustawiasz 24st i jak schlodzi ci do tej temperatury wyłączy elektromagnes sprężarki, gdy wzrośnie o odpowiednią wartość ponownie ja zalaczy chyba najwygodniejsza sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Może też być termostat z ręczną regulacją. Ja właśnie uruchomiłem klimatyzację samochodową w swoim bizonie i nie mam zamontowanego termostatu, regulacja wydatku chłodnego powietrza zależna jest od stopnia obrotów dmuchawy nawiewu. Przy braku w instalacji termostatu przy włączonej klimie muszą być zapewnione przynajmniej minimalne obroty nawiewu aby nie dopuścić do oszronienia parownika. Nie zapomnij o nowym osuszaczu, używany nieodpowiednio zabezpieczony jest przeważnie do wyrzucenia z uwagi na dużą podatność na zawilgocenie. Całkowity koszt  z nabiciem 1350zł + własna robota - efekt Ameryka.

Edytowano przez mistrzgtsv6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze mówisz o tym osuszaczu. Dziś zamówie. Ja mam chłodnice od astry II a tam parownik jest przykręcony do niej. A rurki i sprezarke i reszte od peugeota 206. Ja chcę włącznik spreżarki podłączyć tak by nie dało się uruchomić spręzarki bez nawiewu. Dziś dam do pospawania przewody. a późneij zakówanie. U nas moda jest na węże hydrauliczne w klimie w  takich maszynach. Rozmawaiłem z klimiarzem  z warsztatu który cieszy się na prawde dobrą renomą w naszej okolicy i powiedziął ze mogą być te hydrauliczne ale gdzie jest możliwość to jak najwięcej rurki. Weże chce pscić słupkiem w  kabinie ale jestem zmuszony dac nypel. I tu się martwie czy nie będą tam wycieki? Czy stożek nypla wytrzyma gaz? Wiem ze wytrzymuje 250bar oleju. Ale olej gesty i w ogóle. Jak myślicie?

 


i jeszcze jedna sprawa. Wentylator klimy przed  chłodnicą czy za? Dla mnie lepiej był by przed bo łatwiej bym miał do montazu chłodnicy ale czy wentylator wytrzyma? Bo jezeli jest za to chłodzi sam siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Trochę mylisz nazwy. Do chłodnicy klimatyzacji czyli skraplacza przykręcony jest osuszacz, a parownik to jest element montowany w kabinie z którego leci chłodne powietrze. Na przewodach od hydrauliki będzie na pewno działać, lecz trzeba będzie częściej nabijać czynnik. Jeśli chodzi o wentylator skraplacza to nie ma znaczenia czy będzie przed nim, czy za nim, kierunek obrotów można zmieniać zamieniając + z masą. Polecam poczytać, sam czerpałem z tego info:

http://klimatyzacja-samochodowa.eprace.edu.pl/373.Elementy_skladowe_systemu_klimatyzacji_chlodzenia.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystko zamontowane i szzelne ale klima po nabiciu nie dziala. Na zegarachbw maszynie od klimy nie dzieje sie nic. Sprezarka na sucho tloczy powietrze . Posiadam druga sprezarke i zawor rozpreNy na podmiane. Jakies pomysly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Podeślij fotki jak masz to podłączone.
Dokładnie, jak kolega wyżej napisał słychać jakieś stukniecie elektromagnesu w sprężarce oczywiście przy nabitej klimatyzacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

odgrzebuję temat - jaki zestaw gotowy najlepiej kupić (cena jakość) bo w necie widzę że pojawiają się chyba ze 3 czy 4 tzw uniwersalne do zabudowy w kombajnach, ciągnikach itp?? Nawet widziałem białoruski zestaw do MTZta za 3700zł.
Normalna klima a nie żaden klimatyzator dachowy- pytam bo pojawił się w naszej okolicy gość dojeżdża i robi klimatyzacje itp, oba czynniki, w sumie uniwersalną też by zamontował. Pacjent to NH8050 z oryginalną kabiną z nawiewami. Zeszły rok dał w kość i będę się w tym roku starał to ogarnąć chociaż do kombajnu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj