luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

luk2782    19

Jestem ciekaw czy można zamontoowac klime w kabinie bizona. Mam rekorda 89 rok ma juz kabine z tapicerka w środku w dodatku czarną w takie upały w kabinie jest lekko ponad 40 stopni. wentylatory nie pomagają nawet dołożyłem sobie jeszcze jeden taki większy. Może jest ktos kto wie cos na temat klimy do bizona. z czego mozna by było to ewentualnie wykonac i czy jest to do zrobienia


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Żaden problem zakładasz jakąś od samochodu i gra wystarczy trochę pokombinować z napędem sprężarki i wentylatorków na chłodnicach a i z kabelkami. Tylko że to kosztuje ponad 1000 zł.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

jestem na etapie zakladania klimy do zetora 12145, najwiekrzym problemem jest dobranie odpowiednio malej nagdzewnicy, bo z chlodnica i kompresorem to wlasciwie nie ma problemu, co do kosztow calkowitych mysle ze nie da sie zejsc ponizej 1500zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

mądrze mówisz a z jakich elemntów to robisz. znaczy sie od czego pochodzi ta klima


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

udalo sie kupic na allegro fabrycznie nowy komplet od cinquecento za 1000pln, ma ta zalete ze ma mala nagrzewnice i mala chlodnice. ale raczej marne szanse dostac drugi taki komplet w rozsadnych pieniadzach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@rasso    0

ja wiem ze jden koleś znajomy ojca to kiedyś do bizona kupował cały daszek z klimą i tymi bajerami ale cos mu sie to nie opłacało bo jeszcze troszke by dołożył i by kompletną kabine kupił nową z klimą od Naglaka to było kilka lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Znam gościa co sprzedaje kompletne agregaty do klimy za 500zł+napełnienie płynem(niewjem ile to kosztuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

agregat? czyli co konkretnie bo chyba nie sama sprezarka?  ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hehe wydac na klime 1500zł ale miec ten konfort to mysle ze jest wart kazej kasy


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

A wy nie wiecie ze w z056 to klima jest w standardzie? wiec po prostu demontuj kabine zakladaj daszek i juz :)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

znajmomyt zakladal do nowego bizona rekorda klime to jak dobrze pamietam dal kolo 6 tyz zl


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

kilme zakladl mu serwis new holland-a ale miele z nia jakies problemy nie wiem dokladnie jakie noa le jakies mieli napewno dostali gwaracje


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13
A wy nie wiecie ze w z056 to klima jest w standardzie? wiec po prostu demontuj kabine zakladaj daszek i juz :)

 

Taaaa, ja juz mam dosc wzerania kurzu, jak trafie jakas kabine po pieniadzach to zaloze. Klime wtedy tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nigger   
Gość nigger

Klime w bizonku zalozyć sie oczywiście da, mialem zakladac ja w tym roku w moim bs-sie ale go sprzedalem , najwiekszym problemem jest przymozowanie sprezarki w ''czerwonych bizonach'' sprezarka powinna miec obroty -2000-3000max. nie wiecej

bo ja szlak trafi.

 

jak juz umocujemy sprezarke a powinna byc z cewka na 24 v kolej na skraplacz najlepiej gdzies przed chlodnica do tego parownik w kabinie i osuszacz. pozostaje tylko calosc ladnie polaczyc przewodami.

 

Ja mialem zakladac tak: sprezarke sanden sd7h15 (ma znakomita wydajnosć) bo te w fabrycznych bizonach rekordach sd5h15 niestety nie daja rady zbyt mala wydajnosc, parownik daewoo matiz oczywiscie nowy z matiza bo jest maly i skraplacz z daewoo nubira nowy oczywiscie w stare czesci nie ma sie co bawic bo samo napelnienie kosztuje ok 250-300zł to jak gaz ucieknie to szkoda kasy lepiej wszystko poskladac z nowych czesci. calosc jak liczylem wyniosla by mnie z przewodami (20-30zł za mb) jakieś 3000zł. .... no ale sprzedalem bs-a i plany klimy poszly w niepamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mój wujek który ma eskaer i ma bizona z kabino to ma podłączone dwa wiatraki i jest dobrze jak jest ciepło bo jak jest zimno to nie ma ogrzewania jedynie ognisko rozpalić :rolleyes: :rolleyes:


U-R-S-U-S C330 ---WSZECHMOCNY I NIE ZAWODNY

MOJE FILMY <<<http://pl.youtube.com/user/222rolnik>>>

MOJE GALLERY <<<http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-user2482.html>>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe pierszy raz słysze że w rekordzie da sie założyć klimatyzacje :( :rolleyes:

Myślałem że nie da sie założyć a jednak da sie :rolleyes: :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AF7018    0

sama klima nie wystarczy bo kabina jest w bizonie bardzo duża,

trzeba mieć jeszcze przyciemniane albo chociaż atermiczne szyby to wtedy dopiero są efekty.

jak wszystko działa w porządku to przy największych upałach temperatura w kabince jest o 10-12 stopni niższa niż na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Prędzej samochodową bo klimatyzatory dość spore są.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Lepiej samochodową, ładnie daje powietrze :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj