luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

master0608    0

Hmm to mnie zmartwiłeś tym ustawieniem parownika bo obecnie u mnie jedyne umiejscowienie rozsądne jest pod fotelem po prawej stronie po wyrzuceniu dzwigni od recznego no ale u mnie nie da rady w innym miejscu zamontowac.

Zasade ogolna znam tylko nie wiedzialem jak to jest zlozone w osobowce czy wystarczy sam parownik czy musi byc cala nagrzewnica.


A jeszcze takie pytanie czy orientuje sie ktos jakie obroty max moze miec sprezarka ? Czy jesli kolo pasowe bedzie mniej wiecej takich rozmiarow jak przy alternatorze to bedzie ok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie żniwa nie długo:) Czas na klime i w moim Superku kupiłem za ok 3800zł cały komplet dedykowany do kombajnów pracujących w upałach i cieżkich warunkach...Mam tylko problem z mocowaniem sprężarki Sanden SD7H15 kółko na dwa paski 132mm, macie jakiś dobry patent na mocowanie? U mnie jest tylko miejsce na jeden pasek na kole wału i reszcie czyli zostaje tylko zastosować dłuższy pasek...Czy ta sprężarka może chodzić z obrotami 2200obr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

Może. Mam taką w traktorze. Koło pasowe wału jest większe od koła sprężarki, tak, że ona sama kręci się szybciej niż silnik, a silnik wiadomo, chodzi nieraz szybciej niż 2200obr/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawionego bizona na 2300obr ale w polu spada do 2200obr;) Skraplacz chcę dać przy chłodnicy wody bez wentylatora myśle ze sam wiatrak da rade schłodzic skraplacz...Mam osłony siatki dźwiczek i tą wąską z tyłu i myślę że z zapychaniem aż tak nie będzie problemów a jeśli będą problemy to osłony trochę wydłużę co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Czy naped na sprezarke w bizonie nie lepiej poscic dorabiajac podwojne kolo na alternatorze, wtedy mamy mozliwośc ustawienia obrotów sprezarki wielkością koła, bo puszczając bezposrednio paskiem z wału korbowego bedziemy mieli obroty w granicach 4000 na sprezarce a to za duzo.

 

odnosnie skraplacza to montaz przy chlodnicy wody bedzie problemem gdyz jest dosc malo miejsca a skrawplacz powinien byc jak najwiekszy a po drugie zasłonimy chłodnice wody i bedzie problem z jej czyszczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jak rozwiazaliscie zasilanie sprezarki i podłączenie czujnika.

Mam zakupioną kompletna klime od lanosa wraz z czujnikem i za bardzo nie wiem jak to wszysko spiąc. z tego co wiem czyjnik działa na zasadzie ze jak jest za małe lub za duze cisnienie to nie włączy sprezarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

hej, Planuje zamontować klime w bizonie z056. Zestaw juz mam. Jesli ktos juz montował, podpowie jak napedza sprezarke ?
Z pomy hydrauliki ? jesli tak to jakie kółeczko dorobiliscie do oryginału i w jaki sposób mocowane ?
Mysle tez o napedzie z alternatora ? ale chyba sie nie zmiesci na nim kolo dwupasowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Zmieści się z alternatora tylko musisz koło zmienić na 2 pasowe lub dłuższy pas choć tu bym nie kombinował bo najważniejsze w tej maszynie jest chłodzenie a pas masz wspólny do alternatora i pompy wody.

Zobacz sobie tu:

https://www.olx.pl/oferta/bizon-rekord-z056-klimatyzacja-kompletna-CID757-ID78Z2p.html

 

Ewentualnie z pompy olejowej, jeśli masz koło pod pasek wielorowkowy ( jak większości samochodów ) to lepiej tak jak tu:

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/technika/zrobilem-klime-do-bizona/

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Dziekuje Kolego za odpowiedz.
Czy wiesz moze jaki rozmiar kola dwupasowego pasuje na alternator ?
A druga opcja czyli z kola pomy oleju.
Mianowicie montaz kola dwupasowego do kola pompy za pomoca srub ? Czy inaczej ? Tak zeby jedno z drugim sie trzymalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Ja co prawda montowałem w NH i claasie ale napęd w obu przypadkach z jakiegoś koła powiązanego z hydraulika, jak weźmiesz napęd z alternatora to go rozwalisz bo sprężarka ma dość duże obciążenie i pasek masz mocno naciagniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie ma możliwości dokręcania do obecnych kół, śrubami możesz tylko dokręcić ale nie ustalisz położenia. Musisz wymienić koło na 2 pasowe, najtaniej zrobić to na alternatorze, jak się nie mylę jest tam pas hb więc musisz szukać koła 2hb z odpowiednim otworem i podtoczeniem aby można było zamocować ( na aukcjach kupisz za kilkanaście zł ).

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Ktos napisal na jednym z forum, ze podlaczyl do alternatora i posypaly sie lozyska na alternatorze z tego powodu ? Stad tez sie zastanawiam czy to "wytrzyma" ?

Czyli chcac zrobic naped z pompy hydrauliki pozostaje mi tylko poszukanie kola 4 pasowego pasujcego pod pompe ? Na pompie mam aktualnie kolo 2 pasowe. Zastanawia mnie jak to robia Ci ktorzy zasilaja z pompy w jaki sposob centruja dodatkowe kolo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Ale jaki problem połączyć dwa koła że sobą? Jedziesz do ślusarza i zrobione. W NH ma połączone z kołem pompy hydraulicznenj i śmigalo dwa sezony be, problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Jeśli jest miejsce na podtoczenie i osadzenie drugiego koła to żaden problem, jeżeli nie ma takiej możliwości to tylko drugie koło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Z tym się zgodzę, w każdym bądź razie nie polecam kombinowania  napędu z alternatora bo może się to skończyć jego wymianą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam koło od sprężarki ursusa 1012 na dwa paski,wycentrowałem je z kołem pompy oleju bizona za pomocą suwmiarki,złapałem migomatem,zrobiłem 4 otwory na śruby 8mm.W kole od sprężarki w środku trzeba było wywiercić otwór taki żeby nasadka od klucza przykręcała nakrętke od koła pompy oleju...Koło sprężarki ma zero bicia;) Pierwszy rok z klimą mam za sobą już i działa rewelacyjnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

A postojowa klimatyzacja sprężarkowa od ciężarówki poprzez przetwornice da sie podłączyć do ciągnika? 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak mam z okolic Krotoszyna ;) Dokładnie Inter-Instal,są u nich na stronie moje zdjecia jak jest wszystko zainstalowane w kombajnie ;) :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Ta klima od nich daje rade ? Schlodzi do tego stopnia, ze pracuje sie komfortowo ? ;)
Moglbys podeslac fotki loza sprezarki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fotki sa u nich na stronie...Chłodzi bardzo dobrze,z 40 stopni w kabinie schładza jak dobrze pamiętam do 15 stopni w pełnym upale bez wietrznym;) Tylko że ja mam kabine wyciszoną matami o różnych grubościach i rodzajach + bardzo dobrze uszczelnioną+ jest cały czas obieg zamknięty aby nie brać ciepłego powietrza z zewnątrz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olgierdowyy    0

Super. Klime zamowilem. Pewnie mat w tym roku nie zaloze juz. Mam pytanie odnosnie paskow klinowych. Mozesz podac jaka to dlugosc paskow do napedu sprezarki ? W jaki sposob je naciagales?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj