luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

czesio200    3400

no to woda z parownika mogła by być problemem właśnie. u mnie wentylator jest przystosowany na założenie nagrzewnicy czyli i parownik by weszedł, ale byłby na leżąco więc woda by się lała przez kratki do kabiny...

o rurkach miedzianych też myślałem- przyjdzie czas będzie rada. w przybliżeniu ile mogą kosztować węże do klimy?


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

już teraz za późno ale później będę kombinował po żniwach. instalacje mam 12V więc klima z osobówki się nada. kupie jakąś używaną kompletną wyjdzie tanio nawet jak by jakaś część była niesprawna... za węże 500zł to jeszcze nie ma tragedii rok wcześniej czytałem na necie to straszyli cenami 1500zł za węże. Teraz widzę, że jak dobrze pójdzie to 1500zł wszystko wyjdzie. oczywiście wszystko sam sobie zamontuje dopasuje węże dam do zakucia a nabije w warsztacie. kabina nie jest duża więc klima z osobówki powinna chłodzić na spokojnie. Dzięki za wszelkie info :)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam też jestem w fazie budowy klimatyzacji tylko że w ciągniku MF 698 części już prawie wszystkie mam  i teraz mam 3 pytania:1 w którym miejscu powinien być umieszczony termostat. 2 ile będę musiał mieć czynnika do klimy czy 900g wystarczy czy więcej? 3.Na jakich przekaźnikach jest zbudowany ten schemat http://obrazki.elekt..._1252515572.jpg albo jak by ktoś mógł to niech podrzuci inny do porównania. 

 

PS. nie interesują mnie odpowiedzi typu jak nie masz pojęci to sobie odpuść lub zleć to komuś co się zna itp. bo nie po to jest forum żeby kogoś spławiać lecz żeby pomóc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

U mnie kabina to tzw akwarium i spokojnie daje radę ok 6 stopni na klatkach nawiewu mam:)termostat na parowniku żeby zabezpieczyć go przed zamarznieciem no i drugi drugi do pomiaru temperatury w środku kabiny i sterowania sprężarka przekaźniki są normalne tylko w jednym masz styk nc w drugim No a co do czynnika to nie da się tego określić ja nabilem 800g. Chodzi o to aby ciśnienia były ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie ma czegoś takiego jak freon R134, tak jak to macie podane na stronie internetowej. Kolejny klasyczny przypadek tego jak krawaciarz (czyli przedstawiciel handlowy) nie wie co sprzedaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Może zabrakło przecinka. W sumie to ceny są dość wysokie ja za goodyear gruboscienny fi8 wewnątrz płaciłem po 19 brutto tylko nie pamiętam stronki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Dzięki za odpowiedź teraz jeszcze jedno pytanie jakiego przekroju powinny być przewody do klimy bo zapomniałem o tym z góry dzięki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Witam też jestem w fazie budowy klimatyzacji tylko że w ciągniku MF 698 części już prawie wszystkie mam  i teraz mam 3 pytania:1 w którym miejscu powinien być umieszczony termostat. 2 ile będę musiał mieć czynnika do klimy czy 900g wystarczy czy więcej? 3.Na jakich przekaźnikach jest zbudowany ten schemat http://obrazki.elekt..._1252515572.jpg albo jak by ktoś mógł to niech podrzuci inny do porównania. 

 

PS. nie interesują mnie odpowiedzi typu jak nie masz pojęci to sobie odpuść lub zleć to komuś co się zna itp. bo nie po to jest forum żeby kogoś spławiać lecz żeby pomóc. Pozdrawiam

spotkałem się z modelami fergusona gdzie zamontowano nagrzewnicę powietrza do kabiny razem z parownikiem i rozprężnikiem  więc pozostaje sprężarka, skraplacz, osuszacz, termostat i węże.

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

wiem o co Tobie chodzi Ginterpol tylko u mnie jest sama nagrzewnica a w miejscu gdzie powinien być parownik jego tam nie ma :)

 

 

PS. czekam na odp. odnośnie średnicy przewodów do klimy bo nie jestem pewien co zamówić.

Edytowano przez pancer527

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

 

Witam. Mam takie pytanko. Mam kabine w ktorej byla klima ale ktos ja zdemontowal z maciezystego kombajnu i zalozyl do tego ktory teraz obecnie mam. Jest parownik z zaworem rozpreznym i jakims czujnikiem na wezu powrotnym z parownika i częśc instalacji elektr. bo wentylatory ktos zakosil a wszystkie przewody lacznie z tymi od klimy odcial przy wyjsciu z kabiny. Jak daje plus na jeden z kabli to zapala sie kontrolka presure refraguence i cos brzeczy (taka mala metalowa puszka do ktorej dochodzi sporo przewodow) czy to jakis prxekaznik? i czy pod te przewody od tego czujnika. na powrocie bo wywalam stary parownik moge podpisc przewody od czujnika cisnienia z oszuszacza?czy to to samo bo jak zewre przewody od tego czujnika to wlasnie brzeczy i swieci sie ta kontrolka ostrzegawcza a jak sa rozlaczone to cisza ( jak byly podpiete do tego czujnika to tez brzeczalo i swiecila kontrolka)

Edytowano przez olsiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Kiedyś oglądałem coś takiego i z tego co się orientuję to wycinasz dziurę w dachu podpinasz zasilanie i zbiornik chyba też musi być na wodę. Poczytaj opinie kierowców ciężarówek o tego typu urządzeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

Temat klimy u mnie zamkniety. Wszystko zmontowane i dziala bez zarzutu. Wczoraj klima zostala nabita i uruchomiona i chlodzi az milo ale ostateczna opinia bedzie jak maszyna pójdzie w konkretna robote bo na razie byl tylko krotki test podczas powrotu z warsztatu. Calkowity koszt to 1250 zl w 100% na nowych czesciach wraz z nabiciem. Klima od mazdy 323 bez przedluzania jakichkolwiek przewodow wiec czynnika weszlo 750 g jak orginalnie w aucie. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

A może montował ktoś u siebie klimę wodną ? Wiem, że teraz zima i nikt nie myśli jeszcze o żniwach, ale jest czas to przeglądam różne ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ta klima sw 1000 daje rade w ciężarówkach a tam kabiny są duże to w kombajnie powinna dać rade tylko cena mniejsza i by było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Witam wszystkich. Ja mam pytanie do tych którzy już zamontowali klime w swoich bizonach. Mianowicie jak rozwiązaliście temat nadmuchu ? Czy jest potrzebna orginalna nagrzewnica z samochodu czy wystarczy orginalny wentylator (mam kabine z forszaja e-512?) jakoś dostosować a jeśli się da to w jaki sposób ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żadna nagrzewnica nie jest potrzebna, bo masz chłodzić, a nie ogrzewać. Potrzebny jest parownik. Jeżeli uda Ci się wkomponować go w oryginalny nadmuch to nie trzeba montować nic dodatkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master0608    0

Nie wiedzialem jak to dziala w samochodach ale jesli tak to w sumie bardzo prosta sprawa wykombinowac taka klime :) dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W takim razie jak chcesz zrobić klimatyzację jak nie masz pojęcia jak jest zbudowana i jak działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3
Elektrotechnik , ale wszystko może nadrobić. Ja wiedziałem ogólnie jak działa klima ale nigdy w szczegóły się nie zagłębiałem. Dopiero jak montowałem klimę u siebie w kombajnie trochę się za to zabrałem. Nie ukrywam popełniłem kilka błędów przede wszystkim zabija mi kurzem skraplacz i w tym roku będę to przerabiał , no i druga sprawa położyłem poziomo parownik gdyż mi się nie mieścił i mam problem ze skroplinami teraz wyciął bym otwór w dachu i zrobił go pionowo no ale za dużo już nie przerobię. Także jak ktoś ma chęci to z małą pomocą google sobie poradzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj