luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

Ginterpol    20

dobór ilości czynnika jest jak najbardziej istotną sprawą a robi się to poprzez  kontrolę ciśnień zasilania i tłoczenia..

 

zakładanie kompletnej klimy z innego auta i napełnienie czynnikiem o wartości zalecanej katalogowo ma sens jeśli nie zmieniasz długości przewodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie. Napełnienie klimatyzacji kiedy nie zna się ilości czynnika wymaga doświadczenia, na pewno nie zrobi tego ktoś kto robi to pierwszy raz. Nie raz widziałem, że nawet "firmy" zajmujące się klimatyzacją nie dają rady, a inni nawet się nie podejmują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Fotki podeślę jak tylko będę w chacie, odnośnie kosztów to kupiłem całą klimę za bodajrze 200zł łącznie z wysyłką , najdroższe były przewody bo trzeba było ciągnąc praktycznie z konca aż do kabiny ze strony elektrycznej to robiłem wszystko sam no i znajomy nabił także poniżej 1000zł się wyrobiłem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

witam

co sadzicie o takim zestawie? http://allegro.pl/klimatyzacja-kompletna-uniwersalna-mazda-mx3-626-i5450013451.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Motoryzacja-3_Cz%C4%99%C5%9Bci+samochodowe-620_Ogrzewanie,+wentylacja,+klimatyzacja-49183_Klimatyzacja-49184_Kompletne+instalacje-49187

da rade obnizyc temp w kabinie? i czy to juz jest komplet który po złozeniu bedzie prawidłowo działał czy moze jeszcze cos trzeba dokupic di tego a jesli tak to co.

czekam na wasze opinie bo jesliu sie nada to kupuje i zakładam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

a wiec tak dzis zamontowalem klime i dziala pieknie.... zwykla klimatyzacja pokojowa do tego przetwornica i chlodzi az milo....
jak by ktos byl zainteresowany to moge kilka danych podac.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    180

a wiec tak dzis zamontowalem klime i dziala pieknie.... zwykla klimatyzacja pokojowa do tego przetwornica i chlodzi az milo....

jak by ktos byl zainteresowany to moge kilka danych podac.. ;)

więcej szczegółów najlepiej zdjęcia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

wielki dzieki kondziu123

wiec tylko zamawiac i zakładac :lol: ale chciał bym sie dowiedziec cos wiecej na temat połączenia elektryki przy tej klimie. Mógł by mi to ktoś wyjasnic tak bardziej łopatologicznie co z czym po kolei się łączy i czy ten zestaw ma już wszystkie potrzebne elementy zeby klima działała po założeniu i nabiciu.

Mam termostat z czujnikiem temp na parownik od innej klimy i chyba od niego bedzie sie zaczynac wiązka elektryczna jęsli sie nie myle? ma dwa styki oznaczone "in" i "out" wiec wejscie i wyjście i czy dobrze rozumiem ze wejscie to bedzie + od aku a wyjście na elektromagnes w sprężarce? czy może coś jeszcze po drodze musi być. od czujnika ciśnienia w osusaczu pod co muszą wychodzić przewody?

Będe bardzo wdzieczny za wszelką pomoc w tej sprawie bo nie chce nic pochszanić bo to nie są tanie rzeczy :unsure:

Edytowano przez olsiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprężarkę załącza przekaźnik, którym steruje termostat na parowniku i presostat. Dioda gasząca na sprzęgle obowiązkowa. Wszystkie schematy są w sieci.Ale  takim poziomem wiedzy na temat klimatyzacji lepiej sobie odpuść i od razu zatrudnij kogoś kto ma wystarczające umiejętności. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

Elektrotechnik chyba masz racje i nie ma co sie samemu porywac na tą instalacje elektryczną ale powiedz mi czy ten schemat nada się do mojego zestawu?

http://obrazki.elektroda.net/86_1252515572.jpg

bo jesli tak to ze schematem pod ręką z podłączeniem tego nie powinno byc problemu.

jakiś majster sie znajdzie w mojej okolicy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten schemat się nada, może tylko minimalnie się różnić podłączenie czujnika ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

...ale  takim poziomem wiedzy na temat klimatyzacji lepiej sobie odpuść i od razu zatrudnij kogoś kto ma wystarczające umiejętności. 

No ja bym chętnie kogoś zatrudnił i do założenia takiej klimy oraz wymiany instalacji w Z10145 (ale zrobionej od podstaw a nie kupionej z chińskich kabli). Niestety w mojej okolicy nie ma nikogo w tym temacie ;(

 

Patrząc po cenach to w kwocie 1500-2000zł + robocizna idzie założyć klimę z nowych części. Mam racje?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsiu    0

 

 

Patrząc po cenach to w kwocie 1500-2000zł + robocizna idzie założyć klimę z nowych części. Mam racje?

W moim przypadku gotowy zestaw kompletny na nowych czesciach to koszt tys + robocizna za podłączenie instalacji elek i nabicie klimy. Przynajmniej tyle zakładam a ile wyjdzie to sie okaze po skonczonej robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Klimatyzacja z nowych części z montażem to 2000-2500zł, w zależności do czego montowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Klimatyzacja pokojowa w kabinie Bizona na 230V to trochę kiepski pomysł.

W przypadku przetarcia przewodu gdzieś o blachę łatwo może nas porazić prąd.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Ja osobiście załączanie sprężarki mam zrobione  przez regulatorek cyfrowy, a w szereg wpięty czujnik na osuszaczu(nie pozwoli włączyć sprężarki gdy ciśnienie w układzie jest zbyt niskie i wyłączy ją gdy będzie za wysokie) do tego jak się dowiedziałem należało by wsadzić termostat na skraplacz i również połączyc go w szere z  czujnikiem aby nie dopuścić do zamarzania parownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

co do mojego zestawu to nie ma możliwości przetarcia się kabla o blachę bo jest wsadzony w plastikową rurkę koszt całości zamyka się w 2tys. plus wielki tego zestawu to taki że w gorące dni mogę zabrać klimę do domu i jest całkiem przyjemnie np,. w sypialni...  wszystko jest już zamontowane pomalowane pod kolor tylko czeka na rozpoczęcie sezonu u mnie... Tak w przybliżeniu to jest wszystko zamontowane z prawej strony za kabiną... wyjęta szyba i częściowo zastąpiona pleksą ale tylko ta bliżej zbiornika uchylna została normalna i nadal spełnia swoją funkcje uchylania...  co do zestawu to klima pokojowa o poborze prądu 0.84Kw jak się nie mylę i do tego przetwornica prądu 2000-4000W bez problemu odpala mi klimę i około 4-5 metrów grubego kabla do plusa z aku.  przetwornica w raz z klimą została zamknięta w starej szafce która jest zamontowana właśnie na tym kawałku wystającego podestu. wszystko szczelnie zamknięte połączone z kabiną i aż się chce pracować....;) link przetwornicy

.https://www.youtube.com/watch?v=vUrSAqSr9Ho

z tego sklepu kupiłem.

a klima z OBI jak się uda zrobię fotki i podeślę... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

W sumie to ciekawy pomysł , jednak ja stawiam  na normalną klimatyzację mimo wszystko nie  jest dobrym pomysłem aby na kombajnie było napięcie 230V , ale jeżeli wszysko będzie dobrze zaizolowane i podokręcane ( pamiętajmy kombajn mocno drży ) to myślę że też powinna śmigać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Klimatyzacja domowa w kombajnie to zwykłe druciarstwo i proszenie się o kłopoty. 

Ja osobiście załączanie sprężarki mam zrobione  przez regulatorek cyfrowy, a w szereg wpięty czujnik na osuszaczu(nie pozwoli włączyć sprężarki gdy ciśnienie w układzie jest zbyt niskie i wyłączy ją gdy będzie za wysokie) do tego jak się dowiedziałem należało by wsadzić termostat na skraplacz i również połączyc go w szere z  czujnikiem aby nie dopuścić do zamarzania parownika.

A co ma wspólnego skraplacz z parownikiem? Te dwa elementy są po dwóch różnych stronach układu klimatyzacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

kolego elektrotechnik.. .. nie wiem dlaczego tak mowisz ale lepiej miec druciarstwo i normalne warunki pracy niz siedziec w kurzu i saunie jednoczesnie... Kondziu co do drgan to masz racje a kable to nie ma ich wiele bo tylko jeden od aku dokabiny a reszta jest wszystko w zasiegu reki cala przetwornica klima itp. wiec w razie czego mozna szybko zadzialac odlaczyc czy co kolwiek.. testy byly robione i nic sie nie dzialo dzis idzie w prace.. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Nom ale dla własnego bezpieczeństwa jak skończysz robotę to sprawdź czy wszystko mocno siedzi :) Elektrotechnik sorki przejęzyczyłem się oczywiście chodzi mi o termostat na parowniku który ma zabezpieczyć parownik przed zamarznięciem

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Witam mnie również męczy temat klimatyzacji w kombajnie.

mój kombajn (sampo) ma dobry nawiew w kabinie w dachu z zakresem regulacji. w kabinie nie ma miejsca na jakies dodatkowe "klamoty" więc chciałby, żeby klimatyzacja była oparta o ten wentylator kabiny w dachu ( jest tam miejsce żeby wsadzić parownik). tylko musi być on na leżąco czy nie będzie z niego kapać woda ewentualnie?

druga sprawa czy kupić tą nową klimę od mazdy za 1 tyś czy lepiej za połowę tej kasy używkę z jakiegoś auta?

najdroższą i najtrudniejszą sprawą pewnie będzie dorobienie dłuższych przewodów... (od silnika do kabiny nie jest daleko, ale z auta na pewno bd za krótkie) co o tym sądzicie?


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondziu123    3

Jeżeli chodzi o parownik to dokładnie tak jak mówisz woda czasami może się z niego wręcz lać;/  ja o tym nie pomyślałem i później męczyłem się trochę bo musiałem przerabiać tunel do kratek i robić podstawkę pod wentylator. Odniośnie zakupu klimatyzacji to ja kupiłem używką calutki zestaw za 2 stówki i klima działa tylko ostatnio zmieniłem osuszacz(powinienem wsadzić nowy przy montażu klimy) odnośnie przewodów no to niestety jest to nie mały koszt szczególnie gdy musisz ciągnąć prawie z samego końca , z tego co słyszałem to robią takie klimy na rurkach miedzianych ale jak to się spisuje w praktyce to niestety nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj