luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michasko    1

Czarno widze te niby przewody gumowe z metra i opaski SGB. Jak mam co roku uzupełniać czynnik to dziękuje za taki interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Widzę, że masz pojęcie o klimatyzacji! Nie wiem co w takich przewodach może być NIBY, myślisz że jak jedziesz zakuć wąż to on nie jest z metra??....  takie przewody i opaski zastosowałem 8 lat temu w pajero z dwustrefową klimatyzacją i 6 lat działała bez problemów- jeszcze nie miałem własnej maszyny do napełniania i przeglądów klimy.  Jednemu sąsiadowi 4 lata temu naprawiłem klimę w ciągniku massey z 1988r i działa do dziś. A tak na przyszłość jeśli z układu klimatyzacji ucieka czynnik i żaden "fachowiec" nie może zlokalizować miejsca ubytku to problem jest w uszczelniaczu na kole napędowym sprężarki.

Wiesz może jakie ciśnienia występują w instalacjach klimatyzacji??

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Też tak myślałem, że na opaskach nie ma prawa trzymać, nigdy nie odważyłem się ich stosować, ale widzę, że masz z tym doświadczenie i dlatego spróbuję Twojej metody.

To chyba mam jakiś zepsuty bo napięcie daje po lekkim przekroczeniu obrotów jałowych silnika.

Znamionowe napięcie bez obciążenia będzie już przy 1000 obr/min, ale tu jest mowa o obciążeniu alternatora maksymalną mocą, a tą można uzyskać przy obrotach, które podałem wcześniej. Jak masz alternator A120, z którego na wyjściu uzyskasz 30A przy jałowych obrotach silnika to mi to pokaż. Podłącz przyrządy i nagraj film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jakie ciśnienie jest w wężach z klimy, bo te opaski spokojnie wytrzymają z  30 barów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Przy pracującej klimie ponad 20 bar. Ciekaw jestem jak skompletujesz wszystkie podzespoły klimy żeby połączyć je jednakową średnicą weża. Arek jak taki mądry jesteś to powiedz czemu klimatyzator nie może pracować na przetwornicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Też tak myślałem, że na opaskach nie ma prawa trzymać, nigdy nie odważyłem się ich stosować, ale widzę, że masz z tym doświadczenie i dlatego spróbuję Twojej metody.

Tylko zastosuj opaskę SGB tego typu:

http://allegro.pl/opaska-zaciskowa-skrecana-gbs-sgb-w1-36-39-mm-i4957315682.html

bo sprzedają też SGB takie:

http://allegro.pl/obejma-opaska-zaciskowa-mini-gbs-15-17-mm-sgb-i5043595849.html

 

michasko    w układzie klimatyzacji nie występuje jedna średnica węży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Ale ciezko jest dopasowac dwa sąsiednie elementy klimy pod jedna srednice węza

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Może tak być jeśli będziesz chciał  sprężarkę wyciągniętą z golfa połączyć ze skraplaczem od mercedesa..   powiem że przy dzisiejszej dostępności części,i podany przykład nie jest problemem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Kolego Ginterpol ile byś chciał za montaż klimatyzacji w kombajnie Laverda, usługa kompleksowa,cały materiał po Twojej stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    118

Model 3750 rok 91 sprowadzona  z niemiec. Oglądałem tez 3650 z 89roku i miała dokładana klime firmy konwekta, widac ze profesjonalnie zamontowana i była sprawna ale niestety inne podzespoły tego kombajnu nie były sprawne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

jak cię interesuje montaż klimy to zrób maksymalnie we własnym zakresie....... ja skasuję 80zł/h netto plus dojazdy i materiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Jak już chcecie się pobawić to kupcie takizestaw

http://allegro.pl/klimatyzacja-kompletna-uniwersalna-mazda-mx3-626-i5008936621.html

Taki zestaw osobiście napełniałem klientowi który całość zamontował. 

 

I jak to działa? Pytam bo już parę razy się nad tym zastanawiałem. Przecież to są nowe części a nie rozbieranie i zakładanie używaka.

1000zł + 300-400 pójdzie od razu na zakup i montaż no a potem koszt napełnienia+testów więc liczyłem że max 2 tys i da się to zrobić.

Teraz znowu temat powraca bo zeszłoroczne żniwa to pod względem temperatur były baaardzo ciepłe.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

kaki zestaw mogę polecić.. 

jak będziesz montować nie zapomnij o termostacie:

http://allegro.pl/termostat-ranco-k55-l7508-a-c-do-klimatyzacji-i4983535844.html

W bizongu sprężarkę polecam zamontować koło pompy hydrauliki i wykorzystać od niej napęd dorabiając koło pasowe które może być od razu wielorowkowe aby nie przerabiać koła na sprężarce.

Skraplacz (chłodnicę) z wentylatorem zamontować nad akumulatorami i zaraz obok osuszacz wykorzystując przewód łączący ze skraplaczem.

Parownik  wcisnąć w kanał wentylacji kabiny i trzeba dorobić rynnę odprowadzającą wodę z parownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

No ja bym montował w NH8050 + jednym z ciągników. W szklanej kabinie HN była w tym roku masakra a miejsca na montaż tam jest sporo.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

przypadkiem znalazłem gotowy parownik z wentylatorem, termostatem i odprowadzaniem skroplin. Do wyboru 12v  24v

http://allegro.pl/uniwersalna-klimatyzacja-samochodowa-parownik-i5132908359.html

 

Świetna sprawa kiedyś widziałem trochę lepszy ale nie mogę znaleźć wsadzić jeszcze jakąś sprężarkę uniwersalną a chłodnicę gdzie umieścić ? z chłodnicami czy osobno z wentylatorami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

najlepiej było by z chłodnicami.. wydaje mi się że w SUPER jest to możliwe. Co do REKORDA będzie to kłopotliwe więc pozostaje osobno zamontować z wentylatorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

mam okazje kupic zestaw dodatkowej klimy na tył busa tylko że jest na 12 v czy jak podłącze pod jeden aku instalacje klimy to nic się nie uszkodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Uszkodzi się akumulator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

A jakaś przetwornica obsłuży wentylatory nawiewu i elektromagnes w sprężarce jeszcze nie wiem jakiej mocy wentylatory nawiewu bo nie kupiłem tego zestawu a da radę to podpiąć pod przetwornice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markus1    2

Witam,zakładam klime do kombajnu chce spytać czy elektryka musi być oparta na przekażnikach?chodzi mi załączanie sprężarki i wentylatorów skraplacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Muszą być przekaźniki i obowiązkowo diody gaszące, bo bez nich przekaźniki nie pociągną zbyt długo i na dodatek możesz sobie problemów narobić z instalacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj