luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

AF7018    0

klima w bizonie to dobra rzecz ale na taką profesjonalną trzeba wybulić teraz ze 4 tys.

wszystko zależy od tego czy się chce mieć prawdziwą efektywność chłodzenia czy tylko świadomość, że jest klimatyzacja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Znajmomy mówił, że od 4 do 5tys jak na klime do Bizona... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To trochę cenią za tą klimę... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Za dobre rzeczy trzeba bulić... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Oj tak. Tylko czy w przypadku awarii części też są takie drogie ??


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Tego to juz ci nie powiem... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Chyba obojętnie jakiego taki co posiada klime. Tak mi się wydaje. Albo taką która posiada własną chłodnicę.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Raczej od wszystkich można założyć, tylko trzeba pokombinować... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AF7018    0

Ja bym sie nie nastawiał na typową klimatyzację od samochodu. Od takiej to się nadaje sprężarka, filterek, może parownik. Skraplacz od auta się nie nadaje bo ma za małe otwory do przelotu powietrza i szybko się zapycha, poza tym ma za małą skuteczność (w aucie pracuje w zupełnie innych warunkach).

 

Polecał był coś złożyć z części od różnych urządzeń. Np sprężarka typowa samochodowa SDV, do tego skraplacz najlepiej od jakiejś klimy domowej lub przemysłowej o odpowiednich prześwitach (ok 5x10mm), parownik z zaworem od ciężarówki (może być od MAN-a). Problem będą przewody a raczej ich końcówki bo trzeba to wszystko połączyć w jedną całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Tak pracownik to nie człowiek???? Szkoda że prawie wszyscy prywatni przedsiębiorcy mają takie podejście do pracownika!!!!!!!

 

Tamtem temat zamkneli , więc odp w tym .

Mam takiego pracownika , który woli abym mu woził zimne picie , i piwo , niż klime , nie mówi , że jest mu źle , a jak sami wspomnieliśmy o założeniu klimy , to powiedział , że dla niego nie musi być tej klimy , bo ten człowiek nie wyobrarza sobie , jak dla jego wygody jesteśmy w stanie wydać 1000zł , i dla tego nie odchodzi od nas , mimo , iż nie jest to byle jaki człowiek , bo chłop jest obrotny , jak go wpuszczamy w pole , to on zdąży sobie sam po ustawiać tak robote , że najchętniej to by kosił 24h na dobe . Jednym słowem kombajnista ceni nasz kombajn za to , że ma kabine , jedyny w okolicy , i jak patrzy na innych co koszą bez kabin , co tylko oczy im widać , to z tej kabiny nie chce wyłazić , i kosić bez . Bo mówi , że na kombajn bez kabiny nie wruci , a pracował w byłym skr - ze , a kabin to tam żaden kombajn nie miał . Więc my byli byśmy skłonni wydać ten tyś zł , byle aby ten kombajnista został u nas , i było by mu wygodnie , ale nie widaomo , czy jest cel , bo może jak zdam prawko wleci drugi kombajn , ale to tylko plany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Dzięki za wyjaśnienie. Bo tam to tak zabrzmiało że jak jest pracownik to klimy nie trzeba zakładać a dla siebie byście założyli. Osobiście już kilka lat pracuję na kombajnie Rekord z kabiną i braku klimatyzacji nie odczuwam, dobre ustawienie wentylatorów i jest OK.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

powiem tak. różnica w pracy w kombajnie z klimą a bez jest podobna do różnicy w pracy kombajnem z kabiną a bez czyli ogromna. ale nie doceni tego ktoś kto nie jeździł jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No wiadomo , że różnica jest , i to wielka , ale troche kasy to kosztuje , mój tata tylko czeka , aż na złom do sąsiada przyjedzie pierwsze auto z klimom, bo od razu założy , a sąsiadowi da kase , jak się klima zwróci :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Dzisiaj kupowałem kabinę i na broszurce z naglaka pisało w wyposażeniu dodatkowym klimatyzacja.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a co @ofsik juz masz dość tego kurzu a ile nowa kabina kosztuje od naglaka ???


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

W wersji lux 4700 PLN co do powodu to ten cytat jest odpowiedzią "Szlachetne to zdrowie ten się nie dowie ile kosztuje aż się popsuje"(jakoś tak to było) jeszcze się nie popsuło ale lepiej temu zapobiec ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

znacie jakieś firmy które zakładają klimatyzacje do Bizona Rekorda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Zadzwoń do Naglaka może sprzeda Ci sama klimę :lol:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

na stronie Naglaka nigdzie nie pisze że mają w swojej ofercie Klimę do bizonów, poza tym dobrze by było żebym nie musiał się bawić z zakładaniem, tylko ja kupuję u nich i oni mi ją zakładają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ta storna niebyła już aktualizowana ładne parę lat a ja widziałem ulotkę z naglaka i pisało klimatyzacja co do montażu to może byś się dogadał.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin12145   
Gość marcin12145

aha, wielkie dzięki kolego, a nie wiesz przypadkiem ile wołają za klime??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No jakoś się nie zapytałem bo mnie nie interesowało ;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Panowie a mam pytanie, czy Naglak może załozyc klime do BS'a???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krulik    0

xxx

 

Zakaz reklamy!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj