luk2782

Klimatyzacja w Bizonie

Polecane posty

Junkers    44

@waldek a jechac na szrot i wyrwac dobra klime za dobra cene i dorobic przewody + napelnienie moze kosztowac ponizej ok 1tys.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

popatrzeć na zestawy z innych aut.

Była od tico czy poloneza, teraz widziałem od mazdy. Wszystkie w cenie do 1000zł.

Do tego przewody + nabicie + własny montaż i tak liczyłem że w 2 kołach miałbym klimę z nowych części.

Czy wydoli? Myślę że tak bo kabina nie jest aż tak wielka a i za zimno w kombajnie być nie może.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie jestem elektrykiem więc tylko rzucę pewną myśl odnośnie klimatyzacji. Pokojowe klimatyzatory są dość tanie i kompaktowe problem tylko w ich zasilaniu, a gdyby w takim bizonie wstawić prądnice ~230v? Przecież bez większych problemów elektryk zrobi z silnika 3 fazowego klatkowego taką prądnicę o mocy kilku kw. No chyba, że jest to niebezpieczne ze względu na ryzyko pożaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
januszm1    3

A po co az pradnice? Jest takie cos jak przetwornica z 24v na 230v. W tirach przeciez to uzywaja do lodowek,tv itp. Wpinasz w instalacje i masz 230v.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tylko taka klima to potrzebuje co najmniej 1kW zdaje się, więc alternator raczej nie wydoli

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A generator z Autosanow??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam, nikt nie chciał/ nie mógł pomóc to może ja pomoge, wczoraj zamówiłem do bizona resfriagro, klimatyzator dachowy wodny, jak sprawdze w polu to dam znać jak się sprawuje i czy daje rade, obawiam się że nie spełni moich oczekiwań, więc może bede miał po żniwach do sprzedania :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

No to opisz nam wrażenia, jednak 3tys za to wydaje mi się strasznie wygórowaną ceną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomekk1973    9

mam założony klimatyzator dachowy do bizona Sampo i jestem z niego zadowolony cały czas dmucha chłodnym powietrzem w upały powyżej 30 stopni w kabinie chłodniej jak na zewnątrz,ogólnie daje radę schłodzić kabinę i pracuje się przyjemnie,jednak przy sampo kabina jest mniejsza jak przy suprze lub rekordzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Panowie a co myślicie o takim zestawie:

 

http://allegro.pl/klimatyzator-biurowy-pokojowy-2-5kw-klimatyzacja-i4985762590.html

 

i do tego:

 

http://allegro.pl/przetwornica-napiecia-24v-230v-1000w-2000w-i4951547066.html

 

Pytanie tylko czy alternator i akumulatory dadzą rade?

Ewentualnie można kupić jakiś klimatyzator ścienny używany za ok 300zł np taki:

 

http://allegro.pl/klimatyzator-klimatyzacja-2kw-scienny-split-i4988049581.html

 

Planuje zastosować drugi alternator i stare akumulatory tylko do tej klimatyzacji. Całość powinna się zamknąć w granicach 600zł

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wątpię aby to sprawnie działało zwłaszcza przez tą przetwornicę.

 

Jedyne sensowne rozwiązanie to klasyczny układ z parownikiem, skraplaczem i sprężarką napędzaną silnikiem.

 

U siebie takie coś miałem :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

można kupić taka klimatyzacje o poborze prądu już ok 750Wat, także to nie jest aż tak wiele. Gdy włączam wszystkie światła w nocy to pobór prądu jest zbliżony i jakoś alternator wyrabia, więc drugi alternator wykorzystany tylko pod klime da rade. A przetwornice można kupić nawet na 3000wat wiec to nie jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprężarka klimatyzacji na przetwornicy? Przecież to nawet się nie włączy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Jak się nie załączy jak mój kolega ma przetwornice prądu, jakiś stary klimatyzator i drugi rok mu się załącza, wiem bo sam jeździłem u niego w kombajnie i ma stała temp 19stopni. Tylko koniecznie musi być drugi, oddzielny i dobry alternator najlepiej od jakiegoś autobusu itp i przy obrotach silnika 2200 spokojnie mu taki zestaw pracuje

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Jak będe u niego to zrobie zdjęcia, wiem że zwykły alternator też mu nie wyrabiał więc założył większy od jakiegoś autobusu  i ma przetwornice na 1000/2000wat. Żeby klime odpalic musi silnik pracowac powyzej 2000 obrotow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Przecież alternator ładuje stałym napięciem niezależnie od obrotów więc dlaczego musi mieć tak wysokie obroty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od kiedy? Popularny A120 montowany w bizonach ma pełną wydajność od 2800 obr/min, inne alternatory od 3500 obr/min. Więc nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał. @michasko: jakiej mocy ma ten klimatyzator?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to przy takiej mocy przetwornica 2000W jakoś tam sobie daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Rozmawiałem właśnie dzisiaj ze znajomym elektrykiem i mówił żeby na przetwornice nie żałować kasy tylko wziąść jakąś z zapasem mocy np taka

http://allegro.pl/przetwornica-24v-230v-max-4000w-usb-bass-polska-i4978617562.html

i do tego taka klima:

http://allegro.pl/klimatyzator-przenosny-3in1-comfee-mpm-07crn1-i5017783167.html

Całość inwestycji zamyka się w kwocie 1200zł wieć nie ma sensu bawić sie z zakładaniem klimy od samochodu...

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20

Panowie!!! Zainwestujcie w pożądny MŁOTEK i wybijcie sobie z głowy takie pomysły a tym bardziej realizację takiej inwestycji!!!!!!!

Jak już chcecie się pobawić to kupcie takizestaw

http://allegro.pl/klimatyzacja-kompletna-uniwersalna-mazda-mx3-626-i5008936621.html

Taki zestaw osobiście napełniałem klientowi który całość zamontował. 

Dodatkowy koszt to wymiana koła pasowego, zakup termostatu regulującego temperaturę, przedłużenie węży oraz sprawdzenie szczelności z napełnieniem olejem i czynnikiem R134a. 

Są też praktyki (a wiem to z doświadczenia gdyż się zajmuję przeglądami i naprawą klimatyzacji w maszynach rolniczych) napełniania klimy dostępnym na allegro i gazem propan-butan. Można też zakupić na allegro butlę z czynnikiem R134a i węże do napełniania przy pomocy wagi...

 

Następnym jeszcze tańszym sposobem jest zakupienie części używanych takich jak

parownik(chłodnica schładzająca powietrze do kabiny),

skraplacz(chłodnica montowana na zewnątrz najczęściej przed chłodnicą wody),

sprężarka,

przewody do klimy można kupić z metra i zacisnąć je opaskami SGB. Trzymają bardzo dobrze, bym określił że nawet lepiej niż zaciskane przez fachowców bo zdarzało się że zaciśnięty nowy przewód wystrzelił a zakręcony opaską SGB jeszcze nie widziałem.

Osuszacz (filtr) trzeba  kupić nowy!!!!!!

 

dużo tanich części jest dostępnych od samochodów "anglików"

 

W okolicy do 100km jestem w stanie pomóc w prawidłowym działaniu. 

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Jak ktoś lubi sie bawic w takie rzeczy to moze zakładac i taka klime. Ja jednak zaryzykuje i zastosuje klime elektryczną a wrazie potrzeby zawsze można ja zastosować do innych pomieszczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Od kiedy? Popularny A120 montowany w bizonach ma pełną wydajność od 2800 obr/min, inne alternatory od 3500 obr/min. Więc nie wiem kto Ci takich bzdur naopowiadał. @michasko: jakiej mocy ma ten klimatyzator?

 

To chyba mam jakiś zepsuty bo napięcie daje po lekkim przekroczeniu obrotów jałowych silnika.

 

Panowie!!! Zainwestujcie w pożądny MŁOTEK i wybijcie sobie z głowy takie pomysły a tym bardziej realizację takiej inwestycji!!!!!!!

Jak już chcecie się pobawić to kupcie takizestaw

http://allegro.pl/klimatyzacja-kompletna-uniwersalna-mazda-mx3-626-i5008936621.html

Taki zestaw osobiście napełniałem klientowi który całość zamontował. 

Dodatkowy koszt to wymiana koła pasowego, zakup termostatu regulującego temperaturę, przedłużenie węży oraz sprawdzenie szczelności z napełnieniem olejem i czynnikiem R134a. 

Są też praktyki (a wiem to z doświadczenia gdyż się zajmuję przeglądami i naprawą klimatyzacji w maszynach rolniczych) napełniania klimy dostępnym na allegro i gazem propan-butan. Można też zakupić na allegro butlę z czynnikiem R134a i węże do napełniania przy pomocy wagi...

 

Następnym jeszcze tańszym sposobem jest zakupienie części używanych takich jak

parownik(chłodnica schładzająca powietrze do kabiny),

skraplacz(chłodnica montowana na zewnątrz najczęściej przed chłodnicą wody),

sprężarka,

przewody do klimy można kupić z metra i zacisnąć je opaskami SGB. Trzymają bardzo dobrze, bym określił że nawet lepiej niż zaciskane przez fachowców bo zdarzało się że zaciśnięty nowy przewód wystrzelił a zakręcony opaską SGB jeszcze nie widziałem.

Osuszacz (filtr) trzeba  kupić nowy!!!!!!

 

dużo tanich części jest dostępnych od samochodów "anglików"

 

W okolicy do 100km jestem w stanie pomóc w prawidłowym działaniu. 

 

Można to zrobić w miarę tanio i z głową ale jak widać niektórzy lubią doope szkłem podcierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez topolek
      Witam zmagam sie z problemem klimatyzacji w NH ts100
      Jezeli odpale zimnny silnik i wlacze klime to sprezarka pracuje i nabija (rurki sa zimne) ale slabo chłodzi albo wcale do tego czasami sprzeglo od sprzezarki cyka jak by chcialo zalączyc sprezarke a nie moglo(ale sie udaje póki silnik nie rozgrzany).
      po 30 minutowym rozgrzewaniu silnika sprezarka juz nie ma ochoty sie wcale zalaczyc.
      dodam: osuszacz byl wymieniany klima byla nabita tydzien temu (1100 czynnika jest a dopiero dzis wyczytalem ze potrzeba do niego 1500 ale to chyba nie powinno w niczym przeszkadzać) parownik przedmuchany filtry czyste, wlacznik klimy sprawny, bezpieczniki tez. 
       
       
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
    • Przez Mati2812820
      Nie działa klimatyzacja, wentylatory w dachu włączają się na 5 sekund a później wyłączają. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj