griga

Wybór Belarus-a

Polecane posty

Nikita_Bennet    316

VTZy były w Birawicie ale ja bym się na razie wstrzymał z kupnem u nich takiego sprzętu.

 

@andzin - pamięaj że belarus będzie miał pewnie skrzynię synchro a z nią leci max 30 km/h.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Mam pytanie czy to prawda, że w pronarach są podobne silniki, co w MZT 82 i jeżeli pronar ma zsynchronizowaną

skrzynie to też można ją założyć do MTZ-tów.  :huh:

 

Silniki w danych modelach są z tego co wiem takie same tylko pronar chyba teraz już samemu je robi? Czy sprowadza z mińska? Oryginalny Belarus też jest na skrzyni synchro


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
A sorry, za szybko przeczytałem, chodzi o VTZ to też nie sprowadzamy bo potem bedzie problem z czesciami.

nie za szybko :huh:

Dobrze przeczytałeś

VTZ to fabryka Władymirców (znanych u nas głównie z modelu T25A i jego modyfikacji).

Skrót rozszyfrowujesz tak jak MTZ (Mińskich Traktornyj Zawod) tylko tamta fabryka jest we Vladymirze.

 

http://www.wladymirec.yoyo.pl/.

 

Ciekawostką jest że T25 bazuje na produktach z Charkowa (HTZ).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

Nikita_Bennet ciekawe czy kogokolwiek w Polsce interesowałby jeszcze nowy T25, to się chyba mija z celem bo technika już nie ta. No ale o cenę spróbujemy się dowiedziec z czystej ciekawości ile kosztuje nowy Vładek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

3 lata temu nowy odpowiednik T-25 w Biriawicie kosztował 42 tysiące:) i nie widziałem w nim znacznej różnicy między nim a jego młodszymi braćmi o 20-30 lat :huh:


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

w tym roku były po 36 lub 39 tys PLN brutto.

 

Zawsze się znajdzie ktoś kto zechce to kupić ale raczej hobbysta :huh:

 

Ze sprzętów ze "wschodu" to MTZ owszem i duże HTZ. Reszta się nie liczy.

MTZta już mam a na HTZta mam za mało ziemi :blink:


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

czyli staniały przez 3 lata :huh:

Gdzieś kiedyś czytałem, że firma Ślązak produkująca ciągniki korzysta z podzespołów tych dużych HTZ-tów. :blink:


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Witam chodzilo mi o troche wieksze ciagniki od t-25 bodajrze 50 i 85 tak z ciekawosci ile taki by kosztowal? ale moga byc czesci zbyt drogie i trudno pewnie je dostac u nas.Mam jeszcze takie pytanie o ciagnik belarus 592 czemu on jest taki drogi skoro ma mniejsza moc a za ta cene to mozna miec wypasionego 820? :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

592 jest prawie identyczny jak 820 prócz zmniejszonej mocy. Dlaczego ma być dużo tańszy skoro na jego budowę potrzeba takich samych nakładów? To tak jak proxima 65 nie jest wiele tańsza niż 85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

MgrLukash dzisiaj jeździłem Belarusem 1222.3 który został już sprzedany i okazało się że przez przypadek siedzi w nim skrzynia 24/12, przyszły klient ma ogromne szczęście bo ta skrzynia jest płatna dodatkowo a mu sie udało.

 

Żadnych przycisków nie ma, instrukcja to ściema. Wygląda to tak: jedna dźwignie ta większa są to 4 prędkości tak jak w tej mniejszej. Druga dźwignia poprostu ma 6 biegów no i reduktor. Ciagnik jeździ tak samo można tylko dobrać lepiej prędkość ciągnika. Prędkość max co miałem na liczniku 41 km/h.

 

 

GoodFarmer to jest zwykły chwyt fabryki, sa ludzi który pomyśla a mi starczy 60KM z przednim napędem będzie oszczędniejszy więcej mi nie trzeba. A taka 820 będzie paliła tyle samo mimo ze ma 20KM wiecej a czasem przy cięższej robocie spali nawet mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nikita_Bennet ciekawe czy kogokolwiek w Polsce interesowałby jeszcze nowy T25, to się chyba mija z celem bo technika już nie ta. No ale o cenę spróbujemy się dowiedziec z czystej ciekawości ile kosztuje nowy Vładek.

 

Raczej T25 juz nie produkują z tego coczytałem narosyjskich stroanch i znalazłem foty na innych stronach to silniki mają całkowicie inne chłodzone cieczą, kabiny eleganckie drzwi bez ramek samaszyba wogóle nei ten ciągnik. http://www.fotoszok.pl/show.php/213952_image.aspx.jpeg.html

 

A te T25 niby dostępne to coś one mi rosja nie zalatują...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
GoodFarmer to jest zwykły chwyt fabryki, sa ludzi który pomyśla a mi starczy 60KM z przednim napędem będzie oszczędniejszy więcej mi nie trzeba. A taka 820 będzie paliła tyle samo mimo ze ma 20KM wiecej a czasem przy cięższej robocie spali nawet mniej.
Polemizowałbym. Nie każdy dostanie z działań PROW/MGR nowy ciągnik o mocy 79KM lub większej bo np ma za mało ziemi ale już 60KM dostanie. Stąd może dostosowanie fabryki w Mińsku do potrzeb rynku. Po prostu - jest zbyt jest i produkt.

 

 

 

No jaja: http://allegro.pl/mtz-952-3-belarus-2010-najtaniej-oryginal-i1320920937.html

Misiek1988 czy wy se spokoju nie mozecie dać, sprzedawajcie te MTZty ale nie róbcie pośmiewiska.

Piszesz w ogłoszeniu ze to nie ciągnik z Litwy czy Łotwy, to powiedz mi od kiedy fabryka w Mińsku robi ciągniki Euro 1 w plastiku?

ech - szkoda gadać, sciemnia ten sprzedawca i tyle. Wiem bo sporo ich odbdzwoniłem szukając sobie belaruska. A Tobie kolego radzę ostrożnie z tą firmą ;) Wyznaję zasadę że lepiej nie ruszać g***a bo będzie śmierdzieć.

 

 

Do sprzedawcy z tego ciągnika z linku - możesz zeskanować (bez nr seryjnego) homologację lub Dowód Rejestracyjny (bez danych właściciela)??

Chce zobaczyć jakie masy przyczep i pojazdu są wpisywane w pojazdach które sprzedajesz. Nie interesuje mnie to co ty mi napiszesz - skan poproszę. Było trochę ciągników z którymi teraz mają rolnicy problem bo nie mają wbitych poprawnych DMC w DR.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

UrsusCzesio wlasnie o taki ciagnik mi chodzilo co podales w linku ciekawie wyglada i jaka cena ostatnio znalazlem strone z tymi ciagnikami i maja rozne moce i wielkosci i podobno to sa nastepcy LTZ-ow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak następcy T-25 i LTZ. Bardzo ciekawią mnie te modele. Przydało by sie sprowadzić kilka sztuk na próbe na jakies wystawy je pokazać. Bo dla większosci ludzi historia Wladimircak ończy sie na modelu T25 o T30-80A mało kto słyszy z przednim napedem a o tym że produkują dalej to juz chyba garstka ludzi. Tak samo każdy myśle Belarus to tamto a najlepszych modeli w Polsce nie ma ;[

 

Przykład Wladimirca: http://www.fotoszok.pl/show.php/214768_image.aspx-3-.jpg.html

http://www.fotoszok.pl/show.php/214771_image.aspx.jpg.html

Przykład Belarusa: http://www.fotoszok.pl/show.php/214769_image.aspx-6-.jpg.html

 

Kiedys to inaczej było z ciągnikami bo nei było jakis tam dealerów czy importerów Tato po naszego ruska to czekał w Agromie aż pociag przyjedzie prosto z ZSRR z czerwoną gwiazdą, prosto z wagonu do domu ;) To musiał być piękny widok ten wbudzający lęk Radzicki pociag z Gwiazdeczka z przodu i pełno rusków na wagonach :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
firmagrand    0

UrsusCzesio no napewno byłoby zainteresowanie następcami T25 moim zdaniem nawet ogromne zainteresowanie, część ludzi z ciekawości, część z sentymentu, a część z przyzwyczajenia bo miała lub ma T25. Jednak największym problemem są części zamienne jak już sie ktos podejmie importować nowe traktory z Vładimira to potrzeba ogromnych pieniędzy żeby zabezpieczyć awarie nowymi częściami. Pewnie masa części będzie podobna lub identyczna jak w T25 bo na wschodzie to mechanika w maszynach nie rozwija się jak na zachodzie że na każdy sezon nowy model.

 

Co do Belarusów 3022 tych najwiekszych to mozna je kupic ale pewnie coś w przedziale 6 miesięcy do roku trzeba bedzie na takiego poczekać, no i transport takiego musi byc nie na zwykłej naczepie MEGA tylko na platformie do przewozu koparek.

 

 

Nikita_Bennet rzeczywiscie wyleciało mi z głowy przelicznik mocy ciągnika co do wielkości gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek82    3

Ciekawe ile takie moga kosztowac? jak by ktos takie sprowadzil to byla by konkurencja dla tych robionych paleczkami do ryzu jak ktos kiedys ladnie powiedzial na forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No właśnie ale myśle że częsci juz by nie pasowały tak bardzo widać że całkiem inna konstrukcja być może do pochodnych T25 cos dopasuje do silnika wątpie ale do skrzyni tak, chyba ze zrobili też nową ;) Ale juz do większych modeli żadna częśc nie będzie pasować tak jak T85 czy T-120. Może niedługo ktos odważysie sprowadzić takie ciagniki do kraju, jeżeli tyle kitajców sprowadzają to czemu by ruskich nie mogli. Wydaje mi sie ze rosyjskie wykonanie będzie o niebo lepsze niż tych Made in china a cena może byc większa o 5 moze 10 tyś

 

byla by konkurencja dla tych robionych paleczkami do ryzu
Buahha :) ;[ :lol: Tekst roku :lol:

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

I felgi jak z T30-80 ;) Tylko jak widać a raczej nie widać żeby miał wnetylator wiecsilnik innej konstrukcji. Ktoś by musiał wyskoczyc na wschód popatrzeć, obadać i wiadomo by było co to za wynalazki jakie podzespoły tam siedzą. Ale trzeba przynać fabryce Wladimirca że przenieśli tłimik na słupek kabiny w każdym modelu a Belarus jeszcze nie we wsyzstkich tylko w tych największych. Większość się śmieje ze wschodnich traktorów patrząc na ter co stoja gdzies na placach że kanciate, że kabiny jak 30 lat temu bo po prostu tych lepszych nie ma w kraju :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Nawet ładny tylko żeby miał jakieś 14,9-28 z tyłu i z przodu 11.2-24 lub 20" z przodu a tak to by się u mnie w turze zaraz zapadł hehe ale naprawdę ciągniczek fajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
A mi przypomina 2048 który był u nas sprzedawany jako żubroń 2048 ale jakoś się nie przyjął.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zakupić MTZ i chcę wiedzieć którą skrzynię biegów lepiej wybrać:
      -MTZ 892.2 SKRZYNIA 18/4
      -MTZ 952.2 SKRZYNIA 14/4
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj