Polecane posty

witam. mam MF 255 i nie chce w ogóle zapalić. niby rozrusznik jest sprawny ale nie pali.

akumulator ładuje ale to nic nie daje. to może być przyczyna skończonego akumulatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Żeby diesel zapalił nie jest potrzebne aku ani rozrusznik, wystarczy zakręcić :( .

 

Rozrusznik nie kręci czy kręci i ciągnik nie chce odpalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Na krótką metę, jeżeli nie było nic przy nim ruszane, to na zaciąg. Opisz dokładnie, czy kręci, jak kręci itp. Bez tego nic nie można powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego sprawdź czy w pierwszym odstojniku paliwowym masz paliwo czy jest tylko częściowo napełniony bo jeśli tak to jest zapowietrzony innej opcji w tym ciągniku nie ma że nie chce tylko to może być przyczyną jeśli rozrusznik kręci a akumulator masz dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak. kręci ale z wielką męką. a na pych to pali ale muszę go stawiać na polu bo w garażu go nie postawie. ale czy by to była wina akumulatora bo ładuje ale on wcale nie kręci. mi sie wydaje że tak jakby aku nie przyjmował prądu.a paliwo to nie ma tu nic wspólnego z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

Witam kolego slawek929292 jezeli kreci z wielką meką i jesteś pewny że masz dobry akumulator to trzeba zajrzeć do rozrusznika i wymienić szczotki, tuleje albo oddać do specjalisty niech sprawdzi uzwojenie itp. U mnie w mf 255 były takie objawy i przyczyną były szczotki. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Tak jak pisze @emilchaja. Spróbuj wymienić szczotki, a jeżeli to coś większego z tym rozrusznikiem to lepiej chyba kupic rozrusznik szybkoobrotowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

MF 255 musi mieć dobry rozrusznik bo nie odpali.Ja też tak miałem kiedyś.Niby kręcił a nie chciał odpalić.Kupiłem nowy akumulator a po 3 dniach to samo.Założyłem inny rozrusznik i wszystko wróciło do normy.

Więc zrób rozrusznik i będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilchaja    24

A może klemy na akumulatorze nie łączą (zaśniedziałe) i dlatego słabo kręci albo spróbuj tak jak pisze kolega kris14 z innym akumulatorem, ewentualnie sprawdz jeszcze przewody od aku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam wes rozkrec jeszcze raz ten rozrusznik to na pewno glowna przyczyna, raczej 1 szczotka bedzie niestykala na wirniku, mialem to samo ostatnio u siebie rozrusznik terz na wiosne mial wymieniany wirnik nowe szczotki i po tygodniu co znow nie kreci okazalo sie ze szczotki byly za dluge i wyskoczyla 1 , zalozylem spowrotem stare i jak nowy, a teraz na jesien znowu to samo ale szczotka zdarla sie do konca tym razem wymiana i jak nowy.  Ja tobie mowie wykrec pierw rozrusznik i sprawdzc szczotki bo to jest glownie przyczyna, ewentualnie na wirniku spalilo sie uzwojenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz508    3

Polecam aku Exide, choć teraz to jest to samo co Centra. Najlepiej do niego byłoby wwalić coś około 120 Ah wtedy ma kopa jak pali, a altek daje radę nabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Witam.Nie znalazłem inego tematu a nie chce pisać nowego.

Mam taki problem.Od pewnego czasu ferdek nie chciał odpalać z stacyjki.Kupiłem nowy akumulator i to samo.Dodam ze na krótko odpala.Co może być przyczyną.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieniek    0

cewka lub stacyjka sprawdż czy jak włączysz starter to dociera prąd do cewki cienki przewód podłącz np żarówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Witam.Nie znalazłem inego tematu a nie chce pisać nowego.

Mam taki problem.Od pewnego czasu ferdek nie chciał odpalać z stacyjki.Kupiłem nowy akumulator i to samo.Dodam ze na krótko odpala.Co może być przyczyną.

 

A nie taniej było zacząć od wymiany stacyjki, bądź włącznika elektromagnetycznego.

Najpierw diagnoza potem kupowanie. Zwłaszcza, że na krótko zapalał to co winnego jest w akumulatorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Akumulator i tak był do wymiany.Teraz tylko szkoda mi go męczyć odpalajac na krótko.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A w jaki sposób on się męczy? A przez stacyjkę to ma lżej?

To raczej jest uciążliwe i niebezpieczne dla operatora.

Odepnij z rozrusznika cienki przewód i sprawdź czy w momencie przekręcenia na rozruch w stacyjce pojawia się napięcie. Probówką na 12V lub zwykła żarówką.

Odpalając na krótko co łączysz na rozruszniku? Ktróre styki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

No męcze akumulator.Przez stacyjkę raz zapala raz nie.Kupiłem nową i wogle nie odpala.Może kabelki sa po przepalane.Odpalając słaczam te dwa styki idące od akumulatora.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Aby sprawdzić rozrusznik możesz podczepić przewof pod + akumulatora dotknij do końcówki ( tej co podpięty jest ten cienki przwód od stacyjki) jak działa to rozrusznik ok. A dalej to sprawdź przede wszytskim sam konektor czytaj końcówkę przewodu, jak masz zapas przewodu to odrazu sobie to wymień. Często zasniejdzieje i nie łączy. Chodzi oczywiście o ten przewód od stacyjki.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mp255    7

Ok. Postaram się jak najsybciej sprawdzić a czy te końcówki od stacyjki idzie dostać.


Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;) Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

To zwykły konektor żeński, chodzi o tą końcówkę przy rozruszniku na przewodzie od stacyjki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj