Zaloguj się, aby obserwować  
jerry193

Valtra T131-Dymienie na czarno

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jerry193    0

Witam mam takie pytanie: Orze czwórkami pługami odkładnia 48, przy średniej głębokości, prędkość ok 6,5km/h i przy tej orce ciągnik puszcza lekko czarny dym, czy to oznacza że powinienem pracować wolniej? czy po prostu ten ciągnik tak ma? Z jaką prędkością powinno się orać takim ciągnikiem przy orce do 20cm (ciągnik ma 156km)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek11    4

U nas też Valtra dymi, i nie tylko w orce. Nawet podczas jazdy z pustą przyczepą czasami dymi. Wzywaliśmy serwis i koleś mówił, że te traktory tak mają, więc trzeba się do tego przyzwyczaić :( My orzemy ok 8-9 km/h z pługiem o podobnych parametrach jak podałeś wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry193    0

U nas też Valtra dymi, i nie tylko w orce. Nawet podczas jazdy z pustą przyczepą czasami dymi. Wzywaliśmy serwis i koleś mówił, że te traktory tak mają, więc trzeba się do tego przyzwyczaić :( My orzemy ok 8-9 km/h z pługiem o podobnych parametrach jak podałeś wyżej.

dzięki za odpowiedź a posiadasz valtre t131 czy inny model?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry193    0

Dokładnie ten sam model :blink:

I jak sprzęt się sprawuje(spalanie itp.)? bo ja dopiero kilka mh mam na nim i za wiele stwierdzić jeszcze nie mogę;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerry193    0

A czy orientuje się ktoś czy taki ciągnik trzeba jakoś specjalnie docierać czy tak jak każdy? po prostu spokojną jazdą z nie za dużym obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek11    4

Gdy się pytaliśmy serwisanta to mówił, ze te traktory są już dotarte i można nimi jeździć całkiem normalnie. Ale dla pewności lepiej na początek nie przeciążać zbyt mocno, tylko jeździć spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juby171    0

ten traktor kopci jak lejesz złe paliwo albo na biopaliwie jeździsz też tak miałem ale zacząłem lać diesel gołd i prawie nie kopci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

te silniki na CR poprostu tak kopcą porównywaliścmy kiedyś ze znajomym moja T 130 i jego N121 moja tylko przy szybkim przyspieszaniu jego lekkie muśnięcie gazu ale za to Nka jest znacznie zrywniejsza mi się wydaję że CR podaje większą dawkę rozruchową stąd lepsza dynamika i wieksze zadymienie spalin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regardo    0

te silniki na CR poprostu tak kopcą porównywaliścmy kiedyś ze znajomym moja T 130 i jego N121 moja tylko przy szybkim przyspieszaniu jego lekkie muśnięcie gazu ale za to Nka jest znacznie zrywniejsza mi się wydaję że CR podaje większą dawkę rozruchową stąd lepsza dynamika i wieksze zadymienie spalin

 

witam.

Jezeli chodzi o Valtre na CR to faktycznie to jest ich taka uroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masax    1

Mam t132 Versu z 4 obracaną kverland śmigam od 8-10 km ( na piaskach 12 )

Obroty na tempomacie nastawione na 1730 obr/min.

Edytowano przez masax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kubakar117
      Witam Od roku jestem posiadaczem valtry n134 active.Posiadam skrzynie z biegiem Eco i moje pytanie jest czy można podnieść prędkość w tej maszynie. Aktualna maksymalna prędkość to 43km/h.
    • Przez krzysztoffo
      Witam. jakie są wasze opinie na temat valtry z serji M .Czy wszystkie te ciągniki mają tylko po 4 cylindry,i jak z ich awaryjnością ?
    • Przez zet9540
      Witam interesuje mnie ciągnik Valtra N114 , zna ktoś może opinie na temat tego ciągnika ( Awaryjność , komfort itp ).
    • Przez pawelns88
      Witam proszę o pomoc ktory traktor z wyżej wymienionych wybrac? Wszystkie z amortyzacja osi i kabiny przednim tuzem i wom ceny case 328 claas 350 mf 362 i valtra 355 będę bardzo wdzieczny 
      Case puma skrzynia 19x6 50KPH opony przod 540 tyl 650 38 Firestone wom 540 540eco i 1000 ,Claas skrzynia 24/24 50 KPH540 540eco 1000eco 1000 opony 540 650 38 Trelleborg, Mf skrzynia dyna 6 24/24 50KPH 540 540eco 1000 1000eco opony 540 600 38 losowe, Valtra skrzynia 30/30 40KPH 540 1000 1000eco opony 540 650 Trelleborg silnik 7.4l 
       
    • Przez Maniek24240
      Witam wszystkich, chciał bym was prosić o pomoc w doradztwie nowego ciągnika do mojego gospodarstwa , miał by to być nowy ciągnik z turem i tuzem + wom, ciągnik będzie jako główny na gospodarstwie 60 ha + dodatkowe usługi , rozmyslam nad Valtra, John Deere i New Hollandem.Moc miedzy 150-170 KM.Prosił bym o pomoc w doradztwie bo nie wiem jak tam teraz spisują się te nowe maszyny. Z góry dziękuję .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj