Skocz do zawartości
ampergt

Byki mięsne,ile gdzie i dlaczego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Byki
ampergt    0

Witam

Mam kilka pytań do was i z góry dziękuje za odpowiedzi :

1.Ile mniej więcej wejdzie mi byków mięsnych do obory 12m/96m, takiego typu jak to http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/176519-bukaciarnia/

2.Co takiego byki mięsne jedzą

3.Ile pola ornego,łąk jest potrzebne do utrzymania tak około 250 byków

4.Czy to się opłaca ,jaki koszt utrzymania byków

rumin    0

1.Da takiej obory jak na jedną sztukę potrzeba 3m kwadratowe 384 sztuk ale oczywiście korytarz paszowy

2.Takie byki jedzą to samo co krowy mleczne.Ananasy i banany wiesz te sprawy :(

3.Dużo pewnie z 80ha bo jak susza będzie :P

4.A masz w ogóle masz jakiś park maszynowy, ciągnik.Masz jakąś ziemie. Budynki, oborę?

Czy wszystko od początku?

suzuki550e    1

Dołączam się, mam pytanko, młody rolnik, będe jechał po dwa byczki 1,5 mieś. na co zwracać uwagę przy zakupie, ????????????/////// żebym nie miał problemów z nimi

Wiadomość z agroFakt.pl

mickas092    325

Witam Mam kilka pytań do was i z góry dziękuje za odpowiedzi :1.Ile mniej więcej wejdzie mi byków mięsnych do obory 12m/96m, takiego typu jak to http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/176519-bukaciarnia/2.Co takiego byki mięsne jedzą 3.Ile pola ornego,łąk jest potrzebne do utrzymania tak około 250 byków 4.Czy to się opłaca ,jaki koszt utrzymania byków

Hahahahahahahahaha 250 sztuk :( Pojechałeś...

Zebyś sobie rade z 40 dał to będzie dobrze.

rumin    0

suzuki550e wchodziłeś w mój profil, mam 14 lat :(

ale interesuje się bydłem mlecznym to wiem.

Byczki musisz sprawdzić czy nie maja przepukliny i czy nie mają biegunki. :P

U mnie jak sprzedaje byczki czy cielaczki to sprawdzają tylko czy nie mają przepukliny ;)

Nie rozumiem skąd ten śmiech u kolegi powyżej znam ludzi co wykarmiają około 300 byków do ciężkiego opasu i maja jeszcze 8000 tys. świń i 150 krów i to na 800 ha i jakoś dają rade...

wolowik    22

rafale Ci ludzie o których piszesz nie robią tego od dziś tylko mają kilkunastoletnią praktykę. Jak ktoś pyta co jedzą byki mięsne i chce od razu trzymać 250 sztuk to widać że ma o tym blade pojęcie. Jasne niech kupi 250 cielaków i niech mu dostaną sraczki to po dwóch dniach będzie miał tego dość mimo że ma piękną bukaciarnię. Po prostu dyletant pyta się na forum o podstawowe rzeczy i odrazu liczy zyski ile to by nie było jakby wstawił tyle to a tyle. Może niech zacznie od 20-30 sztuk a potem zobaczy sam jak z opłacalnością, co to znaczy opieka weterynaryjna, przygotowanie paszy, zadawanie, odpajanie, ile się czeka na takiego byka, co znaczą upadki i od czego itp. a nie pyta się na forum czy to się opłaca. :(

mickas092    325

W 100% popieram kolegę wyżej. 20-30 ... też za dużo 2-3 raczej. :( Nie mając wiedzy na temat bydła można tylko stracić kasę jeśli w porę nie zauważymy objawów choroby.

wolowik    22

Nie traktuj tego ostro. Ale jak wchodzę na forum to czytam o dziesiątkach napaleńców którzy już liczą zyski nie mając za bardzo pojęcia co się z tym wiąże. Niedawno była koniunktura na świnie to wszyscy tylko pisali jak zmodernizować chlewnie. dziś chlewnie są be więc wszyscy piszą o tym że mają budynek i kilka hektarów szuwarów niekoszonych x-lat i jak tu produkować bydło mięsne bo w dojenie jakoś nikomu nie chce się wchodzić bo to obowiązek i koszt wysoki. Skończy się tym samym co w przypadku świń. Będzie nadprodukcja i za rok bydło mięsne też będzie be. No ale dobra próbujcie. <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Elvis1090
      Witam, tydzień temu kupiłem na próbę 2 cielaki z Łotwy. Przed kupnem przejrzałem forum i natrafiłem na kilka negatywnych opinii mimo to postanowiłem zaryzykować i kupić (cielaki kusiły wyglądem). A więc jeden z cielakow jest czerwony z białą głowa drugi brązowy z czarnym paskiem na grzbiecie, budowa ładna, noga gruba cielaki szeroki i długi waga ok 70kg, mimo opinii że chorują narazie niema żadnych problemów. Po przywozie zaszczepilem Je na płuca (z polskimi też tak robię). Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze 10szt tylko obawiam się że nie urosną za duze, Czy ktoś z forumowiczow choduje podobne cielaki z Łotwy i podzieli się informacja jaka wagę osiągają.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez mantas
      Mam na myśli kupowanie młodych byczków, odchowywanie i sprzedawanie, jest to opłacalne czy nie?
      Jak ktoś coś wie to proszę pisać, i proszę o pomoc w rozpoczęciu takiej hodowli
    • Przez MrRadny69

Kupiłem cieleta z Włoch, podobne do simentali. Cielęta nie choruja dobrze zra ale nie rosna. Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem.

Słyszalem od jednego czlowieka ze jest taka rasa wlasnie we wloszech ktora rosnie do 300kg czy to prawda??

• Przez KarolGo
      Kupię byczki jak w tytule mm mięsne i ncb 10szt Bydgoszcz Sępólno Kraj. i okolice. Rolnicy i handlarze piszcie priv 
    • Przez Lolek909
      Witam. 

Jestem młodym rolnikiem i posiadam w swoim gospodarstwie 10 byków . Ostatnio czytałem że chodowla byczków  do 150-350 kg jest opłacalna . I oto pytanie . Jak bym kupił np. 10 byczków po 50 kg i chował je do 150-350 kg i poił je preparatem mleko zastępczym to czy jakaś firma je odemnie kupi? Nie będą mieli jakiś problemów że mam 10 byczków i mają one 150-350 kg a nie mam  w gospodarstwie ani jednej krowy  . Prosze o odp.