Skocz do zawartości
Tandam

DT 75 jako ciągnik rolniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tandam    1

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam zamiar kupić spychacz DT 75 głównie do odśnieżania ale myślałem również, żeby wykorzystać go w sezonie letnim do prac polowych takich jak głęboszowanie.

W związku z tym mam kilka pytań do osób, które użytkują, bądź też użytkowały DT 75 albo chociaż jeździły takim pojazdem:

-Czy DT 75 poradziłby sobie w pracy z głęboszem o 3 zębach (przy głębokości roboczej 0,5 metra) ?

-Który rodzaj gąsienic (węższe z ostrogami, czy szerokie-błotne) byłby odpowiedniejszy do wyżej wymienionych prac, czyli odśnieżania i głęboszowania?

-Wiem, że są DT z silnikami o mocy 75KM i 100KM, ale przeglądając różne ogłoszenia wyczytałem, że są też silniki 75KM z turbodoładowaniem i w związku z tym mam pytanie ile ten silnik posiada KM i czy są również silniki 100KM + turbo ?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję! Pozdrawiam.

Witam jestem użytkownikiem DT75 od 5 lat używam go głównie do odśnieżania sporadcznie do prac ziemnych częściej do wyciągania. do odśnieżania lepsze są gąsienice te wąskie z ostrogami gdyż ma więkrzą siłę uciągu.co do silników to jest kilka typów: cztero-cylindrowy SMD14 - 75KM, SMD14N -80KM A41 -90KM. ten z turbo nie znam typu 93KM jest też sześcio-cylindrowy A-01M 130KM. co do głębosza to napewno go pociągnie tylko nie wiem z jaką prędkością (zależy od mocy silnika) jeżeli masz jakieś pytania to pisz na PW.(posiadam sporo lektury na ten temat) Pozdrawiam.

Tandam    1

Serdecznie dziękuję za udzielone informacje! Co do silników to ten 130-konny brzmi zachęcająco, ale wydaje mi się, że na moje potrzeby wystarczyłby ten 4-cylindrowy 90-konny bez turbo (myślę, że byłby żywotniejszy niż ten z turbo, a moc w sumie zbliżona).

Szczerze mówiąc to jestem totalnym laikiem w posługiwaniu się internetem jak również forum więc nie wiem co oznacza skrót PW?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się