Zaloguj się, aby obserwować  
PEPA

Case Puma 140 czy John Deere 6630

Polecane posty

PEPA    0

Witam wszystkich użytkowników forum mam zamiar kupić nowy ciągnik zastanawiam sie nad case puma140 albo john deere6630 co byscie wybrali ,pomocy bo mi głowa już pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930P    0

może powiesz coś więcej, na jaki areał ma być ten ciągnik, czy ma być to ciągnik główny czy pomocniczy i z jakim sprzętem ma pracować bo tak to ci chyba na to nikt nie odpowie, (a ten John to Premium czy Comfort???)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

Zdecydowanie obstawał bym za Johnem, sąsiad ma owego case i jakoś ten ciągnik do mnie nie przemawia. Co do Johna to trochę spalanie jest nadmierne ale case też nie wiele mniej pali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930P    0

nie wiem co wy macie z tym spalaniem, dobrze obciążony Jasiek wcale nie spali więcej od innych marek ciągników, poza tym Johny w ciężkie pracy czuje się jak ryba w wodzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adas323    2

No mamy problem ze spalaniem bo sam wiem z doświadczenia żeby Janek 6630 przy wożeniu QQ palił 20 litrów to trochę przesada, no i coś teraz z opinni kolegi kupił na wiosne 6930 i się głowi do teraz bo czy na pusto czy w polu spalanie w granicach 20 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEPA    0

WITAM ,DZIĘKI ZA ODPOWIEĆ .CIĄGNIK POTRZEBNY DO GOSPODARSTWA 60 ha,JEGO GŁÓWNYM ZADANIEM BĘDZIE ORKA I UPRAWA.JOHN DEERE 6630 COMFORT ALBO CASE IH-PUMA140 I DALEJ NIE WIEM CO LEPSZE .DO DELIKATNIEJSZYCH PRAC MAM DWA INNE MNIEJSZE CIĄGNIKI ,CZEKAM NA WASZE OPINIE CO DO KASY TO NIE GRA ROLI WAŻNE ABY SPRZĘT SPRAWDZAŁ SIĘ.

 

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak masz dwa mniejsze ciągniki to ja zdecydowanie polecam Janka. Lubi on ciężko pracę, pług to dla niego żaden problem. Zależy też jakie masz gleby ? Jak kasa nie gra roli to bierz Johna w wersji premium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Jak kasa nie gra roli to proponuję JD serii 8R lub Fendta 936, a jeszcze lepiej 939. Na tym areale trudno je będzie zajechać. I głowa nie będzie bolała....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

I jak wykorzystasz tą moc na 60ha?

Takie głupoty, 8R czy 939 na 60ha, puknij się w głowe :blink:

 

@PEPA, a jak wygląda odległość od serwisu u JD i Case?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEPA    0

kris14 do obydwóch serwisów mam ok. 35km więc niema z tym problemu,niewiem dlaczego ale powoli przekonuje się do case puma .Jak postawimy obydwa koło siebie to który jest potężniejszy ,wygląd nie gra roli ale tak jestem tylko ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

I jak wykorzystasz tą moc na 60ha?

Takie głupoty, 8R czy 939 na 60ha, puknij się w głowe <_<

 

@PEPA, a jak wygląda odległość od serwisu u JD i Case?

Puknąć powinien się ten kto wypisuje, że kasa nie gra roli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PEPA    0

kolego to moja sprawa co ja pisze na temat kasy ,bo mam to w du...e czy zapłace 200 czy250 tyś za ciągnik ,poprostu ma być dobry i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Wiesz co ? Jarecki ma racje... moze nie bedzie to calkiem mądre, ale to nie bedzie tak madre jak ten temat... "kasa nie gra roli" to ja ci prponuje 2 sztuki JD 8R w najlepszej wersji :blink:

To ciebie to nie obchodzi, ze sie zadłuzy na 500 tyś czy na 2 miliony?

jak dla mnie bzdura... Mysle ze tym postem wywolam szał no ale jak dla mnie to ten ttemat jest.. Jak opowieść " Dyzio Marzyciel" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz34    0

Ja proponuję Case Puma 140, Na prawdę wydajny ciągnik a spalanie jego na hektar w pługu 5x50 będzie wynosić 26lna godzinę w zarządzaniu mocą oczywiście ale 2h w tym czasie zrobisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobik85    0

Oj czepiacie się. Kolega po cichu w stodole drukuje kolorowe banknoty z napisem 200zł i stać go na tekst "kasa nie gra roli" :D :D

 

niby nie w temacie,ale na temat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Ja proponuję Case Puma 140, Na prawdę wydajny ciągnik a spalanie jego na hektar w pługu 5x50 będzie wynosić 26lna godzinę w zarządzaniu mocą oczywiście ale 2h w tym czasie zrobisz :D

140 koni i 5x50? nie ma czym ciągnąc tu trzeba 180-200 koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz34    0

Wiesz my tu mamy ziemie od 3 do 5 klasy wiec u nas 5x50 i 8km\h będzie leciała taka puma. sam mam 125i 4x50 i mykam nią na 10.11i czasami 12biegu ale to rzadkość i jak się spręże na dobrym polu yo 1,65hektara robię na godzinę, swoje spali ale i zrobi, głównie to skończył już się czas na wolna prace...

 

uoooupssss Ale do tego trzeba mięć przedni tuz a nie jakieś tam obciachowi na ramie, przedni tuz dużo pomoże u mnie jest 1200kg i czasem się podnosi przy Kvernelandzie LD100 z 1999r :D

 

poza tym Puma 140na zarządzaniu ma 152koni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

no jak lekkie ziemie to z uciągiem sobie poradzi, ale gorzej z podniesieniem pługa. Ale wiadomo pług pługowi nierówny.

Ciekawe czy z taką 5tką by poszła Twoja puma http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/231820-jd-7730-kverneland-eg100/ u mnie taki pług chodzi przy nh tm 175 ze zwiększoną mocą na 200 koni i dołożonym 300 kg obciążenia. Ale jak jakis lekki pług, bez vario i bez zabezpieczenia na kamienie bez wału to może będzie szła, ale trzeba dobre dociążenie mieć na przednim tuzie najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj