Lechu5245

Tur w c-330

Polecane posty

Hoxem    0

pompa wzmocniona

wymiana oleju

i dolewka żeby nie było mniej niż minimum

wymień filtr

zmień silnik :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

O większej średnicy? Mój sąsiad ma też w ciapku tura i ma siłowniki o mniejszej średnicy niż moje. Są jeszcze mocniejsze bo ja myślałem że najmocniejsze mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

tak o większej średnicy do tego mam mocniejszą pompe w podnosi jak napisałem. Natomiast kolega ma założoną pompę na wom to wogóle podnosił mu z 800 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

na rozdzielaczu przy dźwigni do podnoszenia TUZ jest pokrętło... nie jestem 100% pewien ale tym reguluje się ciśnienie jakie panuje w układzie hydrauliki a co za tym idzie można zwiększyć udźwig. Nigdy tego nie ruszałem ale wydaje mi się że do tego służy. Mocniejsza pompa za wiele nie da jeśli nie podkręci się zaworu bezpieczeństwa.

 

Wydaje mi się, że jeśli nie podnosi balota sianokiszonki to twoja pompa nie jest w najlepszej kondycji. Też mam tura na c-330, zdarzało mi się podnosić bele i nie było z tym problemów na wolnych odrotach

 

Jeśli ktoś zainteresowany ładowacz t-210 (do c-330) do sprzedania (przeciwwaga+stopki do ramy+widły+łyżka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Jak ktoś się u was zajmuje przerobieniem roździelaczy to to właśnie zrób. podnosi nawet powyżej tony [kloc drewna na tartaku] sianokiszonka bez problemu.

wady- wymiana pompy co 2 lata intensywnego użytkowania.

Nie kupuj wzmocnionej pompy bo i ja i ci którzy przrobili żałowali że ją kupili bo wytrzymuje nie wiele ponad rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wystarczy podłożyć nakrętkę "8" pod sprężynę w rozdzielaczu. Proponuje wymienić pompę na wzmacniano gdyż zwykła nie wytrzyma. Mi pękła w 2 miejscach. Teraz jest wzmacniana o wyższej wydajności i jest ok. Nie wiem jaki jest dokładnie udźwig ale 800kg na pewno. Bez przeciwwagi podnosi mi tylne koło a mam obciążniki na felgach.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Thx za informacje co do ciapka. A teraz mam jeszcze jedno pytanie: Jak zwiększyć udźwig na podnośniku w Zetorze 5245 bo mam czasami problem z podniesieniem pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

Witam panowie ja zas u siebie w ciapku mam nie orginalne silowniki i to jest 100 razy lepsze niz wymienianie pompy na wzmocniona ja przy 100 atmosferach moge podnies 2800kg na 1 silowniku a razy to 2 to daje mi ponad 5,5t  udzwigu przy uchwytach na silowniki w turze,  a wiadomo na koncu tura to tyle nie bedzie ale liczyc 1\3 tego udzwigu to juz duzo jak na ciapka i to wszystko przy 100 at.  a wiadomo 30 wiecej da cisnienia jeszcze.  a z balotami siano kiszonki to bez problemu sobie radzil i to na minimalnych obrotach. A wiadomo jak sa plusy to i znajda sie minusy a mianowice problemy ze skrecaniem a tak to wiecej - nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wymieniając siłowniki tracisz na czasie reakcji tura. Będzie długo podnosić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

No jak lepsza pompa to i tak trzeba podkręcić zawór przeciążeniowy i nie potrzeba kupować większych siłowników.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Trzeba na początek sprawdzić ciśnienie. Jak zauważyłem przeważnie jest około 10MPa. Można regulować podkładkami zawór redukcyjno przelewowy ale często kończy to się zablokowaniem i nadmiernym wzrostem przy zimnym oleju i bum wywala gdzieś uszczelkę. Najlepiej dobrać jakaś twardszą sprężynę i ustawić na około 15MPa. Pompa PZ2-AS-20L i typowa PZT18AT mają ciśnienie, max 16MPa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Witam wszystkich ja mam problem podobny z turem przy MF255 tur ma niecały rok u dźwigu ma 500kg a nie może podnieś balota :P więc co może z nim być, dodam jeszcze że oleju ma full :(


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

pimper21 sprawdzc sobie cisnienie jakie masz wa wyjsciu powinlo byc cos ok chyba 18MP (180 At) nie powiem dokladnie bo nie pamietam, sam usiebie niedawno sprawdzalem i cos kolo tego mialem w MF 255  a podrugie jak ci pompa podnosni dobrze czy slabo??  dalej to tez moze byc filtr oleju brudny to sprawddzic a jak nie pomoze to bedziemy dalej radzic co moze byc. przyczyn moze byc sporo walnienty rozdzielacz ten pod siedzeniem lub ten obok :P ostatecznie pompa :(

 

a zapomnialem dodac odnosnie pretkosci podnoszenia to fakt troszkie dluzej podnosi tak samo i opada, pod tym wzgledem to wzmocniona pompa by sie przydala. Ale juz raz pisalem na forum ze bede przerabial tura w 30 i jak bede to robil to wrzuce zdjecia z ulepszenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

jak to się sprawdza ?? sorki za głupie pytanie ale nie mam pojęcia :blink:

 

dodam jeszcze że pompa podnosi ok a no i jeszcze balot podniesie ale tylko na wysokość 1m więcej nie podniesie za boga z obciążeniem a na pusto podniesie. ;[


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pancer527    11

sprawdzasz to za pomoca manometru ktury musisz podlaczyc pod wyjscie chydrauliczne w ciagniku i wtedy dajesz cisnienie z rozdzielacza na manometr tak jak przy kiprowaniu a odnosnie manometru to musisz zrobic sobie przejsciowke albo przez nyple lub przez spawanie. a jeszcze jedno sprawdzales czy filtr oleju jest czysty???  a jak nie to bardzo mozliwe ze ten rozdzielacz pod siedzeniem pad. A odnosnie podnoszenia jak zaczepisz maszyne jaka tam masz i zgasisz ciagnik to jak czyma ci podnosnik ta maszyne (jak szybko opada) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

z 10 minut i na ziemie spadnie :blink:


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ten typ tak ma ze opada. Im cięższa maszyna tym szybciej.

Mi podnośnik przez noc na pusto opadnie. Ale udźwig ma dobry.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Thx za informacje co do ciapka. A teraz mam jeszcze jedno pytanie: Jak zwiększyć udźwig na podnośniku w Zetorze 5245 bo mam czasami problem z podniesieniem pługa.

możesz założyć mocniejszą pompę, w 72 chyba jest mocniejsza, nie jestem pewien,

podkręcić zawór bezpieczeństwa, tj włożyć podkładkę lub nakrętke pod sprężynę

zobacz czy 72 nie ma mocniejszego siłownika tj. większego i ewentualnie przełóż

można założyć dodatkowy siłownik, zrobiłem tak kuzynowi w c360 i podnosi 3 obrotową lemkena, ale ma pompę od zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Talarekk    0

Witam wszystkich przeczytałem wasze porady i dziwi mnie to po co wymieniać pompę na mocniejszą skoro rodzielacz pod siedzeniem przez którego przechodzi całe ciśnienie ma wydajność tylko 20l/min a pompa np: 32l/min więc ten rozdzielacz blokuje ciśnienie więc moje pytanie brzmi czy można podłączyć rozdzielacz 3 sekcyjny jakoś innaczej ? np: do tej rurki wstawić jakiś trójnik i całe ciśnienie będzie szło odrazu z pompy na rozdzielacz 3 sekcyjny ? a powrót przez rozdzielacz ? jak zostanie podłączony do tej rurki bedzie wogóle działać ? i czy to pomoże ?

 

post-167378-0-64901200-1473780150_thumb.jpg

Edytowano przez Talarekk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj