Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tomaszs88

kurnik:)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomaszs88    3

Powiedzcie jak wygląda wszystko związane z kurnikiem tzn. jaki jest koszt postawienia kurnika np takiego średniego...jaki i gdzie jest zbyt itd...

Vhalior2    34

hehe sredni to jest pojecie wzgledne:P dla mnie sredni kurnik to na 50szt kur a dla hodowcy drobiu pewnie na kilka tys kurczakow:p wiec bys musial bardziej sprecyzowac zapytanie... a to kury na jaja czy brojlery??

Wiadomość z agroFakt.pl

boosky    4

Robiłem wycenę kurnika w firmie (indor grop) czy jakoś tak się zwie. kurnik o wymiarach 18x100 m z wyposażeniem typu paszociągi, linie pojące, wentylacja, ogrzewanie gazowe, oświetlenie, sterowniki itd. a... i dach stalowy z płyty warstwowej. Taki kurnik kosztuje z wykonaniem pod klucz prawie 1 000 000 zł jeśli sam pewne żeczy to jakieś 600 000 zł. ARiMR dofinansowuje taką inwestycję ale dla hodowcy który chce przenieść stado do nowego obiektu. Dla szarego człowieka z ulicy nie ma takiego dof. Jeśli żle napisałem to poprawcie.

Edytowano przez boosky

APT    1

wgl powinien byc zakaz budowania nowych obiektów pod tucz brojlera, po co inwestowac miliony by potem zarabiac grosze albo dopłacac szkoda zdrowia nocne wstawanie do kurnika do ogrzewania itp. ciągły stres niepewna sytuacja finansowa produkcja kapitałochłonna długie terminy płatności ze sstrony ubojni koszty produkcji pasza lekarstwa vet. ogrzewanie itp itd do góry no i jeszcze trzeba trafic na dobre kurczaki kurczaka nie przetrzymasz jak świniaka brojlera dłuzej niz 7 tyg nie wytrzyma. chcesz wiesziec wiecej napisz na privata

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez boosky
      GĘŚ,
      GĘSI...
      GĘŚ OWSIANA...
      CENY GĘSI...
      CENY JAJ GĘSICH...
      CENY PISKLĄT GĘSICH...
      HODOWLA GĘSI...
      KALKULACJA PRODUKCJI...
      KARMIENIE...
      OPIEKA...
      WYMIANA POGLĄDÓW...
      I WSZYSTKO CO Z GĘSIĄ OWSIANĄ ZWIĄZANE ...........
    • Przez bocecek087
      witam
       jak w temacie , jak uważacie jaka forma zakwaszacza jest lepsza?
      i co stosujecie 

• Przez Daniipeee
      Witam, jestem nowy na forum więc Cześć wszystkim , wracając do sedna sprawy, Chciał bym zacząć hodować kury nioski ok.1000 szt. Do dyspozycji mam stara stodole która można przerobić na kurnik wymiary ok 12mx25m. Do dyspozycji mam 1ha łąki granicząca ze stodoła na wybieg i 5ha na zasianie. Chciał bym dowiedzieć się coś na temat hodowli , opłacalności, wymaganiami, pozwoleniami, i czy warto, na koniec dodam tylko ze nie mam doświadczenia w rolnictwie. Lecz mam zapał i chęci. Proszę o wyrozumiałość 
      pozdrawiam DM
    • Przez sobek112
      Zastanawiam się czy hodowla kur jest opłacalna? 3 lata temu kupiłem działkę 20ha w jednym kawałku, z dwóch stron jest las, najbliższe zabudowania w odległości 1km a działka graniczy z drogą wojewódzką. Teren lekko pagórkowaty, najbliższe miasto 10km są to okolice Mławy woj war-maz. Zrobiłem już warunki zabudowy na 6 kurników po 25tys. Wchodzić w ten 'biznes" czy sprzedać? 
    • Przez logitech55
      Czy ktoś skupuje jajka przepiórcze w okolicach Kalisza, Pleszewa?