vdan

K 110 BRAK MOCY !! POMOCY!!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vdan    5

nie mam sił co do niektórych !!!, jak mam wam opisać ze ciągnik jest słaby, co mam wam udowadniać !!! Następny mądry się odezwał to może mam opisywać jak mnie c 360 na drodze z takim samym obciążeniem wyprzedzał !!! szlak mnie trafia, lepiej nie piszcie bzdur a pomóżcie !! Co z tego że inne przełożenia jak białorus jedzie szybciej ciężko to skapować??. wmawiacie mi że jest ok a nie jest - finito !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

były już podobne przypadki na forum, chyba z ciągnikiem foton, poszukaj właściciela na forum bo już nie pamiętam kto to był, a podstawową rzeczą jaką teraz musisz zrobić to zmierzyć jaki jest rzeczywisty spadek mocy na hamowni bo bez tego jak widać po postach nie wszyscy wierzą w to, a tak mając to na papierze masz jakąś podstawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

moj K100 ibis xxls 4x 48cm około 7km/h a na 3 skiby to juz 9km/h na gliniastej ziemi w płaskim terenie. jezeli jest to 4x 40cm to nic specjalnego te 12km/h zemi chyba ciezkich nie masz? Musisz go wrzucic na hamownie innaczej tego nie załatwisz. tak jak ci mówiłem zgłoszenia nie telefoniczne tylko pisemnie za potwierdzeniem ządaj wpisów do ksiażki. wtedy masz podstawe!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

MTZ 82 na najwyższym biegu to pewnie blisko 35km/h jedzie, już nie raz obiło mi się o uszy, że K110 nie ma mocy, na AF jest użytkownik który pisał że DF K110 nie ma startu z Zetorem 11741.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Rozmawiałem z pewnym Panem z okolic Stargardu szczecińskiego który ma ten sam model , przebieg 3000mtg, jego ciągnik po drodze sobie fruwa, 20ton buraków nie ma górki żeby redukował biegi do wolnej 2-ki tak jak ja to muszę robić(5km/h). Więc coś jest nie tak. Zaproponował mi serwis centralny DF, hamownię, sprawdzenie pompy paliwowej , może za mała dawka , wiem że ten model ma 2 pompy paliowe jedna wspomaga drugą, może to to. Dz za posty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jak będziesz rozmawiał z centralą DF, wspomnij że wytworzyła się żywa dyskusja na temat Twojego traktorka :P Zapewne podziała to bardzo nobilitująco dla Twojej sprawy ;) Głupio aby firma zostawiła klienta i kilkuset potencjalnych klientów o tym czytało na forum :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

właśnie, w poniedziałek będę jeszcze raz dzwonił do serwisu centralnego bo ma być główny serwisant, zobaczę co powie i dam znać.

Może w końcu podadzą jakieś konkrety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rom19    0

wlej inne paliwo i zmień filtry paliwa, zacznij od tańszych rzeczy a nie zaraz hamownia... poza tym i tak już nie obowiązuje gwarancja skoro nabyłeś go w 2008.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

i tak jak kolega juz wspomniał. powiedz mu ze wywiązała sie na ten temat dyskusja na forum internetowym. niech wiedza ze inni tez wiedza i przygladaja sie jak sytuacja sie rozwija :blink:


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

dokładnie, mam nadzieje że w końcu ten problem rozwiążą, Mój tatko już się wścieka pomału. Będę was informował o rozwoju tej sytuacji. Dz wszystkim za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a kopci jak idzie pod obciążeniem?słychać turbo? może turbina nie daje tyle powietrza co powinna.sprawdż to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

hm, no nie kopci... chyba. Serwis będzie za tydzień, zobaczymy co wymyślą, ma przyjechać szef serwisu - Mełgiew, wtedy się wszystko wyjaśni. Dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Sprawa rozwiązana.

Sprzęt był ustawiony na 80% mocy.

przestawili na 100% . W polu śmiga w trasie lepiej.

Co ciekawe uważajcie na jaryszki !! Duży przegląd u nich ( oleje, filtry, usługa ) - FV 5000zł !!! Aż mi oczy na wierzch wyszły. oleje z filtrami 4000zł - 1000zł dojazd + usługa.

Myśleliśmy że to wyjdzie max. 3000zł a tu szoook 5000 !!!

Czy to standardowe ceny za przegląd ?

Fakt , robili to od 10 do 17stej.

Ostatni raz ich wzywałem.

Ogólnie po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barabasz    6

vdan mam taki sam ciagnik tyle ze zrobilem nim juz 1300mh. Niby nie mam z nim zadnych klopotów ale czasem wydaje sie mi ,ze nie ma takiej mocy jaką deklaruje producent. Czy mozesz sprecywowac na czym polegalo "przestawienie" mocy w twojej maszynie . Ciekawi mnie to bo podobnie jak u ciebie serwis w Agro rolniku w śniadowie gdzie nabylem swój ciągnik pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej wychodzi im smarowanie kalamitek i wymiana oleju a na koncu inkasowanie kasy bo jesli spytac ich o jakis konkret {np.jak spuscic plyn z ukladu chlodzenia)to nie ma nikogo kto umie udzielic zadowalajacej odpowiedzi. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1801    0

Witam strasznie drogo za ten przegląd ci krzyknęli ja mam agrotrona k410 i płacę trochę ponad 800zł a wymienili mi filtr paliwa, oleju i olej nic poza tym a jeszcze smarowanie może 8 kalamitek i to wszystko a u ciebie co robili? A co do mocy to u mnie też raczej szału nie ma 4x40 overum na 4 klasie gleby prędkość około 7,3km/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

w transporcie te ciągniki  to "muły" 

4 bieg - 40 km/h - a obroty silnika pewnie około 1600 - 1800, górke czuje z kilometra, silnik nie wykorzystuje mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzboy    47

Witam kolego pisałeś kiedyś o swoim df że braknie mu mocy itp.

Ja posiadam k420 Z  i musze stwerdzić też ze brak mu tej mocy co powienien miec

szczególnie w transporcie , z przyczepami o ładunku 12 ton musze redukować dla

porównania ursus 1014 (95km) ciągnie aż miło bez redukcji a

miesiąc temu zauważyłem że ciągnik na pusto \

na prostej drodze spada z obrotów , wieć wymieniłem filtry paliwowe .

Ale wraz to samo.

Mógłbyś mi napisać co dokładnie zrobili ci w tym dojczu i jaki koszt /

po gwarancji już to było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

ursus ciągnie bo wkręca sie na obroty 2000

pewnym sposobem jest podłożenie specjalnej podkładki pod regulator ale ze wzrostem mocy wzrośnie spalanie

sprawdz rozpylacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yudin    7

demontujesz regulator i ponownie go zakładasz z dodatkową podkładką - na dzien dobry po odpaleniu ciągnik ma o grubosc podkładki bardziej wysunięta listwę paliwową a więc pompy podają ON więcej do cylindra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj