international856XL

International 856 XL

Polecane posty

dammat    0

Witam

Co sądzicie o zamontowaniu napędu na 4x4 w 856xl przy użyciu takich części?

http://moto.allegro.pl/naped-case-1055-xl-i1814702549.html

http://otomoto.pl/case-czesci-skrzynia-845xl-745xl-international-A56449.html

Chodzi mi o to czy spasują, ile z tym może być roboty i mógłbym prosić o zdjęcia połączenia przedniego mostu z skrzynią biegów wałkiem napędowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol954    0

Witam. Nie chciałem Zakładać nowego tematu Jako że właśnie kupiłem 856Xl.

No więc potrzebuje pomocy Posiadam Case 856XL z 94r Tyle że jestem Zielony w obsłudze bo Jest to mój pierwszy Traktor kupiony z myślą o Odśnieżaniu.

Moje pytania.

1.Panowie ma ktoś schemat biegów? Są dwie dźwignie, może mi ktoś napisać jak się je poprawnie obsługuje?

-Do czego jest ta dźwignia pod prawą reką podciągana do góry

-Do czego służy pedał pod siedzeniem jak by wciskany piętą.

2.Gdzie jest czujnik stopu bo przy pedałach nic nie a muszę odbudować instalację elektryczną.

3.Możecie mi opisać same przełączniki w desce bo te są już wytarte i nic na nich nie widać.

 

Dołączam zdjęcia dla lepszego rozeznania. Kliknij na zdjecie otworzy się w pełnym rozmiarze.

Ad1.a7161d96156fb755m.jpg

Ad2.8ec11f50a096c56em.jpg

Ad3.325b8f3fd24bd419m.jpg

A tu mam schemat Casa możecie coś wrysować lub opisać gdzie jest ten czujnik stopów.

5227f44a5575a417m.gif

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez Sokol954

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ad1.

- To jest półbieg na forum już gdzieś pisałem o tym nawet foty instrukcji zamieszczałem gdyż to nie jest typowy 50%/100%- poszukaj

- Pedał pod siedzeniem to blokada tylnego mostu

Ad2.

Jak się orientuje jeżeli ciągnik bez instalacji pneumatycznej (pewnie z Francji) nie był wyposażony w instalacje "stop"- dziwne <_< ale tak jest. Miejsce na sam czujnik jest- wkręca go się nad pedałami w kabinie tj. czujnik wciśniętego sprzęgła do rozruchu

Ad3.

od lewej:

1. pierwszy stopień pozycyjne, drugi mijania

2. awaryjne

3. pierwszy stopień wycieraczki, drugi spryski

4. ten pod kierownico nie wiem

5. i 6. halogeny

 

Dźwignia kierunków ma 3 funkcje:

1. kierunki lewo prawo - wiadomo jak :lol:

2. Sygnał dźwiękowy - wcisnąć

3. światła drogowe- pociągnąć do kierownicy- tak samo wyłączamy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol954    0

Dzięki bardzo za odpowiedz.

Tak ciągnik jest z Francji. A ja się dziwiłem gdzie te żabojady mają czujnik stopu jak baran szukałem.

 

Wybacz ze męczę ale przekopałem to forum i nie znalazłem instrukcji odnośnie biegów więc jeżeli nie jest to kłopot podaj linka do tematu bo bez sensu abyś tracił czas na opisywanie po raz kolejny.

Albo inaczej powiedzcie jeżeli odśnieżam asfaltowy parking i rozrzucam sól na jakich biegach powinienem jechać.

Dla was to są pytania pewnie banalne i durne ale ja z obsługą tego typu maszyn nie mam nic wspólnego.

Dzięki za odpowiedz i wyrozumiałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol954    0

Dzięki bardzo, po woli zaczynam ogarniać.

Czyli ta pierwsza wajcha do siebie i do przodu mam wsteczny, jak z luzu do przodu to żółw a do tyłu zając(że niby szybko :) )

A teraz jak jest z biegami głównymi znaczy jak możesz to opisz jak chodzi ta wajcha i ile ich tam jest.

 

A jak dokładnie jest z tymi półbiegami, bo je załączam w ciężkim terenie ale piszesz tam o % czyli jak nie mam luzu i wezmę do góry to mam 70% i wtedy do jazdy w ciężkim terenie a jak na dół to 20% i na asfalt czy dobrze rozumiem, bo w jakimś położeniu wajcha musi być czy tak?

 

I jeszcze jedno ten guzik pod kierownicą to się dopatrzyłem że jest to jak by blokada środkowego mostu bo taki sam mam w koparko-ładowarce chyba że może jest to załączanie przedniego napędu czy on ma stały napęd? A jak nie to gdzie się załącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Pierwsza dźwignia od siedzenia: (rewers)

-do siebie i do przodu- wsteczny

-do siebie i do tył- terenowy przód

-od siebie i do tył- szosowy przód

Druga od siedzenia:

-do siebie i do: przodu-1, do tył-2

-od siebie ido: przodu-3, do tył-4

 

Co do tego "półbiegu" w tych ciągnikach występowały dwa rodzaje skrzyń:

1. z przełożeniem 70% czyli jeżeli masz wrzucone rewers na szosowe przód, bieg 2 i "półbieg" w pozycji do samej góry przy obrotach 2000 obr/min jedziesz np. z prędkością 15km/h, jeżeli zmienisz jednak "półbieg" w pozycje do samego dołu jedziesz już wolniej o 10,5km/h (4,5km/h) na tym samym biegu głównym

2. tak samo jak wyżej tylko o 20% wolniej czyli przy tech samych przełożeniach i prędkością jedziesz o 3km/h wolniej (12km/h) - i pewnie taką skrzynie masz

 

Te dwie skrzynie różniły się tym iż ta 20% ma trzecie, środkowe położenie- "luz" czego 70% nie posiada

 

Napęd w moim załączany jest mechanicznie poprzez wyciągnięcie z lewej strony dźwigni z podłogi. U ciebie- bo pewnie nowszy- masz już elektrohydraulicznie bo na pewno na stałe napędu nie ma. Trzeba to sprawdzić w prosty sposób: lina drzewo albo czekać do zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol954    0

Dzięki bardzo Marcin87.

No chyba ogarnąłem sprzęt. Pierwsza jazda całkiem ciekawa, kumpel za mną jechał mówił że między 35 a 40 sie bujnąłem nie wiem ile to tam może pojechać ale mniema że jakoś tak.

A co do połówek to nie wiem czy mam ten luz miedzy nimi czy nie ale muszę mieć w górnym położeniu aby to jechała w miarę szybo.

Czy jest w ogóle możliwość wyłączenia połówek no bo może ja źle rozumiem ale gdy jeżdżę wywrotką to z pełnego biegu mogę korzystać lub właśnie z jego połowy a tu piszesz że albo 70% albo 20% chyba że ja coś pokręciłem. Dzięki za wyjaśnienie.

 

Wszystkie dźwignię myślę opanowałem tylko jednej nie kumam pod lewą ręką mam taką z linką pcha się ją(obraca) na dół ale sie nie blokuje i wraca do pierwotnego położenia, co to jest? Napęd nie bo ten mam załączany z deski.

 

Kolejna sprawa który wałek jest szybszy jak stoję za ciągnikiem ten centralny czy ten bardziej z prawej?

 

Bo jeżeli chcę rozsiewać sól chciałbym to robić tylko gdy jadę a do tego muszę mieć załączonego żółwia wtedy z kolei prędkość talerzy jest zbyt niska.

 

Kolejna sprawa gdzie dostanę do niego obciążniki na przód widzę że jest odpowiednie na nie mocowanie pewnie oryginalne takie zakładane od góry muszą być.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

Wałek centralny to jest 1000 a ten po prawej 540, a sprawa obciążników to pytaj się tam gdzie ludzie sprowadzają ciągniki i różne maszyny rolnicze,na allegro jakoś też widziałem. Jak wiesz gdzie jest Zbuczyn to tam możesz sobie pojechać i po tych składach rupieci pojeździć na pewno byś znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Cześć wszystkim.

 

Koledzy nie chcę zakładac nowego tematu a potrzebuje imformacji o silniku DT 239 który jest w naszych Casie 856 xl.

 

Dokładnie interesuje mnie ciśnienie sprężania (na tłokach) jakie powinno byc zgodnie z instrukcją i ewentualnie najniższe dopuszczalne.Dodam że to silnik doładowany.

 

Powoli przymierzam sie do zdjęcia głowicy i oddania jej do naprawy i przy okazii poddam kontroli w jakim stopniu są cylindry i tłoki oraz pompę wtryskową ale potrzebuje dokładnych dane żeby to wszystko pomierzyć.

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Dzięki wielkie za pomoc z tymi informacjami.

 

Albo nie potrafie odczytać tej tabeli albo nie widzę ciśnienia w cylindrach- z tego co wiem silnik diesla(zwykły nie doładowany)powinien miec około 28 atmosfer-bar a doładowany to nie mam pojęcia i prubuje szukać na google ale temat trudny w szczególności chodzi mi o case dt239 żebym miał punkt odniesienia podczas pomiaru u siebie a z tym co byc powinno.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Dziś nudziłem sie w pracy a pytanie mnie nurtowało i sam sobie odpowiedziałem.

 

Znalazłem bardzo fajny i prosty wzór na wyliczenie ciśnienia sprężania z stopnia sprężania, który znamy w tym przypadku.

 

Dane:

 

Silnik case Dt239 o stopniu sprężania 16:1

szukane cisnięnie sprężania.

 

Pspr=0,21 x E

 

gdzie:

 

Pspr - ciśnienie sprężania w MPA

 

E - stopień sprężania

 

0,21 wartość stała dla silnika z zapłonem, samoczynnym-diesel

0,125 dla benzynki

 

Pspr = 0,21 x E = 0,21 x 16 = 3,36 co daje 33,6 bara.(teoretycznie)-praktyka pokaże na wiosne.

 

Mam ndzieje że te obliczenia rozwieją wiele pytań taklich jak moje.

 

Pozdrawiam.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

Witam.

Czy ktoś z właścicieli ciągników International serii XL (743, 745, 856, itp.) wymieniał uszczelniacze podnośnika dolnych ramion?? To coś pod zwolnicami. Cieknie mi przez to olej. I jak to się wymienia to z czego trzeba spuścić olej, czy ze skrzyni czy z zwolnic?? Następne pytanie jakie uszczelniacze tam się kupuje, czy ktoś bym mógł podać numery jakieś albo wymiary. W katalogu online coś nie mogę tego znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni19220    0

Witam

Jestem nowym użytkownikiem Case-a 856 xl plus z 92r.

Mam kilka drobnych pytań:

1) Mam cyfrowy panel wyświetlający prędkość, temp. itd problem polega na tym że wyświetla się napis "bad chip" i nic po za tym. Czy wyświetlacz jest do wymiany?

Odpowiadam sam sobie by w przyszłości nikt się już nad tym nie zastanawiał. Nie trzeba wymieniać licznika. Sam go naprawiłem. I w razie czego jestem wstanie pomóc komuś z takim problemem.

2) Nad wyświetlaczem jest kilkanaście kontrolek które świecą (po odpaleniu niektóre rzecz jasna gasną) ale nie ma plastiku folii z oznaczeniami która lampka jest od czego. Pytanie czy mógłby ktoś kto ma taki model wstawić zdjęcia takiej konsoli?

Edytowano przez roni19220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dammat    0

Witam.

Czy ktoś z właścicieli ciągników International serii XL (743, 745, 856, itp.) wymieniał uszczelniacze podnośnika dolnych ramion?? To coś pod zwolnicami. Cieknie mi przez to olej. I jak to się wymienia to z czego trzeba spuścić olej, czy ze skrzyni czy z zwolnic?? Następne pytanie jakie uszczelniacze tam się kupuje, czy ktoś bym mógł podać numery jakieś albo wymiary. W katalogu online coś nie mogę tego znaleźć

kolego i jak zrobiłes to tam pewnie jest simering u mnie tez to cieknie trzeba spuścić olej ze skrzyni i powoli zobaczyc co tam jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tam jest uszczelniacz, wymiarów niestety nie pamiętam,ale idealnie pasującego nie kupisz w Polsce tz. śr.zew jak i wew. są nominalne ale szerokość już nie-trzeba kombinować (nie kupuj takich plastikowych wyglądem przypominających simnering, tylko pełna guma z piórem najlepiej podwójnym). Winą wycieku jest w 90% ten uszczelniacz a w 10% ta oś (może być zużyta w miejscu styku pióra usczelniacza. Jej przesunięcie w lewo lub prawo może pomóc ale w niedużym stopniu bo obok uszczelniacza jest tj. "łożysko" gdzie zużycie ośki też jest gdyż nie jest to pasowanie ciasne). Olej wystarczy że spuścisz ze skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni19220    0

Mam kolejny problem mianowicie z miski olejowej słychać delikatne stukanie czy w waszych to samo słychać? Jeśli nie to niestety mam się czym martwić :( czekam na szybką odpowiedź.

ps.

Ma ktoś te cyfrowe zegary? problem ten wyżej jeszcze nie rozwiązany.

Edytowano przez roni19220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1003

http://imageshack.us/photo/my-images/231/wyswietlaczcase2tg9.jpg

Górny rząd: lewy kierunkowskaz, ciśnienie oleju, "długie światła", środkowa z ! to ogólna kontrolka (miga gdy jest zaciągnięty ręczny hamulec lub gdy świeci się kontrolka od oleju), 2 zielone dalej to kontrolki od kierunkowskazów przyczep, ostatnia u góry prawy kierunkowskaz. Dolny rząd: h. ręczny, zapchany filtr powietrza, ładowanie, kontrolka ciśnienia w skrzyni, kontrolka zaczepu hitch, ostatnia to blokada tyl. mostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

A więc zrobiłem ten podnośnik znaczy wyciek oleju przy ramionach. W agromie zamówiłem z Granitu uszczelniacze do tego podnośnika 20zł za sztukę numer tej części to 3217570R1 na rysunku 5 wchodzi on w środek części numer 6 jest on z takiej niby to pianki. Nawet nie spuszczałem oleju ze skrzyni, tylko trzeba uważać żeby tego pręta całego nie wybić tylko zostawić w tych łożyskach kulowych.

 

w rzeczywistości nie ma numer części 7 i 8 bynajmniej tak u mnie jest.

post-9883-0-06884600-1329771827_thumb.gif

Edytowano przez Parcho1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni19220    0

jaco512

Wielkie dzięki bardzo mi pomogłeś.

Edytowano przez roni19220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Witam

 

Panowie za oknami piękna pogoda a co za tym idzie jakiś remącik czas zacząć.

 

Potrzebuje schematów rysunków odnośnie przedniej zwrotnicy do Case 856 ponieważ podczas zmiany opon na nowe zauważyłem luz nie chciał bym, jak to jakis czas temu na forum było opisane żeby mi sie koło urwało w trakcie jazdy.

 

Wydaje mi się że są tam dwa łozyska stożkowe i jakiś dziwny czop ze smarowniczką ale jak rozbiorę w sobotę to sie przekonam.

 

Z góry dziekuje za pomoc.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj