Skocz do zawartości
lukman2

Pompa wtryskowa Ursus C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
Hary241    0

Witam mam dylemat czy dać pompę do regeneracji

problem tkwi :

-ostatnio kiedy chciałem zmienić olej wylała się czysta ropa

-bardzo często paliwo ścieka rurką przelewową ostatnio ropa zmieszana z olejem

-śruba do regulacji obrotów która jest z plombami ciapek ma max 2800 wcześniej było 2400

-zapowietrza się podczas jazdy czy pracy w polu . wszystkie przewody są drożne

Edytowano przez Hary241

jan23    1

Jaki dylemat, wykręcasz i dajesz do regeneracji oczywiście do porządnego zakładu a nie jakiegoś domorosłego "specjalisty" zapłacisz dużo mniej jak za nową a jak będzie dobrze zrobiona to może pochodzić dłużej jak nowa, oczywiście z pompą robisz wtryskiwacze.

Witam,

w zupełności zgadzam się z przedmówcą. Pompa powoli zaczyna "kończyć się" i zapewne w niedługim czasie padnie zupełnie. Tak więc czym prędzej wykręcaj ją, poszukaj solidnego zakładu i po paru dniach problem z głowy.

W swojej miałem podobne objawy. W momencie jak ciągnik zapowietrzył się musiałem trochę popompować paliwo żeby znów zaskoczył. Niestety to było rozwiąznaie na dwa tygodnie bo po tym czasie padła zupełnie. Robiony był remont główny pompy tzn. nowe sekcje, łożysko, pompka zasilająca itd. Jedną z przyczyn szybszego zużycia się pompy wtryskowej jest wadliwa pompka zasilająca, która w pewnym momencie zaczyna przepuszczać paliwo do oleju. Niestety we wszystkich tańszych pompkach zasilających bardzo szybko pojawia się ten problem, dlatego polecam zamontować orginał, który na pewno pochodzi latami. Niektórzy magicy robią taki numer, że w momencie kiedy tańsza pompka zaczyna przepuszczać paliwo to wymieniają na niej jedynie tuleje uszczelniającą między pompką a pompą wtryskową i niby to też rozwiązuje problem na dłuższy czas ale ja jakoś nie jestem przekonany do takiej metody. Ogólnie przy naprawie pompy wtryskowej nie warto oszczędzać na częściach bo bardzo szybko to się zemści.

Pozdrawiam

RolnikHobbysta

Wiadomość z agroFakt.pl

Hary241    0

mam jeszcze jeden dylemat od jakiegoś czasu zauważyłem że dmucha korkiem od wlewu oleju ale zauważyłem że na korku są krople wody .wody w oleju nie ma bo wymieniałem olej 4 dni temu i nic nie było widać że woda w oleju w silniku od nowości nic nie ruszane

nie wiem czy może to być wina oleju bo przez przypadek przy zmianie oleju wlałem 5l cc 40 i 1litre cc 30

Edytowano przez Hary241

kamyk82    1

Dmucha Ci z korka bo wlew oleju to dopowietrzenie komory korbowej silnika , oczywiście nie może z tamtąd walić olejem i mocno dmuchać bo to znak że albo coś z głowicą się dzieje albo silnik potrzebuje remontu .

Yngel    2

Ostatnio mój ciapek nie zawsze na wolnych zaczyna gasnąć, obejrzałem poziom oleju w pompie a tam ropa zamiast oleju i była prawie max czy to pompka zasilająca przepuszcza ON do oleju??

Wylałem z pompy rope z olejem ale konsystencji ropy, nalałem oleju 0.5l i ładniej pracuje na wolnych

Edytowano przez Yngel

Hary241    0

jak na razie mocy mu nie brakuje remont mam zamiar robić jak na 4 biegu nie będzie dawał rady orać ziemia tzw cegielniana .we wtorek prowadzę do mechanika i wymieni pierścienie na jakiś czas wystarczy

Damian71311    0

Witam Ile wchodzi oleju do pompy wtryskowej ? bo jak wleje za dużo to silnik na zimnym nie równo pracuje a jak dziś ulałem to   jest zarąbiście chodzi nawet na najmniejszych obrotach na zimnym elegancko   :D a boje sie ze jest za mało i cos sie stanie na bagnecie nie mam zaznaczone  ile jest max mam tylko mini i tyle moze ktos zmierzyc jak ma zaznaczone na bagnecie ile jest od początku bagnetu do maximum  ? :> pozdrawiam  .  To jest Pompa wtryskowa w c-330 :)

Edytowano przez Damian71311

Damian71311    0

Mniej napewno miałem wlane tyle xD i ciągnik mi nie rowno chodził  w katalogu pisze że 250 ml tylko nie mam pewności ;/

pedro2    350

Pół litra ja zawsze leje, po prostu nie ma kreski od max lejesz tyle żeby było to minimum. Ja dwa lata tmu 4 pompy zmieniałem i w żadnej nie było drugiej kreski

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co trzeba zrobić by zamontowac pompe od c330 do c328?

prs613    0

Witam

Przypadkiem zepsułem gwint korka spustowego pompy wtryskowej i chciałbym przez to wymienić pokrywę regulatora obrotów. Czy będę mieć z tym dużo problemów? Po zdjęciu tej pokrywy nie wysypie mi się zawartość pompy tak jak ktoś napisał na tym forum? W załączeniu element o którym mówię.

post-73362-0-80081900-1427034079_thumb.jpg

LOST    7

To jest tylko pokrywa, wiec jak by ci coś wypadło to oznaczałoby tylko tyle, że mechanizm regulatora obrotów z teka się posypał.

Roki212    83

Regulator się nie rozsypie bo jest tam wszystko pospinane, jedynie co może się rozsypać to dwa łożyska igiełkowe które są w takich tulejkach i wchodzą one do wycięć właśnie w tej obudowie.

Więc przy wymianie nie kręć tą pokrywą na boki tylko delikatnie podważaj i ściągaj do tyłu, dla bezpieczeństwa pościel coś pod ta pokrywę jak by się rozsypało łożysko to nie pogubisz igiełek jest tam ich 26 czyli po 13 sztuk na łożysko

ur330    2

Panowie pomocy. Więc do rzeczy założyłem pompę wtryskową po regeneracji i jest problem z odpalaniem długo kręci gdy odpalam go na zimnym silniku  ale dym daje, i jeszcze jedno gorsze bo z rurki nadmiaru paliwa pojawia się coś czarnego płynnego tak jak by ropa z olejem i nie wiem co z tym zrobić. Pompka zasilająca nowa.  W starej pojawiało sie paliwo z rurki nadmiaru ale czyste a tu czarne. Jak nim robię to tak jak by go dusiło jak dostanie oporu i przy do dawaniu gazu jest czarny dym. I co jest grane? Czy po prostu gości zrobił mnie w banana czy co? Czekam na odpowiedź.

Edytowano przez ur330

seweryn20    587

Nie ustawisz. Jaki masz interes kombinować samemu skoro regulacja pompy 60-ki a nawet regeneracja to śmieszne pieniądze w porównaniu z innymi markami pomp.

piott308    0

witam mam problem gdyż mechanik podnosił mi nieco dawkę paliwa i teraz idzie ogień z tłumija jak ją Zmniejszyć wkręca się tę śróbkę na pompie czy wykręca?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 330CUrsus
      Witam. Czy orientujecie się jakie są najlepsze i lepsze zestawy naprawcze do C-330(chodzi o silnik).Bo w dzisiejszych czasach to można kupić i za 120 zł ale to Chińskie i nie chcę nawet na to patrzeć.Myślałem o tych z Krotoszyna.Czy do wyjęcia tłoków trzeba zdejmować wał korbowy?I czy da się ocenić jego kondycję bez zdejmowania go? Z góry dzięki.Pozdro
    • Przez Jozeph
      Witam. Mam problem z moim ursusem. Gdy jest minusowa temperatura nie chce palić i dymi białym dymem. Jaka jest tego przyczyna?
    • Przez krystianadamczyk1
      mam pytanie ile wody miesci się w układzie chłodzenia ursusa c 330. prosze o odp
    • Przez StankowskiRobert
      Witam nie wiem jak odkręcić wąż od pompy hamulcowej odprowadzjący płyn z pompy w kabinie w zetorze 7245.
    • Przez sygala
      Witam
      Czy zawory powinny wystawac z płaszczyzny głowicy czy mają być schowane, bo u mnie własnie są utopione w gnieździe jakies 2-3 mm ??