lukman2

Pompa wtryskowa Ursus C-330

Polecane posty

adam1999    0

muszę wymienić pompę paliwa przy ciapku,o czym muszę pamiętać przy zmianie by nie przestawić zapłonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

pompę wytryskową?? masz na myśli o niczym w zasadzie ją i tak później trzeba ustawić na kont wtrysku masz blokadę koła zamachowego


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam1999    0

tak więc zrobię ;) ,a to na ten kołek jak jest ustawiany w innych ciągnikach to po co jest jak tak jak piszesz wystarczy ustawić żeby się znaki pokrywały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie mam gościa co robi idealnie pompy wtryskowe wstawia orginały i ustawia "igła" u sąsiada wyciągłem pompe od ciągnika bo był słaby i ciężko palił i już kopcił.Po remoncie pompy coś pięknego ciągnik momentalnie wkreca sie na obroty i puszcza niewielki dymek w dodatku ma duzo więcej mocy.Jednak co orginały to orginały a nie jakieś włoskie czy THM sekcje i zaworki.Gość ustawia wszystko na przyżądach BOSH-a i bardzo dokładnie.Naprawde warto zawież tam pompe........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Witam.Panowie , mam pytanko do fachowców , otóż dziś wyciągłem wtryskiwacze u sąsiada bo mnie już molestował od dłuższego czasu , ponieważ nie mogliśmy już dojść co jest grane bo ciągnik pracował tak jakby na jeden tłok i bardzo kopci i był słaby i podpiąłem do pompy paliwowej , tzn 1 wtryskiwacz. I jak paliłem ciągnik na pełnym gazie i odprężniku ,to po wkręceniu rurki z wtryskiwaczem do jednej sekcji pompy , wtryskiwacz podaje całkiem inaczej jak po wkręceniu do drugiej sekcji.Na pierwszej sekcji ładnie pyli i brzęczy wtryskiwacz a jak zakręcę do drugiej sekcji to słabo pyli i tak głucho.........co jest nie tak?Przepraszam że pisze tak pod swoim postem ale nie chciałem zakładać nowego tematu , mam nadzieje że SZEF FORUM się nie pogniewa :rolleyes: Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Sekcja jest walnięta, lub źle ustawiona


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827
Napisano (edytowany)

kolega udzielił odpowiedzi, pompa na stół ;)

kiedys pisaliśmy na gg o tej pompie i mówiłem ci że jest źle zrobiona, ale mówiłeś że jest w 100% sprawna bo dobry mechanik robił :P teraz ma odpowiedz :D

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Krzysiek ta pompa była robiona u innego fachowca .No to jutro ją wieziemy............ale nie moge uwierzyć by po pół roku padła sekcja :blink: :blink: a na stole idealne dawki pokazywała jak byliśmy z nią :o . ehhhhhh tak to jest jak się zakłada włoskie części ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Przecież sekcje wykonywane są w 3-4 klasie dokladności, w pasowaniu "j" "js" to naprawdę b.dokładnie , szczelność uzyskuje się poprzez b.dokładne pasowanie, współpracujących części, wystarczy że np przy zdejmowaniu przewodów przed pompą a za filtrami wpadnie ziarenko byle czego a dalej już wiecie, ryska i po sekcji


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Masz racje kolego........ale ciężko jest mi to pojąć , pierwszy raz się z czymś takim spotkałem.To mnie dziwiło że na wolnych obrotach bardzo kopci na siwo niebiesko , słaby i kopcił cały czas .A silnik zrobiony idealnie .Nawet grama oleju nie wyrzucił ani nie weżmie nawet chodżby jak ciężko miał i cały dzień robił w polu.Jutro zawieziemy pompe do KRK to pierw wrzuci na stół i zobaczymy jaka jest różnica.Ale czy przez to ciągnik może być taki słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

pewnie ze bedzie słaby, jak wtryskiwacz nie rozpyla właściwie paliwa bo sekcja nie daje właściwego ciśnienia, temu taki efekt pracy jakby na jeden tłok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

zapytaj tego co robi pompy ile powinno wynosić ciśnienie dla sprawnej sekcji bo słaszałem ze od 205 dla wypracowanej do 250 kG/cm2 dla nowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Oki zapytam.Ale myśle jeszcze czy przypadkiem krzywka na wałku pompy nie jest podrobiona.........jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

W 60-ce jeżeli sekcja wytworzy powyżej 255 do 300 kG ciśnienia to uznaje się ją za sprawną, jeżeli poniżej 255 jest do wymiany. W 30-ce będzie to samo. Do tego dochodzi jeszcze szczelność zaworka tłoczącego, on też musi być w porządku. Jeśli chodzi o krzywki to musiał byś zmierzyć różnice w skoku pomiędzy sekcjami. Ale takie rzeczy to powinien pompiarz sprawdzać.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Z tego co do tej pory widziałem to żaden nie sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Bo puki się wszystko da ustawić to mają to w nosie. Poza tym tak faktycznie to rzadko kiedy się chyba zdarza żeby poszły krzywki w pompie rzędowej nawet jak pół życia pompa samą ropą zalana.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Pompa zawieziona.Po zawiezieniu gość na szybko wrzuciła na maszyne i rzeczywiście na tej sekcji jest mniejsza dawka paliwa , na niej pokazało ciśnienie 240 z hakiem a na tej drugiej 275 .Gość mówił że albo całą ją regeneruje albo podciągnie nam na miejscu na tej sekcji tak że będą podawały równo i ciśnienie ustawi... :unsure: a ja mu mówię że podciągnąć to se portki może :lol: uśmiali my się trochu :D .Na jutro ma być gotowa z oryginalnymi częściami i gwarancją.Widziałem nawet jak zakładał oryginały do pompy do C-360 , więc raczej nie blefuje.A jeszcze takie pytanko? Jeśli jak się przygazuje ciągnikowi i są iskry to zapłon jest za wczesny?

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Niespalone paliwo niecałkowite spalanie czyli późny,lub zbyt niskie ciśnienie wtrysku,


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie pompa zrobiona i założona .........Nie ten ciągnik , coś pięknego.Mało co kopci i momentalnie się zrywa......ehhh taka usterka a tyle utrudnień.......Jednak co oryginały to oryginały :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Panowie wytłumaczcie mi jedne.........Przepraszam że post pod postem ale nie chciałem zakładać nowego tematu bo i po co <_< .Regeneracja pompy paliwowej do C-330 to koszt około 300 zł.A koszt sekcji i zaworków oryginalnych to około 150-160 zł.A gdzie naprawa regulatora , pompki paliwa , jakaś wymiana łożysk , albo wymiana wałka głównego jak by krzywki były podjechane . Więc czy im się to opłaci robić ? Czy może zamiast oryginałów wkładają chińszczyzne do środka za małe pieniądze?Co o tym sadzicie? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
    • Przez MarianT
      Witajcie potrzebuję pilnie głowicę do silnika TOYOSHA 3S200  lub MF 1040. może być do regeneracji. Potrzebuję ją do ciągnika Hinomoto E384 . Moja pękła i nie da się ją pospawać.. Gdyby ktoś taką posiadał to proszę o kontakt pod. tel. 604457046. W oczekiwaniu na wiadomość pozdrawiam Marian
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj