lukman2

Pompa wtryskowa Ursus C-330

Polecane posty

Adi96    1848

Gdzieś jakby powietrze się dostaje do pompki i zapowietrza się.Też miałem podobny problem w c-360 tylko ciągnik mi nie gasł a buszowało paliwo odstojniku.Przyczną okazała się nie równa powierzchnia w miejscu przykręcenia pompki ręcznej dałem podkłakę miedzianą i problem znikł,może być jeszcze problem u  ciebie z pompka zasilająca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deco1985    0

W sumie to napisałem niedokładnie w pierwszym poście bo napisałem, że wymieniłem ręczną pompkę a ja już wymieniłem całą pompę zasilającą na nową.

Gdyby było coś nie tak z zasilającą to sobie tak myślę, że zapowietrzone byłyby już filtry, a ja mam tylko zapowietrzoną pompę wtryskową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel0126    16

Witam, chciałbym się dowiedzieć w którą stronę kręcić śrubką od regulacji dawki paliwa aby ją zmniejszyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie początku wtrysku w c 330 . według otworów w kole zamachowym początek wtrysku zgrywa się z pierwszym otworem ale wtedy paliwo idzie na 2 wtrysk od rozrządu .tłok jest też prawie w górze. czy to właśnie dla drugiego cylindra ustawia się początek wtrysku w c 330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Przypadkiem nie masz w tym ciągniku silnika z c 328  lub wału korbowego od niego? Różnica polega na tym, że 328 ma 2 miejsca na kołki osadcze (przeciwlegle)  i można założyć koło "odwrotnie" ,a c330 na 1 kołek. Tak wygląda to w tych starszych silnikach /fota z neta/

640667007_1_644x461_sprzedam-kolo-zamach

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to 330m z 90 roku i silnik nigdy nie był zmieniany. chciałem zobaczyć czy mam dobrze ustawiony początek wtrysku a tu mi na pierwszym cylindrze od chłodnicy wychodzi przesunięcie o 180 stopni. dopiero po sprawdzeniu na drugim pasuje w otwory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Czemu dajesz pytanie o układ  korbowy-tłokowy w temacie Pompa Wtryskowa nie rób tutaj zamieszania,jakiś ład musi być tu zachowany.Tyle jest tematów w kategorii silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mluki    0

Przepraszam ale zrobiłem to niechcący, proszę moderatora o przeniesienie do odpowiedniego działu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Witam. Mam pytanie. Muszę wymienić uszczelkę między pompą wtryskowa a rozrzadem. Nie Mam zbytnio doświadczenia. Czy jak wymontuje pompę i nic nie będę kręcił wałem ani pompą. To czy przy montażu muszę ustawiać początek wtrysku itp. Jesli teraz wszystko dobrze chodzi??? 

Proszę o pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Oznacz sobie ustawienie jakie masz teraz i będzie ok czyli przed rozebraniem sprawdz czy znak koła zębatego pompy pokrywa się ze znakiem koła pośredniego. Jeśli tak to zaznacz ustawienie koła zębatego pompy z piastą pompy czyli tym elementem na którym siedzi to koło i do którego się je mocuje. Możesz też w okienku zaznaczyć powinno tam być 0 widoczne lub kreska. Dodatkowo możesz zrobić znak między obudową pompy a obudową pokrywy rozrządu choć tam powinny być takie kreski i powinno się pokrywać ale takie oznaczenie nie zaszkodzi wtedy nic się nie przestawi jak ustawisz ponownie na wszystkie znaki :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

To najlepiej zrobić kreskę na całym kole zebatym i piastą na pompie i zrobić znak na pompie i korpusie i powunno być ok ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba pompa jest na fasolkach, więc musisz ją zamontować tak samo, jak jest teraz.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Hej,mam ciągnik c330 z 1983roku i ponad 4000mtg zrobione od nowości czy pompa wtryskowa może byc już mało wydajna? Planuje wymienić końcówki wtryskiwaczy ale czy to wystarczy bo kopci na czarno i na zimnym jest zamulony i mało mocy , przy kosiarce jest też słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Zacznij od podstawowych rzeczy: filtry paliwa , filtr powietrza , zaworek przelewowy, wtryskiwacze .Istotne jest ciśnienie wtrysku. W moim przypadku regenerację pompy wtryskowej robiłem po ponad 7 tys. mtg , ale tylko dlatego ,że pękła sprężyna sekcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Gdzie jest dokładnie ten zaworek przelewowy? 

Jakie objawy były przy pękniętej sprężynie?

Edytowano przez lolek2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak pęknie sprężyna to sekcja nie będzie podawała paliwa, co do zaworu to gdzie może być taki zawór? :P skoro przelewowy to zapewne na przelewie, czyli tym zaworkiem przykręcona jest rurka przelewowa od strony pompy wtryskowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

A po regulacji dawki na pompie wtryskowej zmienią się ustawienia wtryskiwaczy zrobione przez serwis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Co ma regulacja pompy do wtryskiwaczy? Pytasz mnie co na priv zrobić teraz pytasz tutaj  czy pompę robić co za człowiek uparty...  Kup te nowe końcówki ustaw je na 135 bar i zobacz co się będzie działo wina pompy czy wtryskiwaczy...  Dotkniesz pompy nie potrzebnie a potem będziesz płakał że słabo pali lub coś nie równo chodzi,naciągasz się sam w koszta.Zaczyna się od najprostszych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
    • Przez MarianT
      Witajcie potrzebuję pilnie głowicę do silnika TOYOSHA 3S200  lub MF 1040. może być do regeneracji. Potrzebuję ją do ciągnika Hinomoto E384 . Moja pękła i nie da się ją pospawać.. Gdyby ktoś taką posiadał to proszę o kontakt pod. tel. 604457046. W oczekiwaniu na wiadomość pozdrawiam Marian
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj