lukman2

Pompa wtryskowa Ursus C-330

Polecane posty

Gość dominik55   
Gość dominik55

odświeżam temacik. panowie dzisiaj chciałem zapalić ciągnik, odpowietrzyłem pompe zalałem olejejm i gdy zacząlem kręcić to wogóle ciągnik nie próbował palić. były takie momenty że już prawie zapalil ale coś go zastopowało/szarpnęło i od nowa zaczął kręcić. pompe zasilająca kupiłem nowa, ale gwint firma nie potrafiła zrobić i cieknie z pompki, kupie nową. co mam zrobić żeby zapalił traktor? mam sprawdzić dokładnie ustawienie pompy czy wtrysków? tak jak pisze ciągnik kręciłi prawie nie raz już zapalił ale coś go zastopowało i od nowa. Pomożecie doradzicie cos? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najpierw sprawdź czy pompka zasilająca daje paliwo.

Potem poluzuj przewody od wtrysków i kręć zobaczysz czy podawane jest paliwo na wtryski. Jak jest zakręcaj i odpalaj.

Jak się nie uda w tedy trzeba będzie szukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Pompka zasilająca daje paliwo, wtryski też pobierają paliwo. co mam robić dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

powiedz jeszcze czy wcześniej palił ? tylko pompka wymieniana?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Problem rozwiązany ciągnik pali już. źle były ustawione znaki na pompie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dominik55 pmpę robiłeś w styczniu i dotąd było dobrze, czy odrazu żle palił? Mógłbyś to nieco bardziej sprecyzować. Wspominasz, że nalałeś oleju, czyli dalej cieknie. A początek wtrysku pompy masz dobrze ustawiony? Jeszcze jedno. Czy odpalasz ze wzbogaczaczem dawki, czy bez? Bez dodatkowej dawki nie ma mocnych, aby go zimnego teraz zimą odpalić. :unsure: Choć mało prawdopodobne, żebyś tego nie włączał. Może ten układ sknocili przy naprawie. Gdy zapali to jak pracuje, wczesniej było lepiej czy tak samo? :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817
Napisano (edytowany)

Kolega tak pisze że ciężko pojąć, informacje są z sobą wymieszane :P

A co do cieknącej pompki zasilające mówiłem wcześniej nie kupuj badziewia, ale widać kupiłeś cóż Twoja kasa teraz kupisz jak co jeszcze raz :lol:

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

ja koledzy pompę dawałem do regeneracji ciągnik i to słabo odpalał pomierzyłem kompresje na tłokach i było słabe i w efekcie przejrzałem rozebrałem wszystko. Wymienione zostały pierścienie, dotarta głowica nowe zawory (silnik nie kopcił nie brał oleju góra robiona 5 lat temu), ustawiony dobrze zapłon i luz na zaworach, wymieniona tulejka wałka rozrządu (wałek i tryby sa ok) wtryski nowe oczywiście, nowy olej , świece żarowe, efekt pali mróz czy nie mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Witam dzisiaj postanowilem wymienic olej w pompie wtryskowej to zamiast oleju wylala się ropa. Co jest grane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Grane jest to,że w pompie są już przecieki.Zacznij od tymiany uszczelnień w pompce zasilającej lub wymień ją na nową( unikaj chińszczyzny).

Jak to nie pomoże to będą winne zużyte sekcje tłoczące

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Witam dzisiaj postanowilem wymienic olej w pompie wtryskowej to zamiast oleju wylala się ropa. Co jest grane?

 

Nie napisałeś w jakim ciągniku jak 330 lub 360 to prawdopodobnie pompka zasilająca jest nieszczelna, tam nie ma uszczelnień tylko trzpień popychający tłoczek chodzi w mosiężnej tulejce i to musi zachować szczelność. Niestety dzisiejsze nowe pompki rodem z Chin mają problem ze szczelnością i nie wiadomo co z tym zrobić, rozwiązaniem jest butelka założona na rurce przelewowej, sam tak jeżdżę już kilka lat i z pompą nic złego się nie dzieje tylko butelkę kiedy się dopełnia opróżniam prosto do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Parę postów wcześniej pytał o zbiornik w c 330, domyślać się można, że właśnie o pompę w tym ciągniku mu chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Tak ciągnik to c 330, czyli nawet jeśli bym nie wymienił pompy zasilającej a w pompie wtryskowej zbierała się ropa zamiast oleju to nic się nie powinno dziać ? I idzie gdzies kupić tą rurkę przelewową? bo umnie jest całkiem ułamana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Rurkę na pewno można kupić, pompa jak będzie smarowana ropą to jej nic nie będzie (jeżdżę tak już kilka lat), pompy rotacyjne są smarowane tylko ropą a mają dużo większe obroty,w nich jedna sekcja podaje paliwo na wszystkie cylindry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Rurke zakupisz w agromie i w sklepie z częściami do maszyn rolniczych kosztuje około 15zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy01    0

Witam.Jestem nowym użytkownikiem c330,i mam podobny problem.Cieknie ON z rurki ,a gdy sprawdziłem olej w pompie zasilającej ,to wypłynęła brudna ropa .Ciagnik jest jakby trochę opużniony.Czy wymiana pompki zsilającej pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pompka lub sekcje, innej opcji nie ma, możesz zmienić pomkę, jak nie pomoże to tłucz dotąd aż pompa padnie i tyle.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Albo jak ma stara to niech polutuje i nie bedzie ciekła.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy01    0

Przepraszam ,że tak długo nie odpisywałem ,co do c 330 kupiłem pompkę paliwową i zregenerowałem pompę wtryskową i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Witam! Od sprawdzenia pompy i zmiany pompki zasilającej, ustawieniu wtryskiwaczy i poprawieniu głowicy (nie regenracji tylko miała duży luz i skręciłem ją na 0,25mm) mam problem z ursusem. Gdy go odpale wtedy jak jest ciepło/zimno to pracuje mi na początku nie równo nie może załapać dobrych obrotów, tylko raz spadają raz podnoszą sie i silnik pracuje przez pewien czas nie równo. ja obstawiam taką hipoteze, że wtryski już są kijowe i nie pylą dobrze ,ale pompka zasilająca. Kupiłem ją z zj**an** gwintem i sączyło się paliwo, skleiłem to ale to nie jest to i myślę, że gdzieś zasysa pompka powietrza i ciągnik nie pracuje równo i raz dochodzi mu paliwo raz powietrze? pomoże mi ktoś? do tego ciągnik kopci na zimnym silniku i jak mu falują obroty tak jak w t25 i cieknie z pod jednego wtryska no i przy pompce paliwo ucieka.

Edytowano przez dominik55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodek    0

Własnie odebrałem pompę po naprawie i zakładałem stare przewody paliwowe wysokiego ciśnienie- w tym jeden jakoś dziwnie siadł przy przykrecaniu / bądz też miał juz nadpsuty gwint i przypsuł sie mi gwint na króccu

krociec-pompy-wtryskowej-c-330-p170712.jpg

Mam pytanie czy jest możliwość wymiany tego elementu bez ponownego wykrecania pompy z silnika i ogólnie ingerencji pompiarza???

Czy ten element wpływa na zwiększenie ilości wtryskiwanego paliwa.?

Jak narazie odświeżyłem gwint na tym króćcu i wkreciłem inny dobry przewód który miałem w zapasie jak narazie nic sie nie leje , ale ten cały króćiec kosztuje grosze także wymieniłbym to dla własnego spokoju - czy można wymieniaćten elemment bez jakiś późniejszych ustawień w samej pompie wtryskowej,?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

tak możesz bez problem wymienić ten króciec i nie będzie to miało żadnego wpływu na pompe,jednak jeśli udało ci się stare części w taki sposób skręcić że ropa nigdzie nie cieknie to ja bym proponował to zostawić,gdyż wymieniając tę część na nową niczego nie zmieniasz i nie ulepszasz,gwint który zerwałeś służy tylko do uszczelnienia stożka przewodu paliwowego a więc jeśli nie cieknie paliwo to jest ok... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
    • Przez MarianT
      Witajcie potrzebuję pilnie głowicę do silnika TOYOSHA 3S200  lub MF 1040. może być do regeneracji. Potrzebuję ją do ciągnika Hinomoto E384 . Moja pękła i nie da się ją pospawać.. Gdyby ktoś taką posiadał to proszę o kontakt pod. tel. 604457046. W oczekiwaniu na wiadomość pozdrawiam Marian
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj