Skocz do zawartości
pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mani51    57

To znowu z pustą usnie zanim opuści. Dlaczeg tak się uparłeś żeby nie zrobił tak jak trzeba?
Co za problem kupić dwa oczka do węża, kawałek węża i dwie opaski i jedno oczko przykręcić do rozdzielacza a drugie przy obudowie filtra razem z rurką piwrotu wymieniając tylko śrubę na dłuższą. Dla spokojności można takiego węża zakuć tak jak hydrauliczne końcówki ale tam nie będzie wielkiego ciśnienia.

Wiadomość z agroFakt.pl

volvo    23

Powrót można zrobić do górnego korka filtra oleju?

mani51    57

A nie łatwiej będzie pod tą śrubę co jest rurka z boku? Wystarczy dłuższa śruba. Nie pamiętam czy przypadkiem ten korek nie dociska sprężyny. Poza tym musisz to zrobić szczelnie inaczej wywali Ci olej bo trochę tam jest ciśnienia żeby go przepchnąć przez filtr.

Roki212    83
Napisano (edytowany)

Koledzy mam pytanko jaki rodzaj i rozmiar uszczelki czy oringa idzie do siłownika w T25 na tą rurkę? Sąsiadowi na łączeni rurki z obudową u dołu przecieka olej i chce abym mu wymienił tylko nie wiem jakie tam jest uszczelnienie..

Edytowano przez Roki212

Roki212    83
Napisano (edytowany)

To że jest komplet to wiem, sęk w tym że on nie chce rozbierać całego tylko właśnie zlikwidować przeciek w tym miejscu.

Jak zacznie gdzie indziej to jego problem 

Edytowano przez Roki212

volvo    23

Jak się ruszy to i tak będzie ciekło, wiem z własnego doświadczenia. Odtłuścić powierzchnię, do tego dobry silikon i spokój na długie lata.

Roki212    83

Okaże się jak będzie ciekło to koleś wtedy będzie się martwił dalej tak mi nawet powiedział  :P w gniazdo tej rurki idzie jakiś oring czy uszczelka gumowa 

Konrad_Duda    2

Roki212

Oryginalnie to o ring i podkładka stalowa. W zestawach naprawczych jest podkładka z tworzywa sztucznego(przynajmniej taki dostałem) i nie polecam bo po godzinie roboty to samo. Najlepiej wymienić wszystkie uszczelniacze jak już będziesz rozkładał siłownik.

volvo    23

założyłem po dwa oringi na każdy koniec rurki i jest ok.

zbyszekbrzuze    111

Ja zarzucam zawsze oring, plastik z kompletu i metalową podkładkę, susza jak na saharze.

slawek99    2

Warto też dokładnie pomierzyć i dobrać grubszy oring z górnej półki. Różnica kosztów praktycznie nie zauważalna a efekt zadowalający. Ja jak ostatnio wymieniałem uszczelnienia to wziąłem siłownik do Hurtowni i tam dobieraliśmy oringi i uszczelki.  Efekt, siłownik suchy aż pordzewiał :)  To co jest sprzedawane w zestawach to jest nic nie warte.

Brytan    1

Witam, mam problem ze swoim T-25A . Mianowicie chodzi o to iż nie podnosił okazało się,że zepsuta była pompa no to kupiłem nową i dodatkowo oczyściłem filtry i przepatrzyłem rozdzielacz i odpowietrzyłem go też... No i sprawa wygląda tak,że niby podnosi jednak po obciążeniem (np. gdy ktoś stanie na belkach) nie chcę podnieść za nic w świecie... Czasem złapie i podniesie,ale jak mu daje gazu.... Co to może być?  Bo już 3 dni się z nim męczę :(  

volvo    23

Poziom oleju wystarczający? Układ odpowietrzony?

balcerek1    91

W kabinie jak masz na rozdzielaczu osłonę rozdzielacza to ją wymontuj i po prawej stronie rozdzielacza jest dekielek przykręcany na dwie śruby na 14 klucz odkręć je zwal dekielek puknij młotkiem w grzybek wyskoczy zawór na zewnątrz weź przeczyść go i zmontuj i będzie działać.

Diwad890    1

witam,chciałem kupić siłownik do t25 tylko nie wiem jakie obroty lewe czy prawe,co to są te obroty?

volvo    23

obroty to przy pompie hydraulicznej, siłownik jest jeden typ

Mikua    9

Koszt ok 30 zł a zawór ustawiony idealnie 

fmhnab.jpg

grzes_farmer    17

Mikua A gdzie wpinałeś się z manometrem?Jakie obroty silnika trzeba ustawić przy mierzeniu i regulacji?

Mikua    9

Wpiałem sie przy siłowniku na zasilaniu, obroty miałem jałowe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Bobbi
      Witajcie. Proszę o poradę, bo jestem zielony w sprawach hydrauliki ciągnikowej... Pod które wyjście hydrauliczne w zetorze 8111 (mam ich 6) podpiąć pług obrotowy z jednym wężem? Pytam, bo muszę wymienić gniazdo (wszystkie czeskie) na euro, a nie chcę tego robić "na pałę"... A może wszystkie od razu wymienić? Do tych nie ma ani przejściówek, ani wtyczek... Podpowiedzcie, z góry dzięki.
    • Przez NABUCH
      Witajcie .Poszukuję złączek hydraulicznych do siłowników przyczepy o ile się nie mylę D46. Chciałbym dołożyć dodatkowe złącze kątowe 90st żeby przewód nie był taki przegięty . Byłem dzisiaj w agromie ale wszystkie złączki jakie mają są na tzw stożek a u mnie wszystkie są podobno starego typu czyli proste bez żadnego stożka i uszczelnienie następuje przez czoło a nie przez skos boków stożka. Wydaje mi się że połączenie stożka i prostego złącza będzie bardzo słabe . Poszukuję 2 złączek kątowych 90st męsko żeńska na gwint M22 o prostym typie łączenia a nie stożkowym . Proszę o podanie gdzie można coś takiego kupić Pozdrawiam Wojtek
    • Przez MateuszT25
      Witam

Orientuje sie ktoś jakie jest wyjście na wąż hydrauliczny w rozdzielaczu?