Skocz do zawartości
pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Voo    38

Odkręć ten korek zaznaczony zieloną strzałką.I sprawdź palcem czy sięgasz do oleju,jeśli paluszek jest suchy trzeba dolać.Olej wlewasz silnikowy.

post-42704-0-60962800-1448797609.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

adamekx    1

Z tyłu pod kabiną w górnej części plecaka jest korek wlewu oleju, za korkiem jest mała śruba chyba na klucz 14, znajduje się tam miarka, choć można też wziąć kawałek dłuższej słomy lub patyka i przez wlew włożyć i zmierzyć poziom oleju. Jeśli słabo podnosi na wolnych obrotach, może to oznaczać wyrobioną już pompę, jak ktoś wcześniej już pisał. Przy małym poziomie oleju w hydraulice przy podnoszeniu charakterystycznie "szarpie".

No właśnie czemu silnikowy? a może ktoś miał akurat w środku hydrauliczny np. hydrol i co wtedy?

Voo    38

Instrukcja podaje że do hydrauliki wlewamy olej silnikowy.

adamekx    1

Instrukcja. Trochę to dziwne, tym bardziej, ze hydraulika jest całkowicie oddzielnym układem w tym ciągniku.

Voo    38

Pewnie że to oddzielny układ.Nie znaczy to jednak że nie można tam wlać oleju typowo hydraulicznego.

zbyszekbrzuze    123

NSZ 16?? :o :blink:

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

vademecum    25

jak starszy sprzęt to można wlać silnikowy, jest gęstszy, ale cza spóścić to co jest bo niema sensu mieszać. Jak układ mocno wypracowany to można wlać hipol 6 jest,jeszcze gęstszy. Tylko nie mieszamy. Chodć nic sie nie stanie.

GoRAL1    63

dlatebo silnikowy bo na rosyjskie warunki najbardziej toleruje skrajne temperatury  

email9    1

W moim władku mam taki problem że opada mi podnośnik i przedni tur, niema znaczenia czy jest z ciężarem czy bez, odpalony czy zgaszony nawet w czasie jazdy opada i ta się zastanawiam czy to jest rozdzielaczy czy pompa do wymiany... co byście obstawiali albo jak to dokadnie sprawdzić? 

podnosi bardzo ładnie, stan oleju prawidłowy a siłowni suchy żadnych wycieków niema.

michal1993    350

Wszystko wskazuje na rozdzielacz, pompa nie ma nic do opuszczania.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

email9    1

Da się go jakoś zregenerować czy lepiej wymienić na nowy?

mani51    60

Nie da się go naprawić, można jedynie uszczelki powymieniać jakby się lało na zewnątrz ale jak puszcza na suwakach tak jak u Ciebie to jedynie wymiana na inny.

email9    1

Czyli trzeba będzie zainwestować w nowy rozdzielacz, dzięki Panowie:)

mani51    60

Jak masz tuta to pomyśl o jakimś uniwersalnym rozdzielaczu. Wyjdzie drożej i kilka przeróbek ale podobno warto.

email9    1

Dzięki Panowie za pomoc:) zastanowię się nad tym uniwersalny i coś trzeba będzie założyć.

adamgaleon    4

Witam kolegów mam pytanie odnośnie siłownika czy można wymienić jakimś cudem uszczelnienie w siłowniku bez demontowania go z korpusu i z dźwigni, troszkę zaczyna mi przeciekać  i pasowało by go uszczelnić tylko że próbowałem wybić sworznie ale nie udało się po napuszczeniu różnymi preparatami nic nie pomogło nie chcę mocno uderzać abym czegoś nie urwał, może ktoś z was mi podpowie jak je wybić albo będę próbował może rozwiercać te sworznie

będę wdzięczny za sugestie

michal1993    350

Minimum jeden musisz wyciągnąć, najlepiej górny. Inaczej tego nie rozbierzesz, nie ma fizycznej możliwości

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

adamgaleon    4

też tak myślałem bo po rozkręceniu to mogę tylko w rurce wymienić uszczelniacze a w siłowniku nie ma jak, będę próbował rozwiercić ten sworzeń może mi się uda siedzi mocno bo trochę przyrdzewiały po nawozach

GoRAL1    63

cienka tarcza powinna sie zmiescic   w razie czego mozna dokupic tłoczysko nowe

zbyszekbrzuze    123

Można wymienić, wystarczy tylko powykręcać szpilki. Chociaż te 2 od tyłu. Przecież wystarczy zdjąć cylinder z dolnej pokrywy i można go ściągac z tłoka. Trudniej, ale się da. Oczywiście wszystko przed operacją potraktować karrcherem.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez pawel131
      można kupić jakąś przejściówke aby wyjście hydrauliczne z mf-a 3080 pasowało do polskich przyczep?
    • Przez NABUCH
      Witajcie .Poszukuję złączek hydraulicznych do siłowników przyczepy o ile się nie mylę D46. Chciałbym dołożyć dodatkowe złącze kątowe 90st żeby przewód nie był taki przegięty . Byłem dzisiaj w agromie ale wszystkie złączki jakie mają są na tzw stożek a u mnie wszystkie są podobno starego typu czyli proste bez żadnego stożka i uszczelnienie następuje przez czoło a nie przez skos boków stożka. Wydaje mi się że połączenie stożka i prostego złącza będzie bardzo słabe . Poszukuję 2 złączek kątowych 90st męsko żeńska na gwint M22 o prostym typie łączenia a nie stożkowym . Proszę o podanie gdzie można coś takiego kupić Pozdrawiam Wojtek
    • Przez MateuszT25
      Witam

Orientuje sie ktoś jakie jest wyjście na wąż hydrauliczny w rozdzielaczu?