Skocz do zawartości
pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Mentos223    161

Ja dawałem na 3 minuty do wrzątku inaczej nie założysz bo je rozciągniesz i nie będą dokładnie przylegały , ostatnio drugi raz wymieniałem uszczelniacze bo ja jakoś nie dokładnie to zrobiłem i kidał olej a teraz zają się tym ojciec i bez grzania w wrzątku nałożył je i nic nie kida :D

Witek2010    32

Ja dawałem na 3 minuty do wrzątku inaczej nie założysz bo je rozciągniesz i nie będą dokładnie przylegały , ostatnio drugi raz wymieniałem uszczelniacze bo ja jakoś nie dokładnie to zrobiłem i kidał olej a teraz zają się tym ojciec i bez grzania w wrzątku nałożył je i nic nie kida :D

Może zrobiłeś dokładnie tylko już tłoczysko jest zużyte i nic nie poradzisz uszczelniaczami po tygodniu będzie ciekło. Jak jest szorskie to znaczy, że już do wymiany.

Wiadomość z agroFakt.pl

balcerek1    91

Wladus25 z tego co napisałeś to wynika na wyplucie uszczelniaczy na pompie takie gumowe uszczelki kształcie cyfry 3.Miałem też z tym problem.Założyłem nowa pompę i było ok potem w starej wymieniłem te uszczelki i pompa w Teścia władku jeszcze 10 lat śmigała .Nie wiem czy jeszcze są dostępne te Uszczelki bo pompa teraz zamyka się w 100 zł. :) A co do pękającej rurki panowie od pompy to jest tak że pompa jest przykręcona do korpusu sprzęgła a rozdzielacz do podestu kierowcy który jest zamocowany na poduszkach.Jak poduszki mają parę lat obluzują się i w tedy pęka rurka. Ja mam założony z 15 lat już wąż elastyczny i nić się nie dzieje a wymieniłem już 2 rurki i nie nadążyłem ich spawać ale w sklepie powiedzieli o tym wężu założyłem i spokój :) Pozdrawiam

jacek234    0

Prosze o pomoc mo władek słabo podnosi tylny tuz roozkręciłem i wymieniłem uszczelniacze w siłownikiu dolałem oleju ale to nic nie dałoo co moge zrobić kiedys bez broblemu podnosił rotacyjną a teraz trzeba dać mu dobre obroty aby podniósł

balcerek1    91

@jacek234 zmień pompę bo już się zużyła kosz koło 100 zł tylko najpierw wykręć swoją bo nie wiadomo na ile frezów masz a jak nie będzie na tyle frezów to kupisz z wkładką do sprzęgła załączania pompy :) Pozdrawiam :rolleyes:

balcerek1    91

Trzymanie lewarka podnośnika nie ma wpływu na podnoszenia.tylko jest pęknięta sprężyna na suwaku lub wyrobione gniazda.W moim przypadku Pękła sprężyna ale władek podnosił bez problemow tylko ręką lewarek trzeba było trzymać ale jak by był dupnięty rozdzielacz to by szybko opuszczał maszynę :) Pozdrawam

jacek234    0

wszystko opiera się na zasadzie że lęką maszyne podnosi ale już cieżka jak np. rotacyjna nie ma siły unieś i trzeba naprawde dobrze gazować aby podniósł

balcerek1    91

Podnieś ciśnienie na zaworze na rozdzielaczu.Na rozdzielaczu od strony pompy jest kapturek na klucz 24-27 coś koło tego odkręć go popuść kontrę i wkręć o obrót i sprawdź :) pozostało by tylko to :rolleyes: Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Witek2010    32

Podnieś tą rotacyjną bo chyba jeszcze podnosi z tego co piszesz. Zgaś ciągnik i patrz czy szybko opada, niby uszczelniacze wymieniłeś na tłoku to jeśli będzie opadać szybko to rozdzielacz puszcza jeśli jest jeszcze od nowości to możliwe całkiem. Jak nic nie będzie opadać to musi być wina pompy.

Piotruniu25    1059

Podnieś ciśnienie na zaworze na rozdzielaczu.Na rozdzielaczu od strony pompy jest kapturek na klucz 24-27 coś koło tego odkręć go popuść kontrę i wkręć o obrót i sprawdź :) pozostało by tylko to :rolleyes: Pozdrawiam

A jak przekręci za dużo?Do takich rzeczy najlepiej mieć zegar do spr ciśnienia.

marian2011    111

Chłopaki jakaś regulacja coś da tylko już nigdy bym nie kupił orginalnego rozdzielacza raz kupiłem ale rok dwa i po ,ja mam tura dużą sadzarkę nawet siewnik ze zbożem trzeba było gazowac załatwiłem 3 sekcyjny rozdzielacz od jakiejś małej fadromki za litra wstawiłem w to miejsce zamiast rurek węże ale pomieściłem i już kilka sporych lat nic tur podniesie wszystko na 800 ob podnośnik też a pompę mam jeszcze fabryczną

MichalP    12

witam. a ja mam niestety następujący problem, wymieniłem olej na nowy, zregenerowałem siłownik, i rozdzielacz,ale niestety hydraulika zachowuje sie jak by była zapowietrzona. Chce podnieść ramiona muszę dodać gazu, jak już załapię idzie bardzo dobrze.

Po czym poznać ze pompa jest zużyta a i jeszcze jedno, wszystkie t-25 miały pompy lewostronne?

Witek2010    32

Może masz za mało oleju w hydraulice? Raczej na pewno wszystkie t-25 miały pompy lewostronne. Jak powoli podnosi a z czasem wcale to po tym poznasz zużycie pompy. Nowa nie kosztuje tyle co do zachodnich ciągników także można kupić nową i być pewnym.

MichalP    12

hej. olej wymieniony na nowy, rozdzielacz zregenerowany. A pompa no właśnie... wymieniana chyba 10 lat temu a ten ciągnik nie ma lekko. Już rozglądam się za pompą ale pytanie mam takie, czy można wymienić tulejkę w która wchodzi pompa? Moja ma 4 frezy a ja bym chciał kupić 6 frezową wzmacnianą.

pawel807    96

Tak kupujesz tulejkę z 6 frezami, najlepiej kup sobie jeszcze te 4 kuleczki. Wiem że są bo u siebie wymieniałem.

MichalP    12

kupowałeś tulejkę przez internet czy sklep?

Pytam ponieważ interesuje mnie wykonanie czy dobrze zrobione czy nie jakiś bubel.

Edytowano przez MichalP

Piotruniu25    1059

Czy w sklepie czy przez internet wyglądają tak samo,jak pójdą w ruch to wtedy można zobaczyć co jest warta.

Edytowano przez Piotruniu25

pawel807    96

Witam was.

Mam problem z podnośnikiem. Uszczelniłem siłownik(nowe uszczelki). Jest suchutki nie ma żadnego wycieku na nim. Zamieniłem sekcje w rozdzielaczu, czyli: Popiołem siłownik pod drugie wyjścia. Coś mnie zaciekawiło i wyjąłem ten zawór z rozdzielacza co jest na górze przykręcony dwoma śrubami. Podnosić to zależy kiedy, raz podniesie ładnie że nie tarz trzymać dźwigni, a raz trzeba że aż traktor przygasa. Opuszcza jak cholera np rozsiewacz i 150 kg saletry 30 sekund i jest na dole. Nie jest to żadne pykanie, tylko opada równo w dól. Co jest ? Czyżby ten zawór przepuszcza którego nie potrzebnie wyjmowałem ? Dodam że dzieje mi się to na 2 sekcji(Czyli na tej co miałem kiedyś na pierwszej). A dodam też jeszcze jedno że jak podniosę maszynę, i opada i chce znów podnieść (czyli dźwignia w górę ) to już słabo podnosi dźwignia sama odbija, muszę opuścić na sam dół i od początku podnieść. Jest tak tez jak podnoszę to zamiast podnieść to mi opuszcza. Ta sekcja nigdy nie była ruszana ona jest nowa. Wszystko dzieje się na obydwóch sekcjach. Jak coś to mogę nakręcić filmik. Proszę o odpowiedź.

Edit dodaje filmik sami zobaczycie .

http://www.youtube.com/watch?v=ruitd1ftgu4&feature=youtu.be

Edytowano przez pawel807

Piotruniu25    1059

A po co w ogóle wyjąłeś ten zawór,z zaworem również szybko opuszczał?

Edytowano przez Piotruniu25

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Bobbi
      Witajcie. Proszę o poradę, bo jestem zielony w sprawach hydrauliki ciągnikowej... Pod które wyjście hydrauliczne w zetorze 8111 (mam ich 6) podpiąć pług obrotowy z jednym wężem? Pytam, bo muszę wymienić gniazdo (wszystkie czeskie) na euro, a nie chcę tego robić "na pałę"... A może wszystkie od razu wymienić? Do tych nie ma ani przejściówek, ani wtyczek... Podpowiedzcie, z góry dzięki.
    • Przez NABUCH
      Witajcie .Poszukuję złączek hydraulicznych do siłowników przyczepy o ile się nie mylę D46. Chciałbym dołożyć dodatkowe złącze kątowe 90st żeby przewód nie był taki przegięty . Byłem dzisiaj w agromie ale wszystkie złączki jakie mają są na tzw stożek a u mnie wszystkie są podobno starego typu czyli proste bez żadnego stożka i uszczelnienie następuje przez czoło a nie przez skos boków stożka. Wydaje mi się że połączenie stożka i prostego złącza będzie bardzo słabe . Poszukuję 2 złączek kątowych 90st męsko żeńska na gwint M22 o prostym typie łączenia a nie stożkowym . Proszę o podanie gdzie można coś takiego kupić Pozdrawiam Wojtek
    • Przez MateuszT25
      Witam

Orientuje sie ktoś jakie jest wyjście na wąż hydrauliczny w rozdzielaczu?