pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Mentos223    209

Ja dawałem na 3 minuty do wrzątku inaczej nie założysz bo je rozciągniesz i nie będą dokładnie przylegały , ostatnio drugi raz wymieniałem uszczelniacze bo ja jakoś nie dokładnie to zrobiłem i kidał olej a teraz zają się tym ojciec i bez grzania w wrzątku nałożył je i nic nie kida :D


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Ja dawałem na 3 minuty do wrzątku inaczej nie założysz bo je rozciągniesz i nie będą dokładnie przylegały , ostatnio drugi raz wymieniałem uszczelniacze bo ja jakoś nie dokładnie to zrobiłem i kidał olej a teraz zają się tym ojciec i bez grzania w wrzątku nałożył je i nic nie kida :D

 

Może zrobiłeś dokładnie tylko już tłoczysko jest zużyte i nic nie poradzisz uszczelniaczami po tygodniu będzie ciekło. Jak jest szorskie to znaczy, że już do wymiany.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wladus25 z tego co napisałeś to wynika na wyplucie uszczelniaczy na pompie takie gumowe uszczelki kształcie cyfry 3.Miałem też z tym problem.Założyłem nowa pompę i było ok potem w starej wymieniłem te uszczelki i pompa w Teścia władku jeszcze 10 lat śmigała .Nie wiem czy jeszcze są dostępne te Uszczelki bo pompa teraz zamyka się w 100 zł. :) A co do pękającej rurki panowie od pompy to jest tak że pompa jest przykręcona do korpusu sprzęgła a rozdzielacz do podestu kierowcy który jest zamocowany na poduszkach.Jak poduszki mają parę lat obluzują się i w tedy pęka rurka. Ja mam założony z 15 lat już wąż elastyczny i nić się nie dzieje a wymieniłem już 2 rurki i nie nadążyłem ich spawać ale w sklepie powiedzieli o tym wężu założyłem i spokój :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek234    1

Prosze o pomoc mo władek słabo podnosi tylny tuz roozkręciłem i wymieniłem uszczelniacze w siłownikiu dolałem oleju ale to nic nie dałoo co moge zrobić kiedys bez broblemu podnosił rotacyjną a teraz trzeba dać mu dobre obroty aby podniósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@jacek234 zmień pompę bo już się zużyła kosz koło 100 zł tylko najpierw wykręć swoją bo nie wiadomo na ile frezów masz a jak nie będzie na tyle frezów to kupisz z wkładką do sprzęgła załączania pompy :) Pozdrawiam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Przy podnoszeniu lewarek od podnośnika trzymasz czy pchasz a on sama odbija,chodzi mi o cięższe maszyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Trzymanie lewarka podnośnika nie ma wpływu na podnoszenia.tylko jest pęknięta sprężyna na suwaku lub wyrobione gniazda.W moim przypadku Pękła sprężyna ale władek podnosił bez problemow tylko ręką lewarek trzeba było trzymać ale jak by był dupnięty rozdzielacz to by szybko opuszczał maszynę :) Pozdrawam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek234    1

wszystko opiera się na zasadzie że lęką maszyne podnosi ale już cieżka jak np. rotacyjna nie ma siły unieś i trzeba naprawde dobrze gazować aby podniósł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podnieś ciśnienie na zaworze na rozdzielaczu.Na rozdzielaczu od strony pompy jest kapturek na klucz 24-27 coś koło tego odkręć go popuść kontrę i wkręć o obrót i sprawdź :) pozostało by tylko to :rolleyes: Pozdrawiam

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Podnieś tą rotacyjną bo chyba jeszcze podnosi z tego co piszesz. Zgaś ciągnik i patrz czy szybko opada, niby uszczelniacze wymieniłeś na tłoku to jeśli będzie opadać szybko to rozdzielacz puszcza jeśli jest jeszcze od nowości to możliwe całkiem. Jak nic nie będzie opadać to musi być wina pompy.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Podnieś ciśnienie na zaworze na rozdzielaczu.Na rozdzielaczu od strony pompy jest kapturek na klucz 24-27 coś koło tego odkręć go popuść kontrę i wkręć o obrót i sprawdź :) pozostało by tylko to :rolleyes: Pozdrawiam

 

A jak przekręci za dużo?Do takich rzeczy najlepiej mieć zegar do spr ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Chłopaki jakaś regulacja coś da tylko już nigdy bym nie kupił orginalnego rozdzielacza raz kupiłem ale rok dwa i po ,ja mam tura dużą sadzarkę nawet siewnik ze zbożem trzeba było gazowac załatwiłem 3 sekcyjny rozdzielacz od jakiejś małej fadromki za litra wstawiłem w to miejsce zamiast rurek węże ale pomieściłem i już kilka sporych lat nic tur podniesie wszystko na 800 ob podnośnik też a pompę mam jeszcze fabryczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

witam. a ja mam niestety następujący problem, wymieniłem olej na nowy, zregenerowałem siłownik, i rozdzielacz,ale niestety hydraulika zachowuje sie jak by była zapowietrzona. Chce podnieść ramiona muszę dodać gazu, jak już załapię idzie bardzo dobrze.

Po czym poznać ze pompa jest zużyta a i jeszcze jedno, wszystkie t-25 miały pompy lewostronne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Może masz za mało oleju w hydraulice? Raczej na pewno wszystkie t-25 miały pompy lewostronne. Jak powoli podnosi a z czasem wcale to po tym poznasz zużycie pompy. Nowa nie kosztuje tyle co do zachodnich ciągników także można kupić nową i być pewnym.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

hej. olej wymieniony na nowy, rozdzielacz zregenerowany. A pompa no właśnie... wymieniana chyba 10 lat temu a ten ciągnik nie ma lekko. Już rozglądam się za pompą ale pytanie mam takie, czy można wymienić tulejkę w która wchodzi pompa? Moja ma 4 frezy a ja bym chciał kupić 6 frezową wzmacnianą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Tak kupujesz tulejkę z 6 frezami, najlepiej kup sobie jeszcze te 4 kuleczki. Wiem że są bo u siebie wymieniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

kupowałeś tulejkę przez internet czy sklep?

 

Pytam ponieważ interesuje mnie wykonanie czy dobrze zrobione czy nie jakiś bubel.

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Czy w sklepie czy przez internet wyglądają tak samo,jak pójdą w ruch to wtedy można zobaczyć co jest warta.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Witam was.

 

Mam problem z podnośnikiem. Uszczelniłem siłownik(nowe uszczelki). Jest suchutki nie ma żadnego wycieku na nim. Zamieniłem sekcje w rozdzielaczu, czyli: Popiołem siłownik pod drugie wyjścia. Coś mnie zaciekawiło i wyjąłem ten zawór z rozdzielacza co jest na górze przykręcony dwoma śrubami. Podnosić to zależy kiedy, raz podniesie ładnie że nie tarz trzymać dźwigni, a raz trzeba że aż traktor przygasa. Opuszcza jak cholera np rozsiewacz i 150 kg saletry 30 sekund i jest na dole. Nie jest to żadne pykanie, tylko opada równo w dól. Co jest ? Czyżby ten zawór przepuszcza którego nie potrzebnie wyjmowałem ? Dodam że dzieje mi się to na 2 sekcji(Czyli na tej co miałem kiedyś na pierwszej). A dodam też jeszcze jedno że jak podniosę maszynę, i opada i chce znów podnieść (czyli dźwignia w górę ) to już słabo podnosi dźwignia sama odbija, muszę opuścić na sam dół i od początku podnieść. Jest tak tez jak podnoszę to zamiast podnieść to mi opuszcza. Ta sekcja nigdy nie była ruszana ona jest nowa. Wszystko dzieje się na obydwóch sekcjach. Jak coś to mogę nakręcić filmik. Proszę o odpowiedź.

 

Edit dodaje filmik sami zobaczycie .

 

http://www.youtube.com/watch?v=ruitd1ftgu4&feature=youtu.be

Edytowano przez pawel807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

A po co w ogóle wyjąłeś ten zawór,z zaworem również szybko opuszczał?

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj