pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wladus25    0

jaki ogranicznik na tloczysku bo zaworek to ten maly bolczyk

 

czyli co zrobic zeby nie pekaly zmniejszyc cisnienie i tylko tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Trochę innej konstrukcji ale jest

http://allegro.pl/czesci-rolnicze-t-25-silownik-i1896947787.htm

Podłącz manometr i zobacz na ile masz ustawiony zawór bezpieczeństwa. Za odbicie dźwigni odpowiada inny element rozdzielacza lecz nie wiem czy jego działanie nie jest powiązane z ciśnieniem pracy układu.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obama    0

To napewno bedzie działać, wystarczy założyć wiekszą pompe np.NSZ14 lub NSZ16 i założyc dzielnik strumienia i mamy na jednej pompie :)

Co za przyczyna-siłownik nie chce podnosić mimo ze jest stan oleju, a nawet w trakcie próby podnoszenia olej sie pieni i go wyrzuca koło korka wlewu,co robić proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obama    0

no sam nie wiem ,to co trzeba by spuscic i zalac nowym tylko gdzie jest korek spustowy i ile litrów oleju tam wchodzi

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Ja myślę że to nie wina oleju ja do mego lałem wszystko od superolu po lux, hipol jakiś od auto co mi zostało i władek od 79 roku ma fabryczną pompę ,filtr hydrauliczny czyściłem jeden raz i podnosi na małym gazie ,jak nic nie robiłeś przy hydraulice i zle zmontowałeś to przyczyna musi być zacznij od filtra przemyj go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Co za przyczyna-siłownik nie chce podnosić mimo ze jest stan oleju, a nawet w trakcie próby podnoszenia olej sie pieni i go wyrzuca koło korka wlewu,co robić proszę o radę.

 

Pompa łapie lewe powietrze na wałku napędowym.

Oleju w hydraulice jest 7 litrów. Olej spuszcza się korkiem spustowym w korpusie z tyłu po prawej stronie koło pochwy. Po prostu patrz poniżej korka wlewowego tam jest przykręcony wąż ssący pompy i obok niego jest korek spustowy. Olej możesz spuścić odkręcając wąż ssący przy pompie. Żeby wymienić cały olej musisz się pobawić i opróżnić rozdzielacz i siłownik bo inaczej wymiana nie ma sensu jak stary olej zostanie w układzie.

 

Przyjrzyj się czy wąż ssący pompy nie jest przypadkiem pęknięty i tamtędy ciągnie lewe powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Mi się kiedyś zdarzyło przez pomyłkę dolać do hydrauliki zamiast superolu litr hipolu i olej się pienił. Pienił się do czasu aż chyba cały hipol się wypienił ;), czyli kilka dni pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Witam. Piszę tu :

 

Ma ktoś zrobione w waszych Władkach o tak ? ;

 

http://a.imageshack.us/img237/5956/s7309530.jpg

 

Chodzi mi o zamienienie sekcji. Pierwsza (lewa ) mam już zużyta trochę, a druga (lewa) jest nie ruszana. Powie ktoś co muszę kupić żeby pasowało ? Tutaj to chyba chodzi tylko o przewody. Mam oryginalne wyjścia po bokach. Rurki stalowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Tak jak Ci pisałem tylko elastyczne węże i normalnie będzie chodzić na tej drugiej sekcji.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Jaki koszt tych przewodów elastycznych ? Żeby te 2 wymienić . ? Orientuje się ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33
Napisano (edytowany)

Dziś widziałem pod zdjęciem Mentosa, że kupował takie węże i pisał 40 zł jeden. Jeszcze można rozebrać rozdzielacz i przełożyć te sekcje ale to chyba nic nie da bo gniazdo będzie też wyrobione :/

Edytowano przez Witek2010

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Ja kiedyś wymieniałem i jeszcze kilka lat pochodził, aż wymieniłem rozdzielacz i teraz mam spokój - podnosi i opuszcza wtedy kiedy chcę żeby to robił ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Dobra ok już rozumiem. Kupuje nowe węzę elastyczne odkręcam stare przykręcam nowe i zrobione. Pomyśle nad Tym.

 

A ten gości co dodałem zdjęcie, ma chyba zrobione z oryginalnych rurek tak ? Bo przewody ma tak rozprowadzone jak oryginalne wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Pewnie tylko podłączył po wyjścia na hydraulikę zewnętrzną bo jeden wąż leci na prawą stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

No to własnie o to mi chodzi czy da się tak. Nie zmieniając na przewody elastyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Tak czy tak będziesz musiał kombinować z tymi przewodami z tyłu to może lepiej kupić te normalne. Może gdzieś w twojej okolicy zakuwają węże w jakimś pomie to może wyjść taniej niż 40 zl za jeden.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

A co to jest do kombinowania,podłączy przewody pod wyjścia i jakoś pochowa i wyjdzie go taniej.Na dodatek nie musi podłogi ściągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kcwi    0

Mam pytanie, właśnie jestem w trakcie remontu sprzęgła i przy okazji wyjmując koło zębate napędu pompy zauważyłem że frezy od strony silnika są bardzo mocno wyrobione natomiast od strony kierowcy w idealnym stanie. Z tego co zauważyłem to wałek nachdzi tylko do połowy frezów w kole więc zastanawiam sie czy wymienic koło czy tylko obrócic i czy to ma jakieś znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj