pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mtracz    76

Przecież tulejki napędu pompy w sprzęgle są wymienne i można zmienić z 4 na 6 frezowe i zakładamy pompę jaka chcemy.

W ogóle pompy oryginalne NSZ 10 są robione na 4 i 6 frezów i jak komu pasuje kupuje taka pompę albo zmienia tę tulejkę koszt około 8zł.

 

Przy okazji warto wymienić kulki sprzęgł bo po latach pracy robią się lekko kwadratowe i mogą być problemy z załączeniem pompy.

 

http://sagrol-sklep.eu/Instalacja_hydrauliczna-k133-0--default.html

 

A tak odnośnie zmiany pompy na wydajniejszą to jeśli już to bym nie przesadzał bo rozdzielacz stworzony do oryginalnej pompy ma ograniczony przepływ oleju. Czyli większa pompa o większym wydatku oleju na minute będzie wciskać to w rozdzielacz, czyli pompa będzie pracować cały czas pod obciążeniem, a olej będzie się rozgrzewać(chodzi mi tu o czas kiedy nic nie podnosimy a olej pompowany jest z powrotem do zbiornika). Wiadomo że cały układ hydrauliki ma pewną tolerancję wiec jakoś zniesie wydajniejszą pompę aby tylko nie przesadzić z jej wielkością. I nie przestawiać zaworu przeciążeniowego, bo tylko on zabezpieczy wam rozdzielacz przed rozerwaniem(pompę też).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Witam panowie przepuszcza mi olej z rozdzielacza kupiłem komplet uszczelek ale nie wiem czy to coś da i w sumie nie wiem co mam robic czy wymieniać czy szkoda zachodu??ale wszystko dobrze podnosi pelna sadzarke podnosi na wolnych obrotach tylko że kapie olej z niego,proszę o pomoc.

Jeśli dobrze podnosi i trzyma w górze maszyny to nie wymieniaj go tylko uszczelnij, zwłaszcza że uszczelki do rozdzielacza są tylko do uszczelnienia jego obudowy. Żadna uszczelka nie odpowiada za uszczelnienie sekcji(a więc poprawienie trzymania ciśnienia).

Wymień przy okazji podkładki miedziane przy przewodach.

A i jeśli jeszcze dobrze działa to nie wymieniaj bo co oryginał to oryginał te co teraz robią to się trafiają takie kiepskie (miałem okazje się przekonać) że dźwignie bardzo ciężko chodzą a ciśnienia na zaworze przeciążeniowym ustawione jak padło. W czasie gwarancji rozdzielacza czyli nie mogłem zerwać plomby i ustawić rozwaliło 2 siłowniki na szczęście też były na gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

jeśli ci opada podnośnik lub nie chce podnosić to albo masz za mało oleju w podnośniku albo masz powucierane uszczelki w siłowniku z tyłu ciagnika u mnie tak bylo nie chciał podnosić to była wina siłownika wymieniłem uszczelki i 400 kg podnosi :)


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1
ludzie!!! na frezy są nakładki kosztujące 5zł !!!


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek18lo    0

Przy przeróbkach trzeba pamiętać o tym że pompa NSZ 16 nie ma 16 litrów wydajności tylko znacznie więcej sprawdźcie w katalogu jaką wydajność ma t25 na oryginalnej pompie. Te oznaczenia cyfrowe o ile się nie mylę to pojemność pompy która trzeba pomnożyć przez obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin960    0

Panowie pomóżcie. 2 tyg temu założyłem nowa pompe, 4 tyg temy rozdzielacz, wyczyscilem filtr oleju (ten pod kabina) i dzisiaj uszczelniłem siłownik. Do wczoraj wszystko dzialalo elegancko. Podnosil pod obciazeniem na wolnych obrotach i nagle kiedy zacząłem robic podorywke przestal podnosic.

Co moze byc przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin960    0

Olej jest, układ odpowietrzałem i niby jest troche lepiej, bo jak ktos stanie na belce to podniesie, ale dosc wolno :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zaworek w rozdzielu się podwiesił i nie ma siły


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin960    0

@zbyszekbrzuze flaszka dla cb ;) pod zaworek wpadl mi paproch wielkosci trociny. Wyjalem go, zlozylem wszystko i chodzi elegancko :P. Zwiekszylem jeszcze troche cisnienie na rozdzielaczu i jest git

Edytowano przez Marcin960

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ciśnienie maksymalne w układzie ograniczane zaworem bezpieczeństwa 130 atmosfer.

 

A odnośnie odpowietrzania to nigdy nie robiłem, chociaż wiem gdzie jest odpowietrznik.

Jeśli już to po 2 cyklach w górę i w dół podnośnika wszystko chodziło normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Podepnę się pod ten temat. Mam taki problem z hydrauliką we władku. W ostatnim czasie wymieniłem rozdzielacz na nowy bo już był zmęczony :D i opadały szybko cięgła i nie chciał podnosić. Po wymianie rozdzielacza podnosi szybko ale nie naprawił się jeden problem.

Opiszę poniżej dwa przypadki w których go sprawdzałem:

 

1)Gdy ciągnik jest zimny, olej nie nagrzany wszystko jest pięknie podnosi ładnie trzyma tylko gdy dam wajche na podnoszenie do góry i ona sama odbija jak jest już max podniesione to przy końcowej fazie podnoszenia wywala mi olej przez korek wlewu oleju.

 

2) Gdy ciągnik chwilę pochodzi olej się nagrzeje i zaczepię np. kosiarę rotacyjną to podniesie fajnie szybko jak w poprzednim przypadku tylko za około 40 sekund będzie spowrotem na ziemi tak szybko opuszcza i jednocześnie gdy opuszcza z korka wlewu oleju pryska olej dość intensywnie leci aż po kole, gdy opadnie całkiem koło ciągnika jest kałuża oleju :( gdy znów podniosę podnosi szybko tylko dalej opada i olej dalej ucieka.

 

W starym rozdzielaczu też miałem ten problem i niestety wymiana rozdzielacza go nie rozwiązała. Węże podłączyłem na 100 % dobrze sprawdzałem już dokładnie w drugim władku czy coś źle nie podłączyłem. Na początku myślałem że jest zapowietrzony układ ale odpowietrzałem go już przy rozdzielaczu i siłowniku. Nie wiem w czym jest problem. Proszę o pomoc.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Hmm. A spróbuj wy kiprować jakąś przyczepę. Bo ja bym stawiał na siłownik. Jeśli wy kiprujesz i nie będzie problemu to siłownik. A jak nie to nie wiem. B)


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Problem w tym że nie ma przyczepy w okolicy a wajchę mam nawet odkręconą bo się poprostu tego nie używa :).

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Oleju nie jest za dużo. Gdyby to była taka prosta przyczyna to bym tutaj nie pisał :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Wywala olej znaczy że jest ciśnienie w zbiorniku oleju.Czyśćiłeś filtr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

tak jakiś miesiąc temu. Chyba jeszcze raz zobaczę to filtra. Dlaczego może robić się wtedy te ciśnieenie w zbiorniku oleju?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj