pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
akadaka    0

Zobaczymy po kolei. Ale myśle że gęsty olej powinien coś zmienić bo do tej pory miałem hydrol a to rzadkie jest. Na zimnym podnosi w miare a jak sie zagrzeje to kicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitero36    0

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum pracuję na T25 od 88 r. bo wtedy rodzice go kupili nówkę postaram sie pomóc w niektórych kwestiach a i pewnie sam dowiem się wielu przydatnych rzeczy. Co do oleju to ja proponuję stosować zgodnie z instrukcją olej silnikowy ewentualnie hipol u mnie od nowości pompa nie ruszana i nic nie pęka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Toma    21

Nie ma co porównywać do fabrycznej pompy, pracowała bez problemu cicho nawet przy -15. Teraz mam ukraińską wydajniejszą ale tylko jeden plus, szybciej podnosi i podejrzewam że długo nie pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielo    1

Witam mam pytanie czy jak mój T-25 po odpaleniu jest słaby i trzeba poczekać z 10 minut zanim ruszy z miejsca i tym przewodem od nadmiaru zasuwa powietrze to pompa wtryskowa jest do wymiany od razu zaznaczę że nigdzie nie zasysa powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perfect    0

założono mi do T-25 tura trzy sekcyjnego wszystko w turze jest ok podnośi idealnie ale tylny podnośnik nawet nie drgnie jak chce go unieść co może być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanis80    1

A jak masz go podłączonego tego tura? Jeżeli masz podłączony pod wyjścia z tyłu to na pewno masz zablokowaną dźwignie od kipra. Odblokuj ją i ustaw w środkowe położenie powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perfect    0

tur nie jest podłoczony do wyjścia z tyłu tylko jeden przewód podłoczony jest do pompy a drugi to roździelacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Kol perfect, może masz założony zawór trójdrożny między pompą a rozdzielaczem. Wtedy, zależnie od ustawienia, działa albo rozdzielacz w ciągniku albo w turze. Jeśli nie, to może przy okazji dolewania oleju dostał się paproch na zawór przelewowy (pod dekielkiem z prawej strony rozdzielacza) i przez to nie chodzi (częsta przyczyna). Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanis80    1

perfect jeżeli masz podłączone bezpośrednio do pompy zasilanie a przelew masz z tyłu pod wyjście to na pewno masz wajchę od kipra w pozycji swobodny przelew (sam duł) bo inaczej rozdzielacz nie puścił by. Musisz więc ustawić wajchę w pozycję neutralną (środek) więc olej nie będzie szedł na tura tylko na tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

A mi się wydaje że on ma podłączone w jeden obwód 2 rozdzielacze. Od pompy do rozdzielacza tura wtedy od powrotu w turze do rozdzielacza w ciągniku i dalej normalnie z ciągnika powrót do zbiornika. A oleju masz dość taki obwód to jednak troche wyczerpał go. A i przy tak wysilonej hydraulice założył bym pompe NSZ 16 :)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil555    2

Ja jak kupowałem tura to miałem przewód który miał zasilać tura właśnie z oryginalnego rozdzielacza z pod sekcji od tylnego podnośnika. Więc wydaje mi się, że u ciebie jest to rozwiązane w taki sam sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ale ty masz podłączony do tego standardowego rozdzielacza czy masz założony drugi?

 

tur nie jest podłoczony do wyjścia z tyłu tylko jeden przewód podłoczony jest do pompy a drugi to roździelacza.

 

czyli ma podłączone jak ja mówiłem


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160
Napisano (edytowany)

To ja już się pogubiłem gdzie ma go podłączony ale jak na 3 sekcje to tylko dodatkowy rozdzielacz Władek operuje 2 sekcyjnym. ;)

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Z tego wszystkiego dedukuję, że obydwa rozdzielacze zasilane są bezpośrednio z pompy, a powrót z rozdzielacza tura podłączony do przelewu pod rozdzielacz ciągnika. Wobec tego olej wychodząc z pompy ma dwie drogi do wyboru, albo na rozdzielacz ciągnika, albo na rozdzielacz tura. Jeśli obydwa są zamknięte, to olej idzie przez zawór przelewowy rozdzielacza. Jeżeli zawór przelewowy ma niższe ciśnienie, to tam idzie olej a nie na rozdzielacz ciągnika. Może tu jest pies pogrzebany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Moze być i tak ale niech podłączy jak mówiłem zrobi jeden obieg szeregowo z pompy do rozdzielacza tura. Z tamtąd powrót do zasilania rozdzielacza ciagnika i z ciągnika do zbiornika już jeden prosty obieg gdzieścos takiego widziałem w T25 ale nie pamiętam u kogo działało wszystko i nawet gdy tur był używany to wyjścia z tyłu mozan było używać w każdej chwili ale pompe wiekszą wstawił bo jednak obieg większy i zbiornik oleju drugi


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Można by podłączyć w szereg obydwa rozdzielacze, ale to zdławi ogólny przepływ oleju i nawet pompa 16-tka niewiele pomoże. A oleju powinno starczać na te 3 sekcje przy pełnym zbiorniku (HYDROLU). Jak się podniesie na maxa to czasem może 2 czy 3 sekcja przepuszczać, pod warunkiem, że są siłowniki oryginalne a nie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Kolega najlepiejjak by zrobił fotki jak to jest podłączone i wrzucił do galerii bo on będzie nam tłumaczył a mi i tak nie zrozumiemy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Czt ja wiem czy zdlawi jak żadnego dławika nie będzie bedzie ok Oj pompa 16 wiele zdziała to jest jak ktoś pisał na AF 12l/min więcej


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Zgadzam się z poprzednikiem co do fotek, ale kol perfect się nie odzywa, może z nadmiaru rad i wskazówek naszych. Bez podpowiedzi nie ruszymy dalej tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj