pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

DawidM    1

Kup "tako", kup "zwykło" - ktoś tu podstaw języka polskiego nie zna. Kręcenie zaworem bezpieczeństwa przy rozdzielaczu bez pomiaru ciśnienia na wyjściach hydraulicznych raczej nie ma sensu. Są ustalone granice ciśnień, przy których cały układ może pracować, pompa bez powodu nie pęka. Uszkodzony lub źle wyregulowany może być zawór bezpieczeństwa ale uszkodzenia mogą być również skutkiem zużycia rozdzielacza, który nie odbija w odpowiednim momencie i układ zbyt często jest przeciążany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

a jezeli sie bardzo zmniejszy to tez moze pękać a da sie jakos zrobic zeby odbijały te dzwignie ( w dół odbijają ) i jaką kupić wzmocnioną tę pompe???B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3164

Coś koło 15.75 min/l pisze chyba bo dokładnie nie pamiętam i nie chcę cię wprowadzać w błąd.@Wladus25 z jakiego powiatu jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Chłopaki na randkę umawiajcie się na PW B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

Ile by kosztował manometr do zmierzenia ciśnienia a jak będzi pąkać to co bo ni mam zaiaru kolejny raz wyrzucic kasy w bloto B)

i mam kolejne pytanie jak ustawic kąt wyprzedzenia wtrysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Maksymalne ciśnienie w układzie hydrauliki to 130kg/cm2 (tolerancja +5)(czyli 130atm) czyli przy takim ciśnieniu zadziała zawór bezpieczeństwa.

Jeżeli układ hydrauliki jest sprawny to zakup mocniejszej, wydajniejszej pompy w tym przypadku od MTZ nie ma sensu. Bo ciśnienie w układzie i tak powinno być max 130atm, inaczej szybciej zużyje się rozdzielacz jak i siłownik który może pęknąć bądź rozszczelni się. Więc wydajniejsza pompa przyda się moim zdaniem gdy chcemy żeby szybciej podnosił czy to podnośnik czy tura, bo ona ma większy wydatek litrów na minute, a ciśnienie i tak ogranicza zawór w rozdzielaczu

A co do manometru to zapytaj w sklepie z częściami, ale nie czy maja na sprzedaż tylko na wypożyczenie. W moim rejonie w sklepie płacisz 50 zł kaucji i pożyczasz, jest to manometr z szybkozłaczka.

 

Edit:

A dlaczego chcesz sprawdzać początek kąta wtrysku?

Wyciągałeś pompę, masz jakąś dziwną pracę silnika? Jeśli jej nikt nie ruszał to można przyjąć że jest dobrze.

Jak w każdym takim ciągniku polega to na poluzowaniu pompy i jej delikatnym kręceniu, przesuwaniu do silnika albo od ale żeby na słuch to zrobić to trzeba mieć lata stażu. Podaj adres e-mail to ci prześle książkową instrukcję gdzie używa się do tego kapilary i jest to dość dokładny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

A co z kątem wyprzedzenia wtrysku??? Wiem ze powinien mie od 24 do 26 stopni

a złe ustawienie kąta wtrysku moze byc przyczyną grzania sie silnika to mi podpowiadano??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A co z kątem wyprzedzenia wtrysku??? Wiem ze powinien mie od 24 do 26 stopni

a złe ustawienie kąta wtrysku moze byc przyczyną grzania sie silnika to mi podpowiadano??

Ale pomopa była ruszana?

Ale co rozumiesz przez słowo grzanie się silnika, czyli jaka temperatura przy jakim obciążeniu.

Powodów grzania się silnika jest kilka.

Ja proponował bym albo zmienić miejsce pisania(znaleźć odpowiedni temat) o tym albo założyć nowy temat.

 

Doklej się do tego ogólnego tematu z tym grzaniem http://www.agrofoto.pl/forum/topic/830-wadimiriec-t25/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jakoś o zaworze zwrotnym w rozdzielaczu nie słyszałem.

Zawór przepustowy i przeciążeniowy (bezpieczeństwa) to tak jest, ale nie należy go przestawiać bo ciśnienie ma zostać takie samo 130atm dla prawidłowej pracy układu.

Układ ma działać przy standardowym ciśnieniu, wydajniejsza pompa ma zapewnić większą ilość oleju, czyli szybsze działanie hydrauliki. Czasem zwiększenie ciśnienia jest komuś potrzebne , ale siłownik i rozdzielacz szybko powiedzą dość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

dzięki za odpowiedź :lol: tak myślałem ale ojciec miał wątpliwości :rolleyes:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No własnie a więszkość McGyverów to woli zawór podkręcić jak pompa wydymana i nie może podnieść. Musze też kupić nową standardową raczej jakoś tyle lat było dobrze to teraz też będzie a nie dźwiga nic nadzwyczajnego zgrabiarke karuzelową,rozsiewacz pól tony opryskiwacz 400 l


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

ja właśnie kupiłem nsz-16 jak będzie czas to ją podkręcę i przetestuje ;)




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Mi jak wysiadła to regenerowałem i zapłaciłem 230 zł za remont z czego 150 kosztowała sekcja,problem był tylko kupic dobra sekcje na 3 w sklepie 1 byla dobra ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Też stoje przed tym dylematem ale ja kupie nową bop mocowanie mam pęknięta i cieknie olej :D Może założe dwu tłoczkową tylko nie wierze w polską jakość


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj