pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Benny25    8

U mnie tez pyka. Opada ale bardzo powoli. Wytarta jest sekcja w rozdzielaczu. W twoim przypadku moze byc tez nieszczelnosc w silowniku. A co do bzyczenia to zaczalbym od napedu pompy. Lozyska i sprzegielko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli olej będzie za gęsty lub brak stanu to też takie bzyczenie słychać ,które się nasila w raz z obrotami silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz2020    0

Witam jaki rozmiar ma sruba oczkowa co przykreca sie rurki do rozdzielacza hydraulicznego drugiej sekcji. Chodzi tylko o srednice bo chce dokupić weze hydrauliczne do plugu snieznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Da się, napęd na wałek pompy przekazywany jest poprzez łącznik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

próbował ktoś zakładać, a może założył już rozdzielacz 3-sekcyjny z LTZ/MTZ do t25, pasuje, czy jakieś duże przeróbki, nie mówię o wycięciu podłogi :P
zakładał ktoś większa pompę hydrauliczną do t25, NSZ 14 chyba (bo oryginalna jest NSZ 10 o ile pamiętam) jest różnica, warto, lepiej podnosi ?? na pewno szybciej, ale czy jest nieco mocniejszy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Ja mam pompę NSZ16 tylko z racji dodatkowego siłownika bo na 10 wolno podnosił. Jak masz rozdzielacz troche podjechany to może być trochę lepszy udźwig bo przecieki wewnętrzne w nim nadrobi pompa wydajnością ale długo to nie pochodzi. Będzie się olej bardziej grzał i tylko sobie szybciej dobijesz rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

mani51 dobrze pisze, ja tak zrobiłem w swoim Władku, że wymieniłem najpierw pompę na NSZ16, a potem musiałem wymienić rozdzielacz, bo pompa i olej tak się grzały, że aż skwierczało jak na patelni.  Po wymianie rozdzielacza same plusy - podnosi szybciej i lepiej. Polecam.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3162

A jakich firm rozdzielacze zakładacie?Muszę pompę wymienić ale wolę się też przygotować na rozdzielacz.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

pochwalę się- ja też! ja też!

musiałem zmienić bo rurki nie pasowały do rozdzielacza od mtz, poza tym lepszy dostęp do skrzyni biegów, nie potrzeba odkręcać rurek, węże idą bokiem.

jak się kupi drogie węże to nie pękają, moje są chyba 400 atm czy jakoś tak,

Edytowano przez volvo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Ile oplotowe i jakiej średnicy? 

jaki jest rozmiar oczka końcówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

średnicy nie pamiętam,mniej więcej jak była średnica rurki. oploty chyba 2 lub 3, na wężach jest napisane max. ciśnienie, oczka normalne jak u rurek, fi20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

poniżej 200 zapewne. zmieniałem 4 lata temu, dużo szalałem i na razie oki.

wykręciłem rurki, zawiozłem do hydraulika i zakuł mi węże, są dłuższe by pusćić je bokiem a nie przez skrzynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ist    39
Czy przy wymianie pompy na NSZ 16 muszę zmienić ciśnienie zaworem na rozdzielaczu? Wymieniam wszystko i na nowym rozdzielaczu jest plomba na regulacji. Zrywać to i regulować ciśnienie pod NSZ16 czy mogę zostawić? Ciagnik będzie podnosił max 600kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj