pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Voo    39

Odkręć ten korek zaznaczony zieloną strzałką.I sprawdź palcem czy sięgasz do oleju,jeśli paluszek jest suchy trzeba dolać.Olej wlewasz silnikowy.

post-42704-0-60962800-1448797609.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamekx    2

Z tyłu pod kabiną w górnej części plecaka jest korek wlewu oleju, za korkiem jest mała śruba chyba na klucz 14, znajduje się tam miarka, choć można też wziąć kawałek dłuższej słomy lub patyka i przez wlew włożyć i zmierzyć poziom oleju. Jeśli słabo podnosi na wolnych obrotach, może to oznaczać wyrobioną już pompę, jak ktoś wcześniej już pisał. Przy małym poziomie oleju w hydraulice przy podnoszeniu charakterystycznie "szarpie".


No właśnie czemu silnikowy? a może ktoś miał akurat w środku hydrauliczny np. hydrol i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Instrukcja podaje że do hydrauliki wlewamy olej silnikowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamekx    2

Instrukcja. Trochę to dziwne, tym bardziej, ze hydraulika jest całkowicie oddzielnym układem w tym ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Pewnie że to oddzielny układ.Nie znaczy to jednak że nie można tam wlać oleju typowo hydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

jak starszy sprzęt to można wlać silnikowy, jest gęstszy, ale cza spóścić to co jest bo niema sensu mieszać. Jak układ mocno wypracowany to można wlać hipol 6 jest,jeszcze gęstszy. Tylko nie mieszamy. Chodć nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

dlatebo silnikowy bo na rosyjskie warunki najbardziej toleruje skrajne temperatury  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

W moim władku mam taki problem że opada mi podnośnik i przedni tur, niema znaczenia czy jest z ciężarem czy bez, odpalony czy zgaszony nawet w czasie jazdy opada i ta się zastanawiam czy to jest rozdzielaczy czy pompa do wymiany... co byście obstawiali albo jak to dokadnie sprawdzić? 

podnosi bardzo ładnie, stan oleju prawidłowy a siłowni suchy żadnych wycieków niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wszystko wskazuje na rozdzielacz, pompa nie ma nic do opuszczania.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Da się go jakoś zregenerować czy lepiej wymienić na nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie da się go naprawić, można jedynie uszczelki powymieniać jakby się lało na zewnątrz ale jak puszcza na suwakach tak jak u Ciebie to jedynie wymiana na inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Czyli trzeba będzie zainwestować w nowy rozdzielacz, dzięki Panowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak masz tuta to pomyśl o jakimś uniwersalnym rozdzielaczu. Wyjdzie drożej i kilka przeróbek ale podobno warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
email9    1

Dzięki Panowie za pomoc:) zastanowię się nad tym uniwersalny i coś trzeba będzie założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam kolegów mam pytanie odnośnie siłownika czy można wymienić jakimś cudem uszczelnienie w siłowniku bez demontowania go z korpusu i z dźwigni, troszkę zaczyna mi przeciekać  i pasowało by go uszczelnić tylko że próbowałem wybić sworznie ale nie udało się po napuszczeniu różnymi preparatami nic nie pomogło nie chcę mocno uderzać abym czegoś nie urwał, może ktoś z was mi podpowie jak je wybić albo będę próbował może rozwiercać te sworznie

będę wdzięczny za sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Minimum jeden musisz wyciągnąć, najlepiej górny. Inaczej tego nie rozbierzesz, nie ma fizycznej możliwości


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

też tak myślałem bo po rozkręceniu to mogę tylko w rurce wymienić uszczelniacze a w siłowniku nie ma jak, będę próbował rozwiercić ten sworzeń może mi się uda siedzi mocno bo trochę przyrdzewiały po nawozach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

cienka tarcza powinna sie zmiescic   w razie czego mozna dokupic tłoczysko nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Można wymienić, wystarczy tylko powykręcać szpilki. Chociaż te 2 od tyłu. Przecież wystarczy zdjąć cylinder z dolnej pokrywy i można go ściągac z tłoka. Trudniej, ale się da. Oczywiście wszystko przed operacją potraktować karrcherem.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj