pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sebas99    61

Panowie mam do was pytanie. Jaki może być powód wycieku oleju hydraulicznego, spod korka wlewu (ten przy zbiorniku oleju hydrauliki) w T-25? Odpinając agregat zauważyłem właśnie, że olej cieknie stamtąd. Jeśli takie pytanie już było to z góry przepraszam ;) 

Edytowano przez sebas99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Albo masz za dużo oleju albo agregat o którym piszesz jest ciężki i gotuje Ci olej. Ewentualnie pompa zasysa gdzieś powietrze i olej bardzo się pieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie korek o którym piszesz spełnienia również rolę odpowietrznika. Miałem taki przypadek jak uzupełniłem olej w układzie na wysuniętym tłoku. W momencie opuszczania olej się nie zmieści i wypaliło górą.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebas99    61

Olej był uzupełniany, a raczej wymieniany w tamtym roku, na początku sezonu i do tej pory nic takiego się nie działo. Z agregatem chodzi już dobre kilka lat i też nic sie nie działo nigdy takiego.  Więc chyba pompa łapie gdzieś lewe powietrze i olej sie spienia i wywala odpowietrznikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7
 

Chłopaki doradzicie co mam zrobić otóż mój władzio podnosi ale udziwig do 80 kg i to z ciężkim bólem przez długą chwile, dodam że pompa wraz z rozdzielaczem była kupiona niecały rok temu, zmieniłem pompę na inną w 100 % ale nadal efekt taki sam, filtr oleju wyczyszczony, olej chipol lśni nowością. Wszystko wcześniej było bez problemów do póki podczas bronowania nagle przestał podnosić, potrzebuje szybkiej odpowiedzi bo ciągnik potrzebny do sadzenia ziemniaków

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sprawdź zawór przelewowy w środku kabiny po prawej stronie na dwie śruby 10 na 14 klucz.Wysuń go i wyczyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawulons    1

Posiadam T25 z turem własnej konstrukcji, tur jest podłączony pod drugą sekcję rozdzielacza łyżkę mam na linkę.

 

Czy jest możliwość założenia rozdzielacza trzysekcyjnego od np mtz albo jakiegoś innego by można było przerobić łyżkę tura z linki na siłownik?

Ewentualnie jakieś inne patenty na to.

 

Siłowniki mam jednostronnego działania czy jest możliwość żeby z ciężarem na łyżce opuszczał wolno bo teraz jak dam dźwinie na opuść to leci w dół jak głupi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Możesz kupić rozdzielacz od mtz, tylko trzeba trochę powiększyć otwór w podłodze żeby się zmieścił.Możesz też zostawić oryginalny a dokupić drugi dwu sekcyjny.

Wtedy z drugiej sekcji oryginały kierujesz olej na nowy rozdzielacz i całym turem operujesz przy pomocy nowego. Koszt nowego rozdzielacza to około 200 zł wiec taniej niż za rozdzielacz do MTZ.

Żeby tur opadał wolniej musisz zamontować zawór dławiący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Możesz też zostawić oryginalny a dokupić drugi dwu sekcyjny.

Wtedy z drugiej sekcji oryginały kierujesz olej na nowy rozdzielacz i całym turem operujesz przy pomocy nowego. Koszt nowego rozdzielacza to około 200 zł wiec taniej niż za rozdzielacz do MTZ.

Wyjaśnij dokładniej ten sposób łączenia rozdzielaczy, bo nie kumam o co tu chodzi. Może jakiś schemacik. Z tego co ja wiem to nie ma szans łączenia dwu rozdzielaczy od T-25 czy MTZ bez zastosowania dzielnika 50/50%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
Napisano (edytowany)

Najlepsze rozwiązanie to rozdzielacz uniwersalny dwu-sekcyjny z kontynuacją ciśnienia. Podpinasz pod niego tura i masz wygodne sterowanie a dopiero z niego olej dajesz na oryginalny rozdzielacz. Robią też na odwrót ale wydaje mi się, że nie jest to dobre rozwiązanie.

Na pewno nie polecam wykorzystywania rozdzielacza od MTZ-ta bo nie nadaje się on do precyzyjnego sterowania podobnie jak ten od T25 chyba że ktoś się chce pobawić i wyjąć kulki z zatrzasku suwaka co bardzo trudne nie jest :)

 

 

Tu ktoś zrobił schemat jak to mniej więcej powinno wyglądać z tym, że rozdzielacz jest trzy-sekcyjny 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/577848-hydraulika-t25-tur-poprawiony-rysunek/

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Można założyć rozdzielacz od Białoruśki bez zatrzasków i bez przerabiania Kolego ;)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15

Witam
Mam problem z hydrauliką we władku, wczoraj założyłem pompę nsz16 i jak się okazało tuz przestał unosić lecz tur działa jak należy. Mam założony rozdzielacz 3 sekcyjny i siłownik z MTZ 82. Czy ktoś wie co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A jak to masz podłączone, wszystko na jednym rozdzielaczu czy osobny do tura i osobny do tuza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Witam. Niedawno mój wladek przestał nagle podnosić więc diagnoza ze zawór przelewowy ok po wyjęciu i złożeniu spowrotem podnosnik podnosi ale bardzo źle wolno skokowo czasem trochę sobie opuści zanim zabierze się do podnoszenia ogólnie pracować tym się nie da. Ja jeśli chodzi o ten rozdzielczą jestem kompletnie zielony i nie wiem co się może dziać. W układzie jest powietrze mimo odpowietrzenia i nie wiem co dalej. Ktoś miałbym jakaś poradę dla mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Pierwsza podstawowa porada, to sprawdź poziom oleju w zbiorniku z tyłu traktora pod kabiną po prawej stronie znajduje się duży korek z odpowietrznikiem, a za nim jest wkręcona miarka na klucz 14 bodajże. Wykręć i sprawdź. Ewentualnie przyczyną takiego zachowania podnośnika mogą być nieszczelności na odcinku ssącym. Albo jeszcze może być skopane sprzęgło napędu samej pompy.

 To takie moje sugestie, ale może ktoś zna się na tym lepiej, to niech się wypowie.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morimoto20    0

Witam wszystkich serdecznie. Mam kilka pytań dotyczące hydrauliki w t25. 

http://www.bankfotek.pl/view/1919699

Zdjęcie jest nie moje ale zaznaczyłem miejsca w których pojawia się olej tylko po rozgrzaniu np po orce, kultywowaniu.

Olej leci kroplami z tych małych śrubek , przewodów olejowych na dole, przewodu u góry ( na tych przewodach pojawia się olej bo widać gołym okiem).

Mam pytanie co zrobić aby tak nie leciał olej z tych śrubek i żeby nie pojawiał się na tych przewodach. Kolejne pytanie to co zrobić gdy podnośnik po wymianie kompletu naprawczego uszczelek w siłowniku podnosi się normalnie a opuszcza się z takimi przerwami tak jakby takimi "podrygami". Czy przyczyną może być zapowietrzenie układu hydraulicznego? Jak odpowietrzyć taki układ? Przepraszam za takie pismo ale jestem zielony w sprawach mechaniki i powoli się staram uczyć więc proszę o wyrozumiałość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Odkręć te małe śrubki,zdejmij kolanko i wymień uszczelkę.Jak nie będziesz mógł takiej kupić to możesz dorobić.

Na rurkach olej leci pewnie z podkładek miedzianych które uszczelniają łączenie rurek z rozdzielaczem.Później olej cieknie po rurkach w dół i mamy wszystko upaćkane olejem. :

Odkręć rurki przykręcone do rozdzielacza i wymień podkładki.Są dwie : jedna miedzy rurką a rozdzielaczem a druga między śrubą a rurką.Podkładki miedziane dostaniesz bez problemu w każdym sklepie.

Układ odpowietrza się sam.Podnieś  w górę później opuść i tak kilka razy.

Z "podrygami" ale z maszyną na podnosniku czy na pusto ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morimoto20    0

Odkręć te małe śrubki,zdejmij kolanko i wymień uszczelkę.Jak nie będziesz mógł takiej kupić to możesz dorobić.

Na rurkach olej leci pewnie z podkładek miedzianych które uszczelniają łączenie rurek z rozdzielaczem.Później olej cieknie po rurkach w dół i mamy wszystko upaćkane olejem. :

Odkręć rurki przykręcone do rozdzielacza i wymień podkładki.Są dwie : jedna miedzy rurką a rozdzielaczem a druga między śrubą a rurką.Podkładki miedziane dostaniesz bez problemu w każdym sklepie.

Układ odpowietrza się sam.Podnieś  w górę później opuść i tak kilka razy.

Z "podrygami" ale z maszyną na podnosniku czy na pusto ?

 

Dziękuję za odpowiedź, później się za to zabiorę. No dobrze zrobię tak jak Pan mówi z tą uszczelką. A można taką uszczelkę zrobić z gumy czy to musi być inny materiał? A te rurki od rozdzielacza to się odkręca z kabiny czy od spodu? Bo jak wczoraj patrzyłem od spodu ciągnika to dostęp jest masakryczny do tego. Czyli w tych wszystkich 3 rurkach co idą od rozdzielacza mam wymienić po 2 podkładki miedziane tak jak Pan napisał. No na razie podnośnik testowałem tylko pusto bez sprzętu bo nie chciało mi się podpinać pługa czy kultywatora. 

 

A jeszcze jedno pytanie: Można jakoś dokręcić ta rączkę od podnośnika co się opuszcza / podnosi bo lata na boki trochę. Ta od (chyba przyczepy) jest w miarę ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes_farmer    18

Tu masz uszczelkę do rozdzielacza http://www.sklepkisiel.pl/o,13815,T_25_Uszczelka_Rozdzielacza.html .Odkręcasz tak jak ci wygodniej.Od góry musisz zdemontować podłogę,więcej roboty ale i dostęp lepszy.Nie musisz wymieniać wszystkich,najlepiej wyczyść wszystko i obserwuj z pod której cieknie.

Podrygami podnośnika o których pisałeś nie przejmował bym się.Czasami na zimnym ,gęstym oleju trzeba czekać długo żeby opadł,po prostu olej ma trudności z przeciskaniem się przez kanały rozdzielacza.Mogą też występować takie skoki.Z maszynami będzie dobrze.

Dzwignia podnośnika oprócz nakrętki która ją dociska zamocowana jest na mały klin.Możliwe że u ciebie jest zgubiony i dlatego ma takie luzy.

Zdjęcie poniżej,pozycja 52

 

post-155778-0-72333000-1438424405_thumb.jpg

Edytowano przez grzes_farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polaklbn    0

Witam. Wczesną wiosną zakupiłem Władymirca T25 z roku 88 (Z rewersem).

Problem polega w tym, że traktor nie zawsze ma ochotę coś podnieść,

Aktualnie używam pazurów do wyrywania korzeni po świerkach (na plantacji) które własnoręcznie zrobiłem. Podłączane są one standardowo jak chociażby np. pługi grudziąckie. I tu pojawia się owy problem. Czasem żeby podnieść owe pazury, muszę wypiąć drążek regulacyjny łączący "wieżyczkę" i traktor i dopiero w momencie ruszenia do przodu (gdy pazury opadną na dobre) mogę je unieść. Dzieje się tak również w przypadku wspomnianych wcześniej pługów.

Generalnie traktor unosi ładnie nawet na niskich obrotach, jednakże ten problem dosyć natrętnie spowalnia pracę.

 

Oczywiście po zakupie sprawdziłem stan wszystkich płynów (nie ma ich zbyy wiele :) ) - olej hydrauliczny uzupełniony.

Wyczytałem na kilku forach o czyszczeniu zaworu przepływowego (zrobione), jednakże nigdzie nie napotkałem się na taki problem.

Podpowiedzcie mi proszę, co mogę sprawdzić (gdzie szukać problemu). Niestety nie do końca znam się na układach hydraulicznych jednakże mam chyba możliwość przełożenia wajchy w rozdzielaczu pod drugie gniazdo (lecz to wiąże się pewnie z innymi przekładkami - co nie koniecznie może pomóc).

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez polaklbn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

prawdopodobnie rozdzielacz. Jakbyś przełożył na drugi suwak to miałby pewność czy zawór czy ucieka ciśnienie na suwaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj