pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kapi123    14

Witam po czym rozpoznać czy pompa hydrauliki się popsuła ? Ponieważ gdy ciągnik jest włączony i ruszam tą wajchą od pompy którą się załącza beż żadnego wysiłku można ją przerzucać . Wczoraj jeszcze ciężko to zeskakiwało gdy ją załączałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Czyli odkręcić tą osłonę która jet pod włącznikiem pompy i będę widział co się dzieje ?Ale pług był opuszczony podczas orki i chciałem go podnieść i nic, żadnej reakcji . Żeby całą pompę zdemontować to muszę pierw podkręcać przewody a później ją odkręcić od ciągnika i powinna się zdjąć bez problemu?

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Witam, mam prawdopodobnie uszkodzoną sekcję rozdzielacza, gdyż dźwignia rozdzielacza nie zatrzymuje się w pozycji dolnej tzw. pływającej. Da się to jakoś naprawić, czy ta sekcja rozdzielacza w ogóle jest rozbieralna ? Dodam że sekcje były zamieniane już bo wcześniejsza sekcja też nie utrzymywała tej pozycji pływającej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

kapi123 Najpierw odkręć dekielek i zobacz co się tak kryje.Widełki przykręcane są na jedną śrubkę może się poluzowała i teraz nie załącza pompy.Jest tam też tulejka tulejka i kuleczki odpowiedzialne za przekazanie napędu do pompy też zerknij w jakim są stanie.Rozkrecisz to będziesz widział co i jak. A wyjąć pompę to tak jak piszesz.

 

Lukaszt25a Rozdzielacz możesz rozebrać na części pierwsze i zobaczyć co tam się dzieje.Niestety do rozdzielaczy poza uszczelkami nie ma żadnych części zamiennych.Więc jeśli nie naprawisz to pozostaje wymiana na nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Tyle to i ja wiem. Już raz rozbierałem rozdzielacz i wiem jak wygląda sekcja,na sekcji są zatrzaski, które blokują dźwignie rozdzielacza w różnych pozycjach.Tylko ciekawi mnie czy da się rozebrać tą sekcję, a potem ją złożyć. Chciałbym to jakoś naprawić bo przeraża mnie cena nowego rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Nie ma rzeczy niemożliwych, wszystko da się rozebrać- nie wszystko złożyć ponownie :-)).

Sekcje rozbierasz odkręcając ten grzybek od dołu z takim szerokim wpuste. Tylko nie ruszaj zaworkuk, który powoduje zadziałanie i odbijanie wajchy przy przeciążeniu. Tu może być problem z ponownym ustawieniem ciśnienia zadziałania przy podnoszeniu i dociążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Czyli podczas pracy mogły się poluzować widełki i popa przestaje działać ? Jak będę odkręcać to dużo oleju spłynie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mireek111    0

oleju jest 0,3 albo 0,5 l,  najlepiej spuścić jak jeszcze bedzie co , zobacz na zdjęcie może coś pomoze.

post-14290-0-54308500-1427550910.jpg

post-14290-0-38126100-1427551337.jpg

Edytowano przez mireek111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Panowie pompę poskładałem i do rozdzielacza dochodzi odkręciłem śrubę z dopływu do rozdzielacza i olej wypłyną na włączonej pompie. I odkręciłem  z tyłu śrubę  na siłowniku  podnośnika  i tam olej nie płynie,czyli w rozdzielaczu mogło się zapchać że nie podnosi ? Ta dwie śruby na klucz 27 żeby odkręcić trzeba ciągnąć do siebie bo tak cholernie mocno trzy mią że sam nie wiem czy dobrze okręcam. Ma do napędu pompy nalać oleju ?

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nowy rozdzielacz, nowy siłownik, świeży olej a w konsekwencji na ciepłym oleju ciężko podnosi? Może pompa? Olej zalałem superol wedle instrukcji.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Kapi Sprawdz zawór w rozdzielaczu ,może się przyciął.A w napędzie pompy oczywiscie musi być olej.Nalej korkiem od góry i musi wypłynąć korkiem kontrolnym.Według książki wchodzi tam 0,3 litra.

Tutaj masz foto jak się dobrać do zaworu.Wyjąć i wyczyscic http://www.agrofoto.pl/forum/topic/31217-hydraulika-i-podnosnik-t-25-połączone/?p=1149778

A to chyba znasz http://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/elek3_d5bbd89.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Dzięki Voo za info,właśnie chce dobra się do zaworu bo przeczytałem jeszcze raz ten temat i chce tak zrobić. A powiedz mi jak pompę mogę swobodnie bez większego wysiłku obracać to znaczy iż kończy żywot ? bo w pewnym temacie przeczytałem iż nowe pompy nie da się tak łatwo ręcznie kręcić ? Problem rozwiązany przyczyna była zepsuta pompa

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Kilka pomp już wymieniłem i faktycznie nowej palcami nie ruszysz,nawet próbując szczypcami stawia spory opór a zajechane pompy zawsze kręciły się lekko bez oporów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Panowie wymieniłem  na zaworze uszczelkę i pompę nową i mi rozerwało przewód metalowy którym doprowadza się ole do siłownika kiedy podnosi. I pytanie takie czy to się stało od tego że coś źle poskładałem, czy ze starości ? czy da się to wymienić bez ściągania kabiny i ciśnienie trzeba wyregulować po wymianie pompy bo ja jeszcze to mam  zaplombowane?Jaki manometr kupić i gdzie go wkręcić żeby sprawdzić ciśnienie i ile musi być w układzie ciśnienia ?

 

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Skoro zawór zaplombowany to nikt tam nie grzebał więc i ty nie musisz. A rurka pękła ze starości.Spróbuj zaspawać migomatem,jak będzie trzymać to ok ,jak nie to najlepiej dorobić przewód hydrauliczny o takich samych końcówkach jak rurka i zamontować zamiast rurki.Bo przypuszczam że takiej rurki nie dokupisz nowej.

Kabiny nie musisz zrzucać,wystarczy dwie części podłogi ,te przy lewarku zmiany biegów.

Manometr taki do 200-250 bar i kilka złączek.Podpinasz do węża od siłownika lub do wyjscia zewnętrznego (wywrotki) i mierzysz..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Czyli gumowy przewód jak bym zakuł gumowy przewód to ,to też może być ? Ile bar ma pokazywać żeby było dobrze i co może być przyczyną iż pieni mi ten olej przy siłowniku ? Jeszcze jedno czy śruba która jest z boku zbiornika hydraulicznego na klucz 32 służy do sprawdzenia poziomu oleju ?

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Do góry koło korka od wlewu masz miarkę na klucz 14.Ja leje zawsze olej do momentu aż palcem sięgnę.a przewód 160 bar a jak mają mocniejsze to mocniejsze. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Śruba pod rurką hydrauliczną służy do spuszczania oleju.Ciśnienie otwarcia zaworu to około 130 bar. Siłownik powinien być suchy,jeśli gdzieś się pieni olej to jest nie szczelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Panowie od rozdzielacza mam pociągnięty przewód i przed filtrem hydraulicznym jest zaślepiony ,i czy mogę to od razu zaślepić na rozdzielaczu czy zostawić to tak jak jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

To jest przewód do zewnętrznej hydrauliki,jak ci nie potrzebny to wyrzuć.Tylko musisz mieć dobrą zaślepkę.Jak wkręcisz jakiś plastik a przypadkiem ruszysz prawą wajchę to taki korek wysadzi a olej pójdzie w  pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Ja wkręcę tą śrubę z miedzianą podkładką.Aby był prawidłowy pomiar ciśnienia w układzie hydraulicznym to musi być na pełnych obrotach ?

Edytowano przez kapi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Ja wkręcę tą śrubę z miedzianą podkładką.Aby był prawidłowy pomiar ciśnienia w układzie hydraulicznym to musi być na pełnych obrotach ?

Przy sprawnej pompie obroty nie powinny mieć większego znaczenia do uzyskanego ciśnienia, mają wpływ na przepływ oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj