pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Mikua    119
Napisano (edytowany)

Panowie, mam w posiadaniu manometr glicerynowy 250 bar, powiedzcie mi w jaki sposob ustawić nim zawór w rozdzielaczu, oraz jak posprawdzac pompe itd, gdzie go wpiąć i na ile ustawić.

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Manometr masz zakończony jaką końcówką?

Gwintem, szybkozłączką?

Ciągnik ma chociaż jedną szybkozłączkę na hydraulice zewnętrznej?

Wpina się w jeden z przewodów hydrauliki zewnętrznej lub jeden z przewodów od siłownika TUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

złącze jest g 1\4 

Czyli do ustawienia zawory wpiąć sie  tyłu w przewod hydrauliczny zasilania,

Tylko jakie złacze ma tamten przewod do przykreca sie go do siłownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki powinien być opór przy obracaniu wałkiem pompy hydraulicznej?

Czy zdemontowana pompa która lekko kręci się w palcach jest dobra czy może nowa którą ciężko jest obrócić kluczem? 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nowe trzeba kręcić kluczem, stare to już nie ma pewności, że jak lekko to już złom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Niby tak, ale miałem kilka pomp w rękach które kręciły się lekko, nie tylko od T-25, a o dziwo pracowały w prawidłowo.

Ile procent zużycia już miały trudno stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem pompę na 10 i rozdzielacz na nowy i poprawa jest zdecydowana. Na razie był tylko test samym ciągnikiem (podnosiłem tył do góry) i dał sobie radę a ostatnio nie było opcji żeby się podnieść. Ciekawe co bardzie pomogło rozdzielacz czy pompa:) 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Nsz 16 zamiast nsz10

k4jhtw.jpg

6i9t15.jpg

teraz tylko pozostało wyregulować zawór i sprawdzić jak to wszystko działa pod maszynami.

 

Oleju nie wymieniałem ponieważ nadal nie wiem jaki wlać, lux 10, superol cc czy hipol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A co to za różnica cy hydrauliczny czy superol.Przy rozgrzanym oleju każdy jest rzadki i niema reguły nieszczelność znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HA! Sprzęt zrobiony wczoraj na próbę zaczepiłem pług 3 i zostawiłem uniesiony na noc. Po powrocie z pracy - zdumienie- jak zostawiłem tak zastałem wniosek - opłacało się zainwestować. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak będzie regulował to straci gwarancję.

Może je jedynie sprawdzić i liczyć że jest w tolerancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Ja u siebie nie regulowałem i gdy podniesie do konca to pompa zaczyna wyć i silnik przydusza sie, to samo z dociążaniem, dobrze mysle ze trzeba wyregulować zawór?

Oraz druga sprawa to w tulejce napedu pompy miałem 2 rożnej wielkości kulki, 2 małe i 2 wieksze, założyłem tego samego rozmiaru,takie powinny być?

I trzecia sprawa przy podnoszeniu słychać pompe, można by powiedzieć że takie ocieranie elementów, czy to normale w nowych pompach,musi sie wszystko dotrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najpierw sprawdzić jakie jest.

A dźwignia sama nie odbija jak siłownik skończy suw, albo ma za ciężko?

Zawór bezpieczeństwa działa gdy siłownik dojdzie do końca suwu lub ciężar jest za duzy, a operator trzyma dźwignie nadal w pozycji pracy-podnoszenia.

Przy otwartym zaworze bezpieczeństwa silnik także będzie dusić.

W napędzie pompy powinny być takiej samej wielkości kulki.

Nie wiem jaki to dokładnie dźwięk, ale może to dźwięk ciśnienia oleju jakie się w niej wytwarza, zwłaszcza na zimnym gęstym oleju.

 

Docieranie? Nie, ale współpracują tam dwie zębatki może faktycznie jakiś dźwięk z tego jest. Przysłuchaj się bo może to przystawka napędu pompy. Olej przystawka ma?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Przystawka olej ma bo zmieniałem na nowy,

Co do dzwigni to one caly czas odbijają, czyli gdy dam dzwignie na gory i ja odrazu puszcze to odbije na neutralny poziom, Z dociążaniem mam tak sano,odrazu wraca, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie po wymianie nie ma takich problemów. Jak kiedyś nie mogłem nic podnieść to teraz podnosi mi pług 3 aby tylko silnik lekko "pyrkał". Jak siłownik dojdzie do końca to spadnie lekko z obrotów jak są za małe i nie odbije dźwignia ale jak lekko przygazuje to zaraz odskoczy. Zobaczymy jak się będzie spisywał z siewnikiem tam mam ciężar ponad 500kg. W napędzie pompy też mam identyczne kulki. Pompa "wyje" na zimnym oleju jak trochę popracuje to jej nie słychać. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Co do dzwigni to one caly czas odbijają, czyli gdy dam dzwignie na gory i ja odrazu puszcze to odbije na neutralny poziom, Z dociążaniem mam tak sano,odrazu wraca,

Pisałem Ci, że zamiana pompy na NSZ 16 to bezsens, masz już pierwsze efekty, za chwilę będą następne... Zobacz jakoś kolega Luki21 nie ma tych problemów.

Przyczyną odbijania wajch i głośnej pracy pompy najprawdopodobniej będzie przyblokowanie stwarzane przez rozdzielacz i filtr oleju na powrocie do zbiornika. Teoretyczny przepływ rozdzielacza jest dość duży ale otwory w suwakach przy zwiększonym przepływie"działają jak kryzy" Manometr w rączkę i sprawdzać po kolei jakie ciśnienie gdzie panuje. Pamiętaj, że do poprawnej pracy rozdzielacza jest potrzebne ciśnienie w powrocie na poziomie 3 bar. W przeciwnym razie waryjuje zawór przelewowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

W ten week powinienem juz pobawić sie z manometrem. U mnie był problem że na poczatku podnosil a poźniej nie chciał, maszyny i tak opadały, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Z tego co piszesz to ktoś tam grzebał w tej Twojej hydraulice. Jak założył różne kulki w napędzie to kto wie co jeszcze "naprawił"

Jeśli maszyny opadają po podniesieniu to rozdzielacz na wykończeniu.

Sporo osób zmieniło te pompy na większe i takich problemów nie ma. Rozdzielacz ma oznaczenie P80 to znaczy, że jest w stanie przepuścić 80l oleju. Oczywiście jeśli jest sprawny.

Co jest dziwnego w głośniejszej pracy pompy i przyduszeniu silnika po podniesieniu do końca i przytrzymaniu dźwigni? 

Przy podnoszeniu też przecież słychać każdą pompę a u Ciebie może wyje rozdzielacz bo jest nieszczelny i olej przeciska się nie tam gdzie trzeba.

Filtr oleju też obowiązkowo do sprawdzenia.

 

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Rozdzielacz też miałem wymienić lecz doszedłem do wniosku że aż tak dużo ciagnikiem nie pracuje to opadające maszyny nie robią dla mnie problemu bo tak szybko nie opadaja, tylko kwestia była tego że gdy troche popracował i olej zrobił sie cieply nie chciał podnosić i postanowiłem że wymienie narazie pompe,

w ten week postaram sie pobawić manometrem oraz wyminie olej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie ma dziwnego w tym że spadają obroty to przecież normalny objaw przy wzroście obciążenia. Co do wycia pompy to nie jestem do końca przekonany. u mnie wycie występuje tylko przy zimnym oleju w zimie. Jak popracujeb 10 min to już cisza.
Nie podnosił ci na ciepłym oleju bo jest rzadki a masz zużyte suwaki i nie trzymają oleju tylko puszczają bokiem.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj