pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

To kolego masz słabą pompę albo podkręć zawór w rozdzielaczu,swoim niedawno przestawiałem 600kg pługi 4skibowe i z podnoszeniem nie miał problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę wymienić pompę i rozdzielacz bo słabo trzyma. Wszystko to jak już korpus będzie zrobiony, bo z takimi luzami jak miałem nic nie ma sensu.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy pytanie do Was, bo nie znam się na wladimircach. Czy ta tulejka http://www.sklepdlarolnika.pl/tuleja-pompy-podnosnika-6-frezow-t-25/2836/produkt.htm wchodzi w ten wałek ?http://www.sklepdlarolnika.pl/walek-t-25-2522105/2868/produkt.htm

Jeśli tak, to jak zabezpieczona jest przed obracaniem się? Jakiej długości jest ten wałek, bo zastanawiam się czy zmieszczą się tam dwa łożyska kulkowe i koło pasowe o szerokości ok 30mm. Chciałbym wykorzystać ten wałek do zrobienia przystawki pompy NSZ 10 do wspomagania oraz pompy NSZ 14 lub 16 do zasilania hydrauliki w miniładowarce. Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Tulejka wchodzi w wałek.W otwory widoczne na wałku wchodzą 4 kuleczki które blokują tulejkę.Ale żeby te kuleczki nie wypadły na zewnętrzną część wałka idzie tulejka która je blokuje http://allegro.pl/tuleja-napedu-pompy-t-25-2522108-i4770783061.html .Sam wałek wydaje mi się za krótki do napędu pompy.Dokładnych wymiarów ci nie podam bo niestety ich nie mam.

Zerknij na te zdjęcie http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/540063-wspomaganie-c-330-by-chudy/  i dwa zdjęcia w lewo. Może trochę Ci pomoże w wykonaniu przystawki. Robiłem taką do władka to za robotę tokarz zgarnął 5 dyszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przystawkę widziałem. 50 zeta to mało. W mojej okolicy zapłacę za wytoczenie samego wałka pewnie ok.80 zł do tego tuleja, łożyska, blacha to montażu, tulejka przeniesienia napędu i mam w tej cenie gotową przystawkę z agricoli. Dlatego zastanawiałem się nad tym wałkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Koło pasowe,łożyska i tulejkę musiałem kupić.Te 5 dyszek to sama usługa toczenia. Do tego pompa i przyłącza do niej,wszystko nowe. Liczę że koszt takiej przystawki wyniósł mnie troszkę poniżej 200 zł .Więc i tak dużo taniej niż w Agricoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepszy byłby regulator przepłuwu z bizona. Zastanawia mnie jedna rzecz. Czy NSZ16 będzie miała wystarczającą wydajność do obsługi wysięgnika 3 sekcji a docelowo nawet 4 , bo myślę o ramieniu teleskopowym jeśli ok 10 l idzie na wspomaganie? Nie lubię czekać na długo wysuwający się siłownik. Ja też pisałem o cenie za toczenie wałka i tulei na łożyska do przyspawania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shiller    2

Witam mam pytanko czy druga sekcja na rozdzielaczu pracuje na tej samej zasadzie co ta po lewej stronie od podnośnika planuję zrobić kiper do przyczepki,czyli podnoszenie do góry powrót w dół czy powrót na pływaku.


ciągnik t-25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Sekcje są identyczne i opuszczanie przyczepy tylko na pozycji pływającej a jak chcesz powoli opuszczać to najlepiej zgasić ciągnik. Oczywiście można na zapalonym opuszczać w pozycji wymuszone opuszczanie, ale ryzykujesz nawet rozerwanie pompy. Ojciec już trzy pompy tak załatwił bo nie mogę mu przetłumaczyć, że jak siłownik jest jednostronny to wymuszona pozycja nie przyspieszy opadania :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podnisisz normalnie dźwignia max do góry a opuszczasz max na dół jak chcesz bardzo wolno opuścić to zgaś ciągnik i dzwignia max do góry jakbyś miał podnosić


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Ja to mam rozwiązane trochę inaczej. Mam wyprowadzone dwa gniazda, jedno dla wajchy w górę , drugie dla wajchy w dół. Do kipowania używam tego od wajchy w dół i tam dodatkowo przed gniazdem jest wstawiony taki ogranicznik rzepływu jak przy siłowniku TUZ tylko z trochę większym otworem. Jak dam wajchę w pierwszy dół to ogranicznik się otwiera na full i przyczepa kipuje :-), gdy już dojdzie do końca, wajcha w pływające, zamyka się ogranicznik i olej powoli spływa tylko otworem.

 

Dlaczego do kipowania wajcha w dół nie w góre, ano dla tego, że szybciej przerzucić w opuszczanie czy zatrzymanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W jedną stronę strumień jest dławiony  a z powrót jest swobodny. Wstawiasz go, gdy chcesz coś szybko podnieść, ale wolno opuścić. Wybierasz wtedy, czy dławienie ma być na wejściu czy na powrocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem korpus hydrauliki z tulejowania otworu pod wał. Wyszło extra- wstawione dwie stalowe tuleje po 100mm z dwóch stron na środku przerwa. Dorobione dwa otwory pod smarowanie, w zbiorniku wykonano dodatkowy otwór pod wąż hydrauliczny który połączy zbiornik główny z dodatkowym zbiornikiem zwiększającym pojemność. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Kolego jak możesz to zapodaj fotki tego korpusu po regeneracji i jeśli to nie tajemnica, to ile taki zabieg kosztował?


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Tez czekam na zdjecia korpusu,zrob dokładne zdjecia bo interesuje mnie smarowanie jak jest zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Stoje przed zakupem rozdzielacza oraz pompy,przegladając allegro można traić na rozdzielacz za 318 zł hydrosiły od rolnexa http://allegro.pl/rolnex-rozdzielacz-3-1-22-t25-hydrosila-tanio-i5047017488.html oraz za 400 zł  na innych aukcjach, powiedzcie czy one ten za 318 i za 400 to to samo,bo cena jest spora,tu i tu sa od hydrosily o gwarancja 12 msc, 

 

Oraz pompa 10 z hydrosily jest dobra,chciałbym zamowić u jednej osoby rozdzielacz i pompe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Proponuję pompę NSZ16, różnica ceny niewielka, a szybkość pracy dużo większa.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Jak mówiłem dwie tuleje stalowe luz 0,05mm 

 

Lewa strona

1015216463fcd87dm.jpg

 

Prawa strona

c4e28d9b4a9654a2m.jpg

 

 

Na górze widać otwór jeszcze bez kalamitki tamtędy doprowadzany jest smar. Z drugiej strony jest analogicznie. 


Jeszcze jedno wejście hydrauliczne które posłuży jako przyłącze dodatkowego zbiornika na olej. 

 

2f36dd66ad6bfda2m.jpg

Edytowano przez new_profil_luki21

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
Napisano (edytowany)

nsz 10 mam za 80 zł z hydrosiły a za nsz 16 musze wydac ok 140 zł

 

 

Jaki koszt tych obróbek 

Edytowano przez Mikua

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Przemyśl to dobrze. W ostateczności zastanów się nad NSZ 14, za 120 już znajdziesz. Teraz dokładność wykonania tych pomp jest kiepska i taka NSZ 14 będzie miała wydajność na poziomie starych dobrych NSZ 10. Ja gdybym wiedział, że są większe pompy które pasują do ruska to nie kupiłbym już NSZ 10. Miałem ich już kilka z hydrosiły też i szału nie ma, bez przegazówki nie ma podnoszenia, a rozdzielacz też zmieniałem. Teraz jak mi padnie pompa to minimum NSZ 14 kupię tym bardziej, że mam siłownik wspomagający założony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

A nsz 14 czy nsz 16 pasuje bez zadnych przerobek, czy trzeba coś z przewodami robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj