pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mani51    373

Ja trochę rozgrzałem olej, spuściłem korkiem, przy czym kilka razy rękami podniosłem i opuściłem ramiona żeby wypchnąć olej z siłownika i na chwilkę odpaliłem silnik z włączoną pompą. Zalałem świeży olej i nic więcej nie robiłem. Można zamiast oleju wlać ropy i tak włączyć na chwilę pompę ale stwierdziłem że nie ma sensu. U mnie olej brudny nie był tylko bardzo pomieszany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kompresorem wydmuchaj wszystkie rozkrecone rurki i silownik i bedziesz zadowolony :D


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matello    0
Napisano (edytowany)

witam mam do was takie pytanie odnosnie rozdzielacza w t25.mam ciagnik sam na podzespolach ursusa c330 i Władymirec T-25.rozdzielacz mam od t25i nie wiem za bardzo gdzie jest filtr oleju gdzie podobno na powrocie.Bo bardzo wolno podnosi mi podnosnik nawet na duzych obrotach.i z tego co wyczytałem to moze byc zasyfiony filtr . Albo zapowietrzony tylko nw gdzie to wszystko sie znajduje Byłbym wdzieczny za odpowiedz.(jak by sie dało to zdjecie gdzie to jest lub napisac)Dzieki

Edytowano przez matello

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak masz ciągnik SAM to Ty musisz wstawić fotki jak to u ciebie wygląda bo w T25 filtr hydrauliki jest w zupełnie innym miejscu niż rozdzielacz.

Ogólnie to szukaj gdzieś na drodze od rozdzielacza do zbiornika. Z rozdzielacza wychodzi rurka z takiego dekielka na 3 śrubki i to jest właśnie powrót do zbiornika, na tej rurce szukaj.

Filtr warto sprawdzić ale nie jest on głównym powodem słabego podnoszenia może on być powodem krążenia w układzie brudnego oleju co powoduje zacinanie się zaworu przelewowego i to od tego zaworu zacząłbym szukanie przyczyny słabego podnoszenia. Chyba że po podniesieniu maszyna szybko opada to już jest wyrobiony rozdzielacz i pomoże jedynie przełożenie węży do drugiej sekcji jeśli do tej pory nie była używana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zawor przelewowy to pierwsza rzecz do sprawdzenia, kazdy kto uzywa ruskich rozdzielaczy wie, ze tam sie czesto zaglada :D


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolego (wczesniej bylo to opisywane kilka razy) na rozdzielaczu jest taki jajowaty dekielek, na 2 sruby na klucz 14 zdejmujesz go pod nim jest grzybek z otworem, bierzesz jedna ze srub i wkrecasz w ten otwor (powinna sie lekko bokiem wkrecic) i ciagniesz za srube. Wychodzi grzybek, za nim sprezyna i wlasciwy zawor przelewowy. Te czesci musisz dokladnie umyc i wyczyscic, oraz wyczyscic ten otwor w ktorym siedzialy. Na koncu zaworu jest pwierzchnia stozkowa, powinna byc rowna, jesli utworzyl sie taki rowek dookola, trzeba go chociaz papierem sciernym wyrownac. Jesli nie pomylisz sie przy skladaniu, to powinno dzialac lepiej.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sikorbabiac    0

W sumie Mamy z Ojcem władimirca juz ok 25 lat i do rozdzielacza pierwszy raz teraz zagladałem jak robiłem remont generalny i demontowałem rozdzielacz a po załozeniu nie podnosił wcześniej nie wiedziałem o takim zaworze a po tym co czytam to chyba jakiś ewenement:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Żaden ewenement, ja do swojego już nie zaglądałem ze 20 lat, a teraz przyszła pora wymienić rozdzielacz, bo maszyna w kilka sekund na ziemi. Po wymianie wszystko dyga jak nówka. Przy nowym rozdzielaczu nie ma już tego dekielka na dwie śrubki, tylko jest jedna okrągła na klucz nimbusowy po środku.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Po prostu zapowietrzył się rozdzielacz.

 

Przy rozdzielaczu masz dekielek mały przykręcony na 2 śruby na klucz 14,wciśnij zawór z dwa razy,wyjm go później wytrzyj szmatą złóż ja było i powinno być ok.

 

P.S dekielek to jest 47 z obrazka co zaklinowałeś.

 

 

też mam problem podobny jak kolega nie działa podnosnik po wymianie oleju i tych uszczlniaczy w rozdzielaczu, który to dekielek jest nie moge go znaleźć wg. obrazka.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Już zdjąłem dekielek i ten tłoczek sprężynkę i ten zaworek którego dosyć ciężko wyjąć jest, jednak sprawa nie rozwiązana. Podnośnik zaczął podnośić i opuszczać jednak nie ma siły wogóle.

Najpierw podniósł kosiarkę tylko raz potem czasem osobę dorosłą na podnośniku obecnie tylko bez obciążęnia można poruszać. Nie wiem co jest przed wymianą oleju na nowy hydrauliczny i w rozdzielaczu oraz tych plastikowych uszczelek i dźwigienek wszystko było ok.Wcześniej z boku dźwigni do podnoszenia było zaślepione samoróbką uszczelką dodałem tam więc dźwignię drugą (jednak nie jest używana , chyba nie ma wpływu na pracę. Teraz nie wiem czy to pompa padła czy jak jeszcze na dodatek jak wyjąłem ten zaworek ze sprężynką było tam coś jakby zgniecione w kształcie kulki nie wiem z kąd wyciągłem to bo mogło zapychać wszystko. Wielkosć ok. 1cm . Gdzie jest ten filtr od tej hydrauliki chciałbym jego sprawdzić również czy nie zapchany.

post-125648-0-53022000-1402592002_thumb.jpg

post-125648-0-81567300-1402592005_thumb.jpg

post-125648-0-35960500-1402592030_thumb.jpg

post-125648-0-57936700-1402592052_thumb.jpg


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Filtr jest za silownikiem na zbiorniku hydrauliki pod podloga. odkrec rurke, zdejmij go calego i rozbierz. A co do zaworka, to trzeba go dobrze wyczyscic, gniazdo wyczyscic, musi dzialac, nie widac nawet wyrobienia na stozku... chyba ze sprezyna siadla, ten dlugi grzybek ma chodzic leciutko.

PS zle zalozyles blaszki na oslonkach dzwigni, najpierw gumki, potem ta cienka, na koniec gruba.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

a tam nieczego wiecej nie powinno byc w tym zaworku tylko grzybek,sprężyna i zaworek?

czy aby po wymianie nagle pompa siadła? czy coś zapchane? jak pierwszy raz podniosłem kosiarkę i się udało to w rodzielaczu jakoś świszczało jakby powietrze albo spore ciśnienie potem ustało ale nie podnosi pod ciężarem.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

rozdzielacz musi być zamontowany pionowo ? stanie mu sie coś jak bedzie działał poziomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Nic jemu nie będzie, ale dlaczego chcesz go montować poziomo ??? On w pionie zajmuje mniej miejsca niż w poziomie.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Może kolega chce go założyć w zupełnie inny miejscu :)

W MTZ taki sam rozdzielacz jest do góry nogami. Jemu jest wszystko jedno jak go założysz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Dzięki za odpowiedz, dokładnie tak jak kolega wspomniał,chce go przełożyć w inne miejsce,niebawem pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Mam pytanie odnośnie gniazda pod zaworem w rozdzielaczu czy ten element jest do wyjęcia i gniazdo to to co na zdjęciu o nr1 ?

mam wątpliwości czy takowy element posiadam w rodzielaczu. Jeśli można go wyjąć to w jaki sposób?

(podnosnik nie podnosi pod obciązeniem).

post-125648-0-07737000-1403026073_thumb.jpg

Edytowano przez krzysiekj24

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

powinno się go dać wybić od strony rurki powrotu do zbiornika oleju. Trzeba odkręcić ten dekielek z rurką na trzy śrubki i będzie widać gniazdo zaworu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

Już nie wiem co mam robić wydaje się że nie trzyma ciśnienia układ albo coś. Udało mi się uruchomić że podnosi i opuszcza ale nic nie może dźwignąć. Najpierw rozbierałem ten zaworek i czyściłem niby trochę pomogło, jednak obecnie jak zwiększyła się trochę siła podnoszenia zaczęło mi mocno cieknąć tam gdzie wajchy a uszczelki już dwa razy zmieniałem raz oryginalne aluminiowe oringi a raz plastikowe mimo to zaczęło bardzo tamtędy cieknąć nagle.


surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

W tym rozdzielaczu nie powinien cieknąć olej tamtędy co są dźwignie, chyba że masz wyklekotany rozdzielacz. Jeżeli wcześniej nie ciekło, to może być coś nie tak złożone. Ten zaworek musi chodzić lekko, jak go czyściłeś to nasmaruj olejem przed złożeniem i powinien działać poprawnie.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekj24    0

acha czyli nie powinien cieknąć a tryska że hej jak dąłem gazu więc chyba coś w środku się rozszczelniło czy jak? swoją drogą jak tam olej mógłby się dostać.

post-125648-0-40553300-1403190497_thumb.jpg

Edytowano przez krzysiekj24

surfcasting.cba.pl Wędkarstwo morskie i z plaży.

@Jaworski_K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Z tego co piszesz wynika że olej musi wyciskać się z pomiędzy suwaka a obudowy, bo tam znikąd więcej nie może wycieknąć. Sugerowało by to na zużyty rozdzielacz.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

już dwa razy zmieniałem raz oryginalne aluminiowe oringi a raz plastikowe.

 

Aluminiowe i plastikowe oringi?

Oringi są gumowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj