pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mani51    373

To musiał coś podłożyć pod sprężynki w suwakach. Ale to chyba tylko metodą prób i błędów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Chętnie bym chciał się dowiedzieć, co on tam zrobił. A propos suwaka, mógłby ktoś podrzucic fotkę suwaka z widokiem elementów odpowiedzialnych za trzymanie i odskok dźwigni? Nie chce na próżno rozbierać rozdzielaczy, żeby tyko obejrzeć. Muszę właśnie w jednym poprawić (już gdzieś pisałem), bo nie trzyma w żadnej pozycji, oprócz neutralnej.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Co prawda od MTZta ale jest identycznie rozwiązane.

post-34912-0-65536200-1392961170_thumb.jpg

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Dzieki za obrazek :) Liczylem bardziej na zdjecie, ale i to dobre.

Chociaz mam katalogi i Twoj post niewiele mi pomogl. Pewnie bede musial sie przejechac do dalekiego znajomego po suwak i sobie przelozyc co trzeba.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Koledzy teraz wymieniałem pompe hydrauliczną i rozdzielacz oraz wymieniałem uszczelnienia w siłowniku to czy teraz wystarczy odpowietrzyć tymi śrubkami przy tłoku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Raczej jak będzie trzeba odpowietrzać to tylko rozdzielacz i to nie zawsze. Po prostu zobacz co się będzie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Czyli nie ma różnicy w ktory waz od silownika zakrece zegar zeby zmniezyc i ustawic poprawne cisnienie moze go zakrecic w obojetnie który waż od silownika?i potem wlaczyc pompe i niech sobie troche pochodzi zeby sie rozgrzal olej i po chcwili dac dzwignie tak by miala pompa podnosic i ciagnik ma chodzic na wolnych obrotach i wtedy ustawiac cisnienie?czy dobrze mysle?dajcie znac czy dobrze mysle i poprawne cisnie ma być 150 barów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zibi, jeden wąż daje ciśnienie przy podnoszeniu, drugi przy opuszczaniu, Zapomniałem teraz który, ale chyba prawy podnosi :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Jak patrzysz od tyłu to prawy podnosi a lewy opuszcza.

Piotruniu25 miałeś rację, nie trzeba było odpowietrzać. Parę razy góra i dół i wszystko jest jak należy. Wymieniona pompka na większą i rozdzielacz to putin jak głupi podnosi. W przyszłym tygodniu testy z sianokiszonką będą bo narazie jeszcze pozostało to złożyć do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie ma różnicy w który wąż wepnie sie zegar trzeba tylko w dobrą stronę ruszyć dźwignią. Tylko jak np na opuszczonym podnośniku odkręcisz wąż od opuszczania a później się pomylisz i dasz dźwignię na podnoszenie to wywali Ci olej z siłownika wiec uważaj :)

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z T25 .Podczas pracy podnośnika [ i chwilę po ] z pod korka wlewowego oleju [ podnośnika ] wypływa pod ciśnieniem spieniony olej .W układzie jest Superol wlany 2 late temu do teraz nic się nie działo .Czy jest zbyt zimno , a może coś się zapchało ?


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Uszkodzony uszczelniacz pompy hydraulicznej lub dziurawy nieszczelny przewód ssawny pompy(jego połączenia). Ten miedzy pompa a zbiornikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej pisze, spieniony tzn, że ma powietrze a jak ma powietrze to gdzieś je pompa musi zasysać jak zasysa powietrze to wypiera olej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Postanowiłem sprawdzić dokładniej budowę suwaka w rozdzielaczu a konkretnie mechanizmu zwalniającego zatrzask bo nie dawało mi spokoju to że ktoś tam coś regulował.

Mam założony nowy rozdzielacz i niestety żeby cokolwiek podnieść muszę trzymać dźwignię a jest to uciążliwe z kolei dźwignia od hydrauliki zewnętrznej nie odbija sama.

Najpierw na stół wziąłem stary rozdzielacz i okazuje się, że jednak jest tam regulacja ciśnienia zadziałania. Jest to zaworek wkręcany w suwak a w nim jest wkręt do regulacji. Niestety zanim to zrozumiałem pokręciłem tym wkrętem. Jako że ustawienie na oko nie wchodzi w grę bo za dużo jest roboty żeby rozebrać i złożyć rozdzielacz do próby wymyśliłem mały przyrządzik do ustawienia ciśnienia w formie tulejki w którą wkręca się cały zaworek. do tego przyspawałem króciec od wtryskiwacza i pojechałem do mechanika który ma pompkę do ustawiania wtrysków. Ustawił mi zaworek na około 110-120 bar (dokładniej się nie da) i tak ustawiony wkręciłem w suwak, poskładałem wszystko i próba. Dźwignia nie odbija :/ Ciśnienie mam około 100 na wolnych obrotach i ponad 150 na dużych więc powinno zadziałać. Ma ktoś jakiś inny sposób na ustawienie tego zaworka niż metodą prób i błędów? Bo ile razy można rozbierać rozdzielacz żeby w końcu trafić na właściwe ustawienie?

I jeszcze jedno - w tym nowym rozdzielaczu zaworek nie posiada regulacji ciśnienia i jest trochę inaczej zbudowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Mnie nie odbija przez to wiem które węzę sa dobre , kilka mi poleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić dokładniej budowę suwaka w rozdzielaczu a konkretnie mechanizmu zwalniającego zatrzask bo nie dawało mi spokoju to że ktoś tam coś regulował.

Mam założony nowy rozdzielacz i niestety żeby cokolwiek podnieść muszę trzymać dźwignię a jest to uciążliwe z kolei dźwignia od hydrauliki zewnętrznej nie odbija sama.

Najpierw na stół wziąłem stary rozdzielacz i okazuje się, że jednak jest tam regulacja ciśnienia zadziałania. Jest to zaworek wkręcany w suwak a w nim jest wkręt do regulacji. Niestety zanim to zrozumiałem pokręciłem tym wkrętem. Jako że ustawienie na oko nie wchodzi w grę bo za dużo jest roboty żeby rozebrać i złożyć rozdzielacz do próby wymyśliłem mały przyrządzik do ustawienia ciśnienia w formie tulejki w którą wkręca się cały zaworek. do tego przyspawałem króciec od wtryskiwacza i pojechałem do mechanika który ma pompkę do ustawiania wtrysków. Ustawił mi zaworek na około 110-120 bar (dokładniej się nie da) i tak ustawiony wkręciłem w suwak, poskładałem wszystko i próba. Dźwignia nie odbija :/ Ciśnienie mam około 100 na wolnych obrotach i ponad 150 na dużych więc powinno zadziałać. Ma ktoś jakiś inny sposób na ustawienie tego zaworka niż metodą prób i błędów? Bo ile razy można rozbierać rozdzielacz żeby w końcu trafić na właściwe ustawienie?

I jeszcze jedno - w tym nowym rozdzielaczu zaworek nie posiada regulacji ciśnienia i jest trochę inaczej zbudowany.

A masz jakiś luzem nie tykany, żeby sprawdzić jakie ma ciśnienie fabrycznie? Może ustawione jest OK, ale dochodzą jeszcze inne opory po drodze i dlatego nie odbija? Pomysł przyrządu wydaje się świetny, ale może coś trzeba dostosować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

No właśnie nie miałem luzem żadnego żeby sprawdzić jakie jest nastawione ciśnienie bo może jak mówisz trzeba ustawić niższe żeby przy tym książkowym odbiło. A może samo to że ustawione było na oleju napędowym a olej hydrauliczny ma inną gęstość. Miałem nawet pomysł żeby sprawdzić zaworek podpinając go pod wyjście hydrauliki zewnętrznej do innego ciągnika ale trzeba by to wpiąć na trójniku razem z zegarem

Dzisiaj wyjąłem zaworek i popuściłem o pół obrotu i dalej nie odbija. Może kiedyś znowu spróbuję jak się nerwowo wyciszę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie jest w instrukcji traktora

Ciśnienie "odbijania" i ciśnienie zaworu bezpieczeństwa tak, ale nie masz podane ile powinien mieć ustawione suwak, może oryginalnie było mniej jak 110bar żeby dźwignię odbiło przy tych 125-130bar.

 

 

Polecam napary z melisy na wyciszenie, ewentualnie jakaś kąpiel w melisie w skrajnych przypadkach :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Suwaki mają 90 - 110 bar na odskoku. No i instrukcja podaje, że na zimnym oleju może nie działać.

Tylko że stare suwaki będą mieć problemy z odbijaniem, bo kulki są juz wyrobione i powierzchnie po których chodzą


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

No to za duże ciśnienie mi ustawił. Ja gdzieś w książce czytałem, że powinno odbić coś około 110 bar. Jak kiedyś znów to rozbiorę to może pojadę i niech mi ustawi na 80 bar. Dzisiaj założyłem siłownik wspomagający to chcę trochę obniżyć ciśnienie na rozdzielaczu bo juz nie będzie takie duże potrzebne.

Jak kiedyś ustawiałem ciśnienie przy MTZ-cie i nie miałem ciśnieniomierza to wkręcałem zawór dopóki dźwignia nie odbiła na wolnych obrotach. Później jak zdobyłem zegar i zmierzyłem to było dokładnie 110bar. Dziwi mnie tylko to że przy tym niskim ciśnieniu jak podnosiłem coś ciężkiego to doszło do pewnego momentu i dźwignia odbijała i nie dało się juz dalej podnieść nawet trzymając dźwignię ręką a jak ciśnienie podniosłem to ten sam agregat podnosi do samego końca i dopiero dźwignia odbija.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W książce jest napisane ale ciśnienie w układzie a nie na konkretnym suwaku i pewnie dlatego ten błąd... A co do podnoszenia to zachowywało się tak ze względu na "geometrię" ramion, punktów zaczepienia i siłownika... Po prostu jak cięgła były na dole to miało lżej a czym wyżej ciężej, chociaż mam wrażenie, że władek na dole ma ciężej a czym wyżej tym lżej. Tyle, że władek ma inaczej siłownik niż MTZ.

Załączam ciekawy link co do tematu hydrauliki:

http://www.artom.com.pl/In/002.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj