pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszekbrzuze    297

Mam zamówiony zawór rozdzielacza ale wyjme go na stół bo nawet uniosłem już kabine z przodu w przeciwnym razie niema dojścia do śrub mocujących.

 

 

Ja doszedłem, pisałem już wcześniej o tym, tylko płaskim kluczem i od strony kabiny, a Ty musiałeś się pewnie namęczyć żeby odkręcić zalane elektrolitem z baterii po tylu latach śruby od pomostu...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem że śruby pod akumulatorami poszły bez problemu, uniosłem ok. 15-20 cm. i dostęp do rozdzielacza bajkowy. Własnie dziśaj porozbierałem go i w sumie za wiele w nim niema, wymienie zawór i gniazdo, poskładam i zobacze jak zadziała, może też podkręce ciśnienie delikatnie, zastanawiałwm się do czego jest właśnie ta regulacja. A tak ogólnie to wszystkiego najlepszego na te święta na NOWY ROK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,ta regulacja służy do regulacji ciśnienia w hydraulice,wkręcając trzpień zaworu podwyższasz ciśnienie ,wykręcając obniżasz tylko za bardzo nie podkręcaj bo porozrywa Ci przewody hydrauliczne :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jeśli podnośnik działa prawie jednakowo bez względu na obroty silnika to masz ustawione za niskie ciśnienie, a jeśli na większych obrotach udźwig jest większy to raczej pompa zużyta. I nie chodzi tu o prędkość podnoszenia tylko o sam udźwig. Bo prędkość podnoszenia będzie się zmieniać wraz z obrotami nawet gdy pompa jest ok a udźwig powinien być taki sam na małych i dużych obrotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, pisałem ostatnio o problemach z podnoszeniem w moim T25. Dziśaj własnie poskładałem i jest ok. Działa tak jak nowy był, wymieniłem zawór w rozdzielaczu i uszczelniłem go i wymieniłem nową pompe. Mam nadzieje że podziała tak długo :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed lakierowaniem całego Władimirca był też problem z podnoszeniem ale ja poszedłem na całość i kupiłem wszystko nowe .

Nowy Rozdzielacz , wymieniłem Pompę na nsz 16 i uszczelniłem siłownik po wymianie pompy poprawiło się znacznie ogrzewanie w kabinie

od tych wymian mam spokój z hydrauliką z ciągniku T-25A wszystko suche 0 wycieków i bdb działa :).


 

Владимирец T25A

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Witam, zdejmował ktoś może korpus podnośnika w t25. Mam zamiar wymienić uszczelkę tego korpusu, gdyż olej cieknie. chciałbym się dowiedzieć czy sąjakieś duże problemy z demontażem tego korpusu. W sumie nie ma wielkiego wycieku oleju, ale z czasem musze dolać oleju hydraulicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pegaz1987    0

Ja zdejmowałem ten korpus żeby wymienić łożysko na wałku pośrednim WOM, bo bez zdjęcia korpusu nie da się go wymienić. U mnie bardzo szczelnie przylegał na uszczelce, chyba nigdy nie było odkręcane. Nie było to proste, trzeba było podbijać przecinakiem pomiędzy korpus podnośnika a skrzynię biegów, robiły się zadziory a nie chciał puścić.

No ale w końcu dałem mu radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak już mowa o korpusie to wymieniał ktoś może ten główny wał z wielowpustami na którym są osadzone ramiona do podnoszenia i siłownik? Ten który idzie na górze korpusu?


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Wymieniać nie wymieniałe, ale kiedyś wyjmowałem - nic ciekawego tam nie ma :). Żeby wyjąć trzeba zdjąć jedno koło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No najgorsze jest to, że ja już nie mogę pościągać tych dźwigni po jednej i drugiej stronie. Próbowałem siłowo ale nie ma szans może palnik da radę. A czy jak jedną przetnę np tą po drugiej stronie siłownika to wał wyjdzie w lewo?


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Ja wymieniałem ten wał jak odleciał mi uchwyt siłownika i musiałem wymieniać cały korpus. Wał był wyrobiony jednak wieszaki były dobre. Za nic nie chciały puścic z wielofrezów. Efektem było przecięcie wałka i następnie ściąganie na prasie. Też nie chciały puscić i dopiero po nacisku i jednoczesnym grzaniu palnikiem puściły. Wałek wychodzi w obie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie wiem czy za tulejujesz bo żeby wcisnąć tulejkę musisz rozwiercić korpus i osłabisz go.Spróbować zawsze możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Palnik i musi puścić tylko grzać ramie a nie sworzeń.

U mnie samo grzanie nic nie dawało. Tylko prasa i gdy puściło to jak pierdylło.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ev3r    2

Panowie, cieknie mi olej z siłownika. Chiałbym wymienić uszczelniacze, ale nigdzie nie znalazłem opisu jak to zrobić. Mógłby mi ktoś to opisać? Czy lepiej zlecić komuś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wymiana jest bardzo prosta.

W skrócie wyciągasz go z ciągnika(nie koniecznie trzeba), zlewasz olej i rozbierasz na części pierwsze i wymieniasz uszczelkę za uszczelkę.

Jak gumki są sztywne to do ciepłej wody by zmiękły dla łatwiejszego zakładania.

Nie wiem czy jest sens rozpisywania się, proste jak budowa cepa.

Po złożeniu wkładasz do ciągnika i kilkakrotnie podnosisz i opuszczasz rozdzielaczem by się odpowietrzył, oczywiście uzupełniasz olej w hydraulice.

Powodzenia. Do odważnych świat należy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Warto dobrze sprawdzić stan tłoczyska czyli tego pręta z uchem co wychodzi z siłownika. Jeśli jest porysowany to wymiana uszczelek nie pomoże na długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłok powinien być ciągle schowany jak jest tylko możliwość wówczas całość wytrzymuje najdłużej. Kiedyś miałem manie aby belki były cały czas w górze a nawóz robił swoje miałem ciągle wżery w tłoczysku.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek10220    1

Panowie dostane gdzieś simering czy uszczelniacz walka włączania WOM? Bo teraz mam wolne to bym rozebrać ciągnik tylko najgorzej że tego simeringa nigdzie nie widzę na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie wymyślaj cudów tylko suwmiarka w rękę, zmierz w środku i na zewnątrz i w pierwszym lepszym sklepie z częściami kupisz. Zresztą skąd wiesz że jest jakiś niespotykany skoro go jeszcze nie wyjąłeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, najlepiej rozebraći wtedy do sklepu, a myśle że w sklepie gdzie sprzedają części do t25 dostaniesz w ciemno :D

Edytowano przez lukaszchmiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj