pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Też tak miałem po wymianie siłownika na nowy (hydrosiła) oba króćce były takie same. Jak opuściłem siewnik pierwszym razem to dosłownie runął na ziemię. Potem przełożyłem (bodajże lewy ) króciec ze starego siłownika i problem zniknął.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palomas    6

Pozdrowienia dla wszystkich członków tego forum, z Chorwacji!

 

Chcę oczyścić filtr oleju hydraulicznego, należy zdemontować podłogę (pod) z kabiny ciągnika, czy też istnieje prostszy sposób? Kabina jest inaczej przy rosyjskim, model T 30-69 (1996)

 

http://i768.photobuc...o/IMG_7674m.jpg

 

http://i136.photobuc...TZ/IMG_3020.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...271006209_o.jpg

 

https://fbcdn-sphoto...325056850_o.jpg

 

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1398673_460405267409075_961677283_o.jpg

 

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1243681_460405270742408_129868545_o.jpg

 

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1266871_460405277409074_627236898_o.jpg

Edytowano przez palomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Powinno być tak samo jak w zwykłym T-25. Rozkręca się tylko dekielek filtra na 4 śrubki, zdejmuje się go, a nastepnie i wyciaga wkład i myje. Nic więcej.

 

Edit:

Luki21 prawy króciec.

Edytowano przez mtracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
palomas    6

Witam mitracz, dzięki za odpowiedź! Robiłem to wcześniej, jeśli dobrze pamiętam, nie ma wiele miejsca pod kabiną, więc wyciągnąłem siedzenie z kabiny, i zdjął cyny pod...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Nie trzeba rozbierać podłogi tylko wystarczy odkręcić rurkę od powrotu oleju i odkręcić całą obudowę filtra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisałem ostatnio o problemie w T25 z podnoszeniem i trzymaniem poziomu. Ktoś radził podłączyć się pod drugą sekcję ale niezdało to egzaminu, zaczynam wykręcać rozdzielacz ale to droga przez mękę. Co wymienić w rozdzielaczu żeby działał dobrze? czy odrazu nowy kupić? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jeśli jest głównie problem z podnoszeniem to można wymienić zawór przelewowy i przy okazji uszczelki.

A jeśli po podniesieniu bardzo szybko opada to z rozdzielaczem nie da się już nic zrobić. Upewnij się jednak czy to aby nie siłownik. Podnieś coś ciężkiego i zablokuj tym grzybkiem, jak nie będzie opadać to siłownik ok i rozdzielacz do wymiany a jak bedzie to najpierw remont siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siłownik robiłem to znaczy rozbierałem w mak i wymieniałem komplet naprawczy bo już wcześniej problem się pojawił. Nie pomyślałem z tym grzybkiem, ale już nic nie sprawdze bo jestem w trakcie wyjmowania rozdzielacza. Ale tak jak kolega pisał po podniesieniu opada szybko nawet pusty opryskiwacz to siłownik tak by sie nie wyrobił od naprawy, raczej rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zależy jakie oringi w zestawie naprawczym były .Z reguły to są one za cienkie a druga sprawa jaki jest ostro porysowany cylinder siłownika to zmiana oringów nic już nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cylinder był w dobrym stanie. Nic, wyjmę rozdzielacz bo i tak już jestem w trakcie i zobacze co w nim jest. Traktor ma 23 lata to ma prawo dziać się coś takiego. :) Jak już dobiore się do niego to napisze co znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

U mnie przzy zuzytym silowniku ramiona opadaly po kilku godzinach pod wlasnym ciezarem, a po wymianie sil. na regenerowany przeze mnie (bo znalazlem taki, ktory sie nadawal) ramiona nie opadaly, ale juz np opryskiwaczem nie dalo sie robic. Przekladka na druga sekcje dala znaczaca poprawe i zwiekszyl sie udzwig (poprzednio to trzeba bylo dac pelny gaz zeby cos podniosl). Dialalo do czasu, gdy zacial sie zawor przelwowy. po odblokowaniu udzwig jest lekko slabszy. Orientuje sie ktos czy mozna dostac zawor kompletny z gniazdem, ale taki ktory pasuje bez problemu (oryginal)? Mysle tez nad przetoczeniem grzybka tam gdzie jest wyrobony, ale czy to pomoze. Robil to ktos?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na allegro za tym zaworem. Ja kupiłem dziśaj w agromie zestawy uszczelniaczy do tłoka i do rozdzielacza i jeszcze zamówiłem zawór rozdzielacza, w sumie koszt to 85 zł. porozbieram to i zobacze co da sie z tym zrobić. Wrazie czego to kupie nowy siłownik jak z mojego nic nie wyjdzie a i pompe może też bo i koszt niewielki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERTD    0

Miałem podobna sytuacje w moim t25. Słabo podnosil i opuszczał. Wymieniłem wszystko:pompę,silownik i nic. Dopiero wymieniłem zawór w rodzielaczu(pod pokrywa na 2 śruby). Od tej pory nie opuszcza, szybko podnosi i po podniesieniu na max prawidłowo wyrzuca dźwignię w pozycje neutralna. Poszukaj i kup zawór, wymień bez rozbierania rodzielaczu i bedzie działać. Możesz jeszcze sprawdzić filtr(u mnie był syf).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamówiony zawór rozdzielacza ale wyjme go na stół bo nawet uniosłem już kabine z przodu w przeciwnym razie niema dojścia do śrub mocujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

witam panowie potrzebuje pomocy jak prawidlowo ustawic cisnienie w pompie hydraulicznej?bo na wiosne mi strzelil waz ten co idzie od silownika a dzisiaj mi strzelil drugi raz i nie wiem czemu a w sklepie mi powiedzial chlop ze pompa ma za duze cisnienie prosze o porade,czy wogole mozna poprawnie ustawic cisnienie w pomie samemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ciśnienie ustawia się zaworem bezpieczeństwa który jest w rozdzielaczu. Ale żeby zrobić to prawidłowo trzeba mieć miernik ciśnienia podpinany pod wyjście hydrauliczne. Bez miernika to będzie bardzo niedokładnie.

Ja jak nie miałem miernika to wykręcałem o kilka obrotów zawór, odpalałem ciągnik z włączoną pompą, dawałem dźwignię rozdzielacza w pozycję podnoszenia i powoli wkręcałem zawór do momentu aż dźwignia odbiła. Zawsze to jakieś wyjście ale najlepiej z miernikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się najlepiej wykorzystać manometr kupić nypel z redukcją całość wkręcić w wąż który idzie do siłownika i zrobić to dokładnie.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

to mam odpalic ciagnik i niech sobie chodzi na wolnych obrotach dac dzwignie do gory tak jak ma podnosic i powoli wkrecac zawor na rozdzielaczu az raczak odbije do swojego poziomu czy dobrze mysle??ale jak odkrece dekielek tam gdzie jest zawor i odpale ciagnik to nie bedzie lal olej?

Edytowano przez zibi16245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się lał to jest tylko przykrywka. Możesz tak zrobić ale nie będzie to zbyt dokładne. Możesz ustawić za mało i jak podczepisz coś na TUZ to jak dasz do góry to będzie Ci odbijać dźwignię a maszyna będzie na ziemi.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tylko żebyś nie odkręcił dekielka od zaworu przelewowego bo wtedy faktycznie pójdzie olej. Zawór bezpieczeństwa to ten od spodu rozdzielacza. Odkręcasz dekielek na klucz 24 a później popuszczasz tym samym kluczem nakrętkę i śrubokrętem najpierw wykręć ten zawór bo piszesz że masz za duże ciśnienie a dopiero po odpaleniu powoli wkręcaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

zawor jest na dole na klucz 24 i potem jest sruba konta to musze ja popuscic i wykrecic zawor i odpalic ciagnik i wtedy go ustawiac czyli dac raczke do gory i powoli wkrecac zawor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj