pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Voo    39

Przez zawór przelewowy przepływa olej gdy suwaki są w położeniu neutralnym,ale pewnie ma też inne zadania.Prawdopodobnie przy zaciętym olej nie idzie na sekcje tylko zasuwa na powrót,ale to tylko moja teoria :ph34r::P

Zawór do regulacji masz zaznaczony na zdjęciu

3d3dc9c20b7916eb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

To jest zawór przelewowy który jest otwarty gdy nie korzystamy z rozdzielacza ale z chwilą ruszenia dźwignią zawór zamyka się i olej przez suwaki kierowany jest do siłownika. Jeśli jest wyrobiony i nieszczelny to ciągnik bedzie słabo podnosił i nic nie da podkręcanie ciśnienia

Ciśnienie ustawia się zaworem bezpieczeństwa. Jest on naprzeciwko tego zaworu przelewowego tylko od spodu rozdzielacza. Trzeba odkręcić taki wysoki dekielek na klucz chyba 24, później tą wąską nakrętkę takim samym kluczem a potem wkręcając śrubokrętem tą śrubę zwiększa się ciśnienie. Najlepiej z podłączonym manometrem!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

U mnie żeby rotacyjną podnieść wysoko to muszę na maksa obroty i to do końca nie da rady podnieść a jak postoji z 20 min to opadnie. Czy wymiana tego zaworu coś pomoże czy już została tylko wymiana rozdzielacza? Dodam że rozdzielacz ma już swoje lata, 1976 rok produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Najprawdopodobniej rozdzielacz się kwalifikuje do wymiany bo w moim po tylu latach tez był. tylko było go szkoda bo był wykonany z lepszych materiałów co te nowe. Dźwignie nie bujały się na boki po tylu latach ,a w nowym po roku.

Najpierw musisz zdiagnozować cały układ hydrauliki.

Do podnoszenia mają wpływ pompa, siłownik, rozdzielacz, a do trzymania tylko 2 ostatnie elementy.

Pompę to trzeba zaopatrzyć się w manometr i sprawdzić jakie ciśnienie daje, chociaż przy kiepskim rozdzielaczu to i tak będzie zafałszowany pomiar. ale skoro podnosi to nie może być najgorsza.

Siłownik najlepiej sprawdzić podnosząc maszynę, a następnie ustawiając zbijak na tłoczysku lub naciskając ręką na zaworek, następnie rozdzielaczem opuścić. zaworek powinien się schować. Teraz za trzymanie maszyny w gorze odpowiedzialny jest tylko siłownik. Jak będzie trzymał to za słabe trzymanie i podnoszenie wina spada na rozdzielacz.

W rozdzielaczu może być już wyrobione sekcje ale ten zaworek przelewowy także może mieć nierówności w miejscu przylegania do gniazda i już robi się strata ciśnienia.

W sumie rotacyjna nie jest najlżejszą maszyną, więc jak podnosi pług lub brony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Pompa była wymieniana tylko niewiadomo kiedy. Kultywator 2 metrowy podnosi na wolnych obrotach i trzyma natomiast pług trzeba dać troszkę obrotów jak już wyżej jest i jak postoi z pługiem cały dzień to do połowy opadnie. Dziś postaram się sprawdziC ten siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Panowie nasz z 79 roku wymienieliśmy rozdzielacz na nowy po może 10 latach ale po jakimś czasie znowu podnieść siewnik czy przy turze trzeba gazować na max zdobyłem 3 sekcyjny od jakiejś małej fadromki wstawiliśmy w to miejsce, kilka węży gumowych aby podłączyć i spokój do dzisiaj kilkanaście lat podnosi wszystko bez gazowania ,te rozdzielacze dobre do pługa 2 skibowego a już z cięższą maszyną za delikatne polecam jak ktoś musi wymienić nie kupiłbym fabryczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

W naszym rozdzielacz cieknie od nowości, nawet na gwarancji nie umieli tego naprawić. Ale co do udźwigu to Trolla podnosił, więc nie jest źle.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu z rozdzielaczem a mam fabryczny z 83 roku. Radzi sobie bez problemu z zasypanym Poznaniakiem na wolnych obrotach. Trochę zaczyna już popuszczać ale nie przeszkadza mi to zbytnio.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

witam panowie potrzebuje dokladny schemat z opisem pompy hydraulicznej bo nie wiem jak zmnienic olej a nie wem gdzie sie wlewa i ile mam wlać prosze o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wlew jest z tylu, pod kabiną, praktycznie za gniazdkiem świateł do przyczepy. Tam masz na klucz 14 miarkę, a na klucz chyba 22 jest wlew oleju. Umiejscowienie nie jest dogodne ale znośne.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Kolega chce wymienić olej w napędzie pompy hydraulicznej a nie w hydraulice,przynajmniej ja tak zrozumiałem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Cześć,

 

wymieniłem siłownik podnośnika i pompę na NSZ16 pół roku temu i śmigała bez problemu, ale ostatnio hydraulika zaniemówiła.

Okazuje sie , że tryb napedzający pompę, który jest na wałku sprzęgłowym obraca luźno i tylko czasami załapuje jak wyciągnę trochę bardziej ten wałek. Kupiłem nowy wałek sprzęgłowy, tylko że jest on cały gładki i nie mam pojęcia jak ten tryb sie tam klinuje aby napędzał pompę. Na wałku jest tylko tryb na samym końcu od strony silnika, ale to prawdopowdobnie do sprzęgła a nie do trybu napędzającego pompę. W sklepie babka nie była w stanie mi podać jaki to tryb. Czy tylko pozostaje rozpołowienie ciagnika aby dostać do tego wałka sprzęgłowego i trybu do pompy? Ma ktos jakiś schemat jak ten tryb jest napedzany i jakie części trzeba kupić? Jesli ktoś coś takiego już robił, to prośba o wskazówki co i jak, bo nie chciałbym rozpoławiać władka bez jasności, że to konieczne i jakich części potrzebuję. Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Pompa nie jest napędzana z wałka sprzęgłowego tylko z tulejki przez którą przechodzi wałek. Tulejka z jednej strony ma wielowypust wchodzący w tarczę dociskową sprzęgła a z drugiej w koło zębate napędzające pompę. Tulejkę można wymienić tylko od strony silnika więc ciągnik trzeba rozpołowić. Z tego co opisujesz to właśnie ta tulejka jest do wymiany ale mogło też oberwać frezy w tarczy dociskowej sprzęgła albo w kole napędzającym pompę.

Rozbierzesz to będziesz widział co trzeba kupić, nikt Ci w ciemno listy części nie poda.

 

Tak to wygląda w katalogu części. Pozycja numer 21.21.116. Tylko chyba jest błąd w opisie bo nie mogę jej znaleźć na liście części.

post-34912-0-73273600-1370887665_thumb.jpg

Edytowano przez mani51
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Wielkie dzięki za pomoc. Chyba już wiem jak to działa.

Jeśli ktoś miałby jakieś rady, na co zwrócić uwagę przy rozpoławianiu ciągnka, to z góry dzieki za pomoc.

Chyba wyrobie się w jeden dzień ze złozeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak będziesz miał wszystkie części to spokojnie się wyrobisz tym bardziej że i tak wałek sprzęgłowy musisz rozpiąć za tym deklem co jest za pompą hydrauliczną na 4 śruby. Dzięki temu ciągnik rozjedzie sie bez problemu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A dlaczego musi go tam rozpinać? Żeby dołożyć sobie pracy?

Wszystko da się zrobić przez okienko inspekcyjne sprzęgła. Potrzeba tylko 3 śruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ok, to jak będę miał to do zrobienie kiedyś, zgłoszę się do Ciebie i mi to zrobisz przez okienko :) Gdyby chodziło tylko o rozpołowienie ciągnika to się zgodzę.

Żeby wyjąć tuleję napędzającą pompę musi wyjąć wałek sprzęgłowy. Pompę z napędem ma już odkręconą więc dostęp do dekla jest bezproblemowy. Odkręca go, rozpina wałek sprzęgłowy i odjeżdża silnikiem od skrzyni razem z wałkiem. Jak wałka nie rozepnie to będzie musiał właśnie przez okienko inspekcyjne wkręcać trzy śruby w tarczę dociskową i obracać wałem tak żeby wałek odpowiednio się ustawił bo inaczej silnika nie puści a dla kogoś bez wprawy nie jest to wcale łatwe. A później i tak trzeba wałek rozpiąć. Przeczytaj więc ze zrozumieniem czego dotyczy problem i nie rób zbędnego zamieszania.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

W sobotę przymierzam się do rozpołowienia. Może nie zapomne zrobić fotek, to przyda się komuś na przyszłość.

Zastanawiam się tylko dlaczego coś się tam obcięło.

Rok temy było wymieniane sprzęgło i docisk - może ktoś coś źle poskładał, albo pompa za mocna?

Wałek sprzęgłowy ma luz tak ok 1cm w lewo i prawo i wałek atakujący skrzyni (chyba tak to się nazywa) też ma trochę luzu.

Czy ten wałek od skrzyni trzeba jakoś ustawiać (wkręcić wykręciś śruby na nim)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Z tego co pamiętam to luz na wałku od skrzyni ustawia się przez zmianę ilości podkładek pod deklem przez który on przechodzi więc zrobienie tego przez to okienko za pompą hydrauliczną łatwe nie będzie. Jeśli nie masz problemu z rewersem to ja bym tego nie ruszał. Prędzej to właśnie luz robi się na kołach rewersu na pierwszym wałku w skrzyni niż na tym wałku wchodzącym do skrzyni. Żeby być pewnym gdzie jest problem to trzeba by do skrzyni zajrzeć i ocenić luz na kołach rewersu. Jak jest duży to po zlikwidowaniu go zniknie też luz na tym wałku.

 

Na tej tulei od napędu pompy powinny być założone segiery które trzymają ją w odpowiednim położeniu. Może nie ma segiera od strony sprzęgła i tujeja weszła za głęboko w tarczę przez co wyskoczyła z koła napędzającego pompę. Ewentualnie w drugą stronę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na ataku podkłada się podkładki specjalne.Trochę zabawy jest ale lepiej zlikwidować ten luz bo wałek atakujący skacze jak mu się podoba i wyrabia na rewersie a co do zlikwidowania luzu na rewersie odkręć kopułkę plastikową i sprawdź czy nakrętka na wałku nie jest luźna.Wałek sprzęgłowy przesuwa się w tarczy i opiera się na tulei od pompy i ma taki luz ale jak zepniesz wałek z atakiem to wszystko będzie ok.A co do tulei od pompy jak wymieniałeś tarczę to nie zaglądałeś do tulei bo jej nie wysuwałeś bo wałek sprzęgłowy ją nie wypuści no chyba że do rozpołowienia odpinałeś złącze wałka sprzęgłowego to mogłeś sprawdzić jak wygląda tuleja.Jak rozbierzesz to sprawdź jak wygląda frez w kole zębatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Luzu na kołach rewersu nie zlikwiduje nakrętką na wałku. Do tego trzeba dostać się do skrzyni i dołożyć podkładek na wałku. Przerabiałem ten temat kilka razy swego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Podkładkami to regulujesz luz między zębny i dokręcasz na opór nakrętką ale po jakimś czasie trzeba skontrolować czy nakrętka nie jest luźna.W teoretycznie nie powinna się poluzować a w praktyce się luzuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Podkładkami nie regulujesz luzu międzyzębnego tylko zakładasz ich tyle żeby koła rewersu nie miały luzu osiowego na wałku. Luz międzyzębny regulujesz podkładkami na wałku ataku. Z tym, że jeśli koła rewersu będą miały za duży luz osiowy na wałku to rozejdą się na boki i powstanie luz międzyzębny. I cały czas do tego zmierzam że dopóki nie wiadomo czy aby na rewersie koła nie mają luzu to nie ma co ruszać tego wałka wchodzącego do skrzyni. Dosunie go do rewersu likwidując luz a jak kiedyś przyjdzie mu robić rewers to będzie musiał znowu ten wałek ustawiać bo będzie za ciasno. Poza tym likwidując luz na wałku ataku w taki sposób jak piszesz nie upewniwszy się co jest w skrzyni w żaden sposób nie przedłuży życia rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Picek2005    0

Rozpołowiłem w sobotę ruska i przyczyną braku napędu pompy okazały się nity na docisku, a raczej ich brak.

Nity pomiędzy dociskiem a wielowypustem w który wchodzi łacznik o dziwo nie zerwały się tylko powypadały - tak jakby słabo były zanitowane - zdjęcie poniżej.

Docisk był wymieniany niecały rok temu, więc zawiozłem do reklamacji, a póki co wstawiłem stary docisk - na razie jest OK.

 

Dzięki wszystkim za dobre rady.

post-39865-0-21003500-1371414534_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj