pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mani51    373

Kup sobie zestaw naprawczy do rozdzielacza i wymień uszczelki. Szczególnie chodzi o te gumki przez które przechodzą dźwigienki rozdzielacza i głębiej musisz wyjąć takie pół - gniazdo w którym chodzi ta dźwigienka i tam będzie oring. On jest odpowiedzialny za ewentualne przecieki.

 

Chodzi o oring nr 12 i uszczelkę 43. Półgniazd 47 i 48 nie zmieniałbym jeśli nie ma na nich luzu. W zestawie są plastikowe i czasem nie pasują jak trzeba a oryginalne są metalowe więc jak nie widać na nich rys to nie ma co ich wyrzucać. Nie zwracaj uwagi na te opisy na rysunku - innego nie miałem.

post-34912-0-72999500-1367260923_thumb.jpg

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

a wiec tak rozdzielacz oryginał nic nie ruszane nigdy tur założony w 2006r, jednosekwencyjny podpięty z tyłu w tym samym miejscu co kipuje przyczepy, steruje z oryginalnego rozdzielacza (prawa dzwignia) dzwignia do dołu tur sie podnosi, co do pompy była wymieniana oryginalna pompa na pompe polską bo tak doradzili mojemu ojcu, (czyli jak patrzyłem polska nsz10.) ze taka bedzie dobra, i teraz na niej chodzi, trzeba dawać na max, gazu zeby podnosił. a i dodam ze mój władek nie podnosi siewnika załadowanego za to mojego sąsiada już tak, i mój również gorzej kipuje przyczepy, przykład. mój nie podniósł a sąsiada tak. dzięki za pomoc wiec kupie nsz16 za jakis czas.

Podkręć o zawór przelewowy tylko po pół obrotu i kontroluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Po pierwsze primo zawór przelewowy nie ma regulacji, regulację ma zawór bezpieczeństwa a to dwa różne zawory w ruskim rozdzielaczu. Po drugie objawy opisane przez kolegę wskazują raczej na zużytą pompę bo gdy jest ustawione za niskie ciśnienie na zaworze to zwiększanie obrotów nic nie daje a on pisze że po przegazowaniu lepiej podnosi. Po trzecie, mimo że dobrze jednak zacząć od sprawdzenia tego zaworu bezpieczeństwa to lepij zrobić to z podpiętym manometrem niz na oko. Zawór przelewowy też mozna wyjąć przemyć i włożyć z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel0704    0

a skoro mi tak kiepsko podnosi, moze zwiekszyc cisnienie oleju w układzie poprzez dokrecenie srubki w rozdzielaczu, może to coś pomorze?? nie jestem specem ale jak czytałem posty w tym temacie to widziałem jak ktos pisał zeby śrubke w rozdzielaczu przekrecić i jeden obrót albo pół.? bo jak się ma tura to dobrze zwiekszyć?? no albo wymienie pompe na nsz 16 i nie bd krecił nic. najlepiej jakby mi ktoś doradził. co to jest za podnoszenie jak zawsze musze mieć gaz na max albo na połowe przy mniejszym ciężarze. widać róznice bo na opoczątku to az traktor potrafił się bujnąć pod cięzarem a teraz to podnosi bo podnosi i nic wiecej,

Edytowano przez Daniel0704

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Napisaliśmy przecież, że warto najpierw sprawdzić ciśnienie zanim zabierzesz się za wymianę pompy więc nie rozumiem o co Ci chodzi . Tylko nie kręć bez opamiętania. Ja jak nie miałem manometru to robiłem tak: odkręcałem kapturek z zaworu bezpieczeństwa i popuszczałem kontrę. Wykręcałem kilka o kilka obrotów zawór i odpalałem ciągnik z włączoną pompą. Potem przestawiałem dźwignię podnośnika w pozycję podnoszenie i wkręcałem zawór do chwili aż dźwignia sama odbije, po czym przekręcałem jeszcze z pół obrotu i dociągałem kontrę. Potem jak sprawdzałem to było jakieś 150bar.

Według mnie jednak objawy wskazują na pompę ale palca sobie za to uciąć nie dam. Tak czy inaczej po wymianie pompy ciśnienie na rozdzielaczu trzeba ustawić.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

powiem z doswiadczenia, bo mam mtz, czyli rozdzielacz podobny ale troche wiekszy. Wymienilem pompe i mi nie podnosil jak trzeba, wiec wpadlem na pomysl, zeby przepiac weze pod inna sekcje rozdzielacza, ktora nie byla nigdy uzywana, dzwiga maszyny, ze az przod podnosi :) Ale tu widac, ze masz tez jakby nieuzywana sekcje, co potwierdza wypowiedzi kolegow, ze pompa na nic jest, bo zadna sekcja nie ma sily. Ja wymienialem 2 tygodnie temu pompe, bo w zimie wozilem sianokiszonke i byla dosc slaba, a jak przyszla wiosna to calkiem stracila cisnienie, ze na wolnych obrotach podnosnik opadal, a ze mam teraz silnik po remoncie, to nie moge mu wstawiac. Chociaz po tylu latach, to rozdzielacz tez ma prawo sie zuzyc. Do tego lepiej miec manometr, to mozna wszystko sprawdzic.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Kup sobie zestaw naprawczy do rozdzielacza i wymień uszczelki. Szczególnie chodzi o te gumki przez które przechodzą dźwigienki rozdzielacza i głębiej musisz wyjąć takie pół - gniazdo w którym chodzi ta dźwigienka i tam będzie oring. On jest odpowiedzialny za ewentualne przecieki.

 

Chodzi o oring nr 12 i uszczelkę 43. Półgniazd 47 i 48 nie zmieniałbym jeśli nie ma na nich luzu. W zestawie są plastikowe i czasem nie pasują jak trzeba a oryginalne są metalowe więc jak nie widać na nich rys to nie ma co ich wyrzucać. Nie zwracaj uwagi na te opisy na rysunku - innego nie miałem.

 

 

 

A zeby winienic oringa trzeba wyjmowac rozdzielacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Cześć. Mam zamiar montować hydrauliczne znaczniki do siewnika. I nie wiem czy t-25 ma możliwośc przeżucanie znaczników na przemian.

T-25 ma tylko jedno wyjście hydrauliczne i nie wiem czy darade przeżucać znaczniki. jak wiecie i macie jakieś pomysły to piszczie. Pozdrawiam

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

T-25 ma dwa wyjścia hydrauliczne jak coś. Popatrz na rozdzielacz to znajdziesz drugą rurkę, u mnie jest ona doprowadzona na lewą zwolnicę.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

t 25 ma dwa wyjścia.Jedno po prawej stronie korpusu a drugie po lewej no chyba że ktoś już coś przerabiał ale rozdzielacz obsługuję 2 wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Trudno powiedzieć bo nie widać na zdjęciach siłownika, ale przypuszczam że do pełnego wysuwu siłownika zbraknie oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Jak będziesz pilnował stanu to wystarczy. Piszą że siłownik trzystopniowy i raczej nie długi bo przyczepka niska to dużo oleju nie powinno wchodzić.

Ja przy okazji malowania Władka obmyśliłem plan powiększenia zbiornika. Na tym oryginalnym zbiorniku pod kabiną jest blaszany dekiel. Wystarczy go odkręcić, zrobić dwa otwory na wstawienie rurek łączących z dodatkowym zbiornikiem który zmieści się pod kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0
Napisano (edytowany)

Witam! Przyjechałem z pola moim t 25 i opuściłem opryskiwacz. Za jakąs chwile odpaliłem go i on nie chce podnosi, ani drgnie :( . Nie wiem co się mogło stać. Wcześniej wszystko dobrze dziłało. A teraz ani w góre ani w dół sie nie rusza. Macie jakieś pomysły co mogło sie stać?

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek896    10

Na rozdzielaczu masz taka pokrywe przykręcana na 2 sruby na gorze z kabiny to sie robi, wykrec to i tam masz tloczek poprostu na odprezniku zakrec rozrusznikiem aby olej poplynal i zaloz spowrotem i powinien chodzic bo u mnie sie to zdarza i ta czynnosc pomaga i wszystko jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62
Napisano (edytowany)

Jak ja miałem takie cyrki nawet w trakcie piełaczowania jak się olej rozgrzał nagle lub sadzenia ziemniaków na oryginalnym rozdzielaczu po 20u latach to w rozdzielaczu u góry jest z prawej strony dekielek na dwie śruby z tłoczkiem i na nim oring. Odkręć dekielek i wciskaj tłoczek aż podniesie się na tyle, że będziesz mógł go wyjąć. Jak go wyciągniesz dłonią to wypoleruj go całego by nie miał zadziorów nigdzie i kup komplet naprawczy oringów do rozdzielacza. Bo niewiem czy dostaniesz na sam tłok i zmień oring. Bo ten tłoczek się lubi zacinać. A oring masz pewnie też już stary i twardy i przepuszcza. Mi pomogło. Dołączam fotkie dla orientacji post-46295-0-38959300-1369505435_thumb.jpg

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekh    0

Mój ma już 25 lat wiec możliwe ze coś sie tam zacina ^^ . Jutro bede go robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

A może po prostu oleju mało ;)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Ten zawór można kupić za 30 zł.W komplecie z gniazdem,oringiem i sprężyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

W tłoczku jest otwór nagwintowany i wystarczy wkręcić w niego śrubkę np: tę od dekielka i nią wyciągnąć do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Za co odpowiedzialny jest ten zawór w rozdzielaczu? Mam takie jeszcze jedno pytanie gdzie ustawia się ciśnienie na rozdzielaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj