pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
djm    0

Ponieważ montuje sobie tura mam takie pytanie do znawców odnośnie rozdzielacza hydraulicznego. Doprowadziłem zasilanie do rozdzielacza podłączając się z tyłu do wyjścia od kipowania, kupiłem też wajchę do drugiej sekcji rozdzielacza bo fabrycznie (chyba) jej nie miałem ale ta dźwignia nie porusza się ani w górę ani w dół... czy jest tam jakaś blokada na kipowanie w tym rozdzielaczu czy po prostu coś się zakleszczyło w samym rozdzielaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie ma blokady. Stanęło od nieużywania.

W miarę możliwości spróbuj rozruszać. Jak nie pójdzie rozbieranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djm    0

ok rozumiem, dziękuję za informację

ps. a jak to dziadostwo rozebrać, posiada ktoś jakiś manual?

Edytowano przez djm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Rozebrać łatwo, gorzej potem poskładać to. Jak nie wiesz to lepiej się nie bierz do tego bo tylko zrobisz gorzej. Źle poskładasz potem i może być nawet tak, że nie będzie pozycji "pływającej" np. albo inne przypadki. Próbuj to rozruszać najpierw jak już ktoś pisał powyżej może akurat...


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

wcale nie jest tak trudno poskładac rozdzielacz. Ja ma zalany Hipol w hydraulice i chwale go sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Jak ktoś chce najtaniej to chyba superol spełnia swoje zadanie? Książkowo ma być taki sam jak w silniku ale pewnie większość władków jeździ jeszcze na superolu.

Ja mam w hydraulice superol chodzi dobrze. Na pewno z hydraulicznym zimą źle bo gęsty i zanim się podnośnik rozrusza to denerwuje pewnie. A superol praktycznie po 5 minutach działa jak w lecie i najtaniej jest. Jak masz duże wycieki to nie ma co się zastanawiać tylko superol :)


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djm    0

dobra rozruszałem i jakoś poszło ale pierdzieli się trochę bo jak przełożę wajchę do góry lub do dołu na maxa to nie działa albo działa bardzo słabo, tylko w pewnej pozycji jest ok. poza tym rozdzielacz mi podnosi extra ale opuszczać nie chce, zamiast opuszczać bardzo delikatnie go podnosi. ma ktoś schemat podłączenia rozdzielacza dwusekcyjnego bo może coś źle przykręciłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
jak przełożę wajchę do góry lub do dołu na maxa to nie działa albo działa bardzo słabo, tylko w pewnej pozycji jest ok.

Jesteś kolejnym którego dotknął ten problem. Upewnij się, że dobrze dokręciłeś złącza hydrauliczne a najlepiej je wyrzuć i połącz węże bezpośrednio do rurki. Jeśli to nie pomoże to niestety będziesz kolejnym dowodem na to, że jednak w rozdzielaczu coś jest nie tak.

 

Nie dostałeś schematu jak kupiłeś rozdzielacz? Wstaw jakąś fotkę tego rozdzielacza albo takiego samego to się opisze co i jak podłączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyniec    1

witam kolegów :) co myslicie nad założeniem do władka pompy NSZ 32 i rozdzielacza od MTZ 3 sekcyjnego musze i to i to wymienić siłownik mam nówke bo rozdzielacz juz ma swoje lata i przepuszcza nawet mu te zestawy naprawcze nie pomagają zbytnio a pompa mi pękła 3 dni temu i mam taki dylemat jak załozyć to już coś lepszego zawsze to 3 sekcje sie przydadzą prosze was o odpowieć :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Pompy NSZ 32 raczej nie założysz, bo ma inny rozstaw śrub. NSZ 16 pasuje jak ulał i jej wydajność powinna być wystarczająca.

Rozdzielacz 3 sekcyjny z MTZ-a da radę założyć tylko trochę podłogi przyciąć.

Żaden zestaw naprawczy - uszczelki nie pomogą bo żadna z nich nie odpowiada za szczelność sekcji. Rozdzielacz jak się wytrze pomaga tylko wymiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyniec    1

ale z to pompą pytałem się mechanika mówił że on podejmie się założenie jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no trzeba jakas flansze zrobic ale przy tak małej ilosci oleju bedzie sie raczej szybko grzał. a po Ci az taka wydajna do tura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djm    0

Witam ponownie! Nawiązując to mojej wcześniejszej wypowiedzi umieszczam skan schematu podłączenia tura do T25 jaki dostałem od producenta. Widać na nim, że skoro na wejście rozdzielacza ojej jest pompowany non stop (bo dźwignia od kipowania w oryginalnym rozdzielaczu t25 przestawiona na dół) to z wyjścia ojej cały czas (nie dotyczy sytuacji kiedy olej jest przekierowywany na siłowniki) powraca bezpośrednio do zbiornika z olejem. Podłączyłem tak jak na schemacie, stąd pewnie problem słabego opadania siłowników albo wręcz jego delikatne unoszenie bo przecież olej swobodnie spływający z siłowników w chwili opuszczania miesza się w trójniku z tym olejem, który powraca pod ciśnieniem z rozdzielacza... Więc pomyślałem, że zamiast powrót z siłowników podawany na trójnik będzie kierowany drugim przewodem do zbiornika z olejem, żeby ten mógł swobodnie spływać i nie kolidować z tym, który wypływa pod ciśnieniem z rozdzielacza - zaznaczyłem na czerwono... czy dobrze rozumuję?

post-63184-0-43583900-1363598699_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Jak ktoś chce najtaniej to chyba superol spełnia swoje zadanie? Książkowo ma być taki sam jak w silniku ale pewnie większość władków jeździ jeszcze na superolu.

Ja mam w hydraulice superol chodzi dobrze. Na pewno z hydraulicznym zimą źle bo gęsty i zanim się podnośnik rozrusza to denerwuje pewnie. A superol praktycznie po 5 minutach działa jak w lecie i najtaniej jest. Jak masz duże wycieki to nie ma co się zastanawiać tylko superol :)

No właśnie hydrauliczny jest rzadki tylko przekładniowo-hydrauliczny jest gędty tj hipol bo HL-46 bardzo żadki jest. A ten superol to też gęste jak tawot, kiedyś nie mogłem tego wlać bo taki kisiel był


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Odyniec: Ona potrafi zgasić silnik Białoruśki (to jest od Białoruśki budowlanej) Masz hydrauliczny rozrzutnik obornika, że taką zakładasz? Wydajność 200l/min, na co Ci to? NSZ 32 by była lepsza, ale żadna z nich nie wejdzie Ci w napęd. Musisz dorobić jakąś przystawkę.

 

djm: Niby dobrze myślisz. Nie ma innego powrotu z siłowników, tlko ten nieszczęsny powrót, który masz "pod ciśnieniem" Jak zrobisz ten swój dodatkowy powrót i będzie działać, to będzie git, a jak nie, to masz za duże ciśnienie na powrocie. Podłącz oba powroty bezpośrednio do zbiornika (z pominięciem filtra). Musi działać.

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odyniec    1

NSZ32 po małej przeróbce wejdzie mechanika się pytałem założy mi :) inne rozmieszczenie srób a frez na wałku taki sam :)

Edytowano przez odyniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Panowie w którym miejscu jest filtr hydrauliki czy nie jest on po lewej stronie na równi z korkiem wlewu oleju do hydrauliki i cieknie mi na przewodzie ciśnieniowym olej przy samym śrubunku jaka może być przyczyna tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Filtr to tak jak pisałeś po lewej stronie na równi z korkiem a co do przewodu to za słabo zaciśnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapi123    14

Czyli muszę odkręcić te cztery śruby o numerze " 12" i podnoszę tą pokrywę i co wtedy wyciągam ten filtr ale czy on wyjdzie ponieważ jest tam strasznie ciasno ? A co do przewodu bo ten prawy mi cieknie to on nie jest słabo zaciśnięty ponieważ nie potrawie go nawet odkręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

jak bedziesz odkrecał dekielek filtru to pokaze ci sie sprezyna wystarczy ja scisnac i mozna filtr wyjąć. Stary typ filtru składa sie z ok 8 wkładek filtrujących wystarczy je wyczyscic i przemyć i filtr jak nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zaciśnięty przewód w końcówce. Puściło zakucie.

Przewód do wymiany.

Koszt jakieś 30zł

 

Miałem tak niedługo po wymianie rozdzielacza. Zaczęło cieknąć przy podnoszeniu. Przewód wymieniony. Potem poleciał siłownik. Co się okazała zawór w pompie ustawiony za wysoko.

Przewód nadal używany w hydraulice przy innych celach. Przy normalnym ciśnieniu nie cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj