pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszekbrzuze    297

Sprawdzić można podłączając bez szybkozłączek, jeśli będzie dobrze, to mamy rozwiązanie problemu.

 

 

U mnie przy MTZ tak jest, że trzeba przeciągać wajchę od hydrauliki, żeby np podnieść klapę do prasy.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kartofelz    3

Tak jak napisał mani - ja ze 3 lata temu rwałem włosy z głowy, czemu tylni TUZ raz działa raz nie działa, raz podnośi raz opuszcza itp. cyrki. Rozbierałem rozdzielacz, siłownik chyba po 5 razy.

Fabrycznie władek miał od rozdzielacza do siłownika szybkozłączki (jeszcze te ruskie). Poszło przewodem prosto i cyrki się skończyły. A wszystko przez jakieś kuleczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim potrzebuje króćca do pompy nsz 16. Prosze o jakiś link z takim elementem dodam że sa tam 4 otwory gwintowane by przymocowac go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Tylko jak coś się zatka, to 2 gwinty nie utrzymają i złączka wystrzeli :lol: Ale pompę uratuje


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Nic nie wystrzeli, te śruby spokojnie utrzymują króciec. Szybciej pompa pęknie niż tam gwint zerwie. Zresztą niemożliwe jest żeby coś całkowicie zapchało przelew w rozdzielaczu bo niby jak to coś miało by się zmieścić pomiędzy kołami zębatymi pompy co tłoczą olej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Witam, krótko i na temat. Czy waszym zdaniem opłaca sie kupic pompę NSZ16 ,nie psuje się wam,czy lepiej dostac przy orginalnej.Pytam bo sam bede musiał w przyszłośći zmienic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale to jest taka sama pompa konstrukcyjnie i robiona w tych samych zakładach. To wytrzymałość taka sama.

Używasz hydrauliki do czegoś jeszcze niż tylny TUZ?

Jeśli nie to oryginalna jest wystarczająca, no i oczywiście tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Owijarka = pompa NSZ16 i nie ma się co zastanawiać.

A co do przyczepy to masz powiększony (dodatkowy) zbiornik oleju hydrauliki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Damianson ja kupiłem pompę z pierwszego linku. jeszcze jej nie zamontowałem, ale wybrałem tą, ponieważ jest ona skręcana na 8 śrub więc wydaje mi się, że powinna być szczelniejsza, ale to tylko moje obiektywne zdanie. Czas to zweryfikuje. jak zamontuję to na pewno napiszę jak ona się sprawuje.

  • Like 1

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Panowie jak wymienie pompe nsz 10 na nsz 16 to czy poprawi się udzwig czy może trzeb jeszcze siłownik mocniejszy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

2 a 3 link to te same pompy ja kupiłem pompe z 2 linku i wyglada jak ta z 3. Co do nsz 16 bardzo mi sie podoba podnosnik na małych obrotach podnosi sie w 3 sekundy. Na małych obrotach mozna podniesc cały tył traktora z kabina co wczesniej musiałem tak ponad poł obrotów dać. Udzwig raczej sie nie poprawi bez zmiany siłownika na o wiekszej srednicy. MTRACZ nie wiem czy w tych samych zakładach były robione bo moja nsz16 jest firmy HYDROSILA a to ukrainska a nie rosyjska firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Mówisz oczywiście o oryginalnym siłowniku i nsz 16. Wstawie mocniejszy jak tak, jeżeli nic nieda to trzeba jakieś łańcuchy żeby trzymało wysokość na stałe bo musi trzymać rozsiewacz na 80cm i ~600kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Utrzymywanie pozycji nie zależy od pompy , w tym ciągniku po podniesieniu rozdzielacz odcina pompę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Pompa NSZ16 nie daje większego ciśnienia tylko ma większą wydajność więc tylko będzie szybciej podnosić. Co do mocowania siłownika to ono już nie jednemu odleciało na standardowym siłowniku i pompie więc nie wygłupiałbym się z większym siłownikiem.

Jeśli ramiona opadają to najczęściej winny jest rozdzielacz a nie pompa czy siłownik. Łatwo to sprawdzić podnosząc coś cięższego i wciskając ten "dzyndzel" na siłowniku. Jeśli będzie dalej opuszczać to winny siłownik ,jak nie to rozdzielacz. Pompa nie ma nic do opadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

mozna wstawić drugi siłownik od kierowania z MTZ ta i podpiąć pod prawe ramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Wysype całego bagsa 500kg i zanim i zaraz już prawie wisi na ziemi. Zasyp oczywiście na podniesionym na max. To mówicie sprawdzić rozdzielacz, a jak nie to siłownik? Nieda rady podnieść sam do góry na jak dociśnie się podnośnikiem więc może to wam pomoże doradzić mi w czym leży problem.

 

@t25aaa za dużo roboty, lepiej byłoby wymienić siłownik głowny na większy, mam jakiś stary od mtz.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

to wyglada na bardzo zuzyty oring na tłoku. Najlepiej rozbierz siłownik kup zestaw usczelek za 10 zł i powymieniaj i zobacz. sprawdz tez gładz cylindra. jak na moje to na 90% wina siłownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A nie prościej najpierw sprawdzić siłownik blokując go tym "dzyndzelkiem". Bez rozbierania będzie wiadomo czy winny siłownik czy rozdzielacz. Jeżeli siłownik nie poci się na zewnątrz to małe jest prawdopodobieństwo że w środku uszczelnienie puściło - na pewno nie na 90%

Podkręcanie zaworu w rozdzielaczu pomoże tylko lepiej podnosić ale nie zlikwiduje ani trochę opadania.

Co do siłownika od MTZ zamiast oryginalnego to śmiem twierdzić, że nie będzie pasował bo jest za duży nie wspominając że ma inne mocowanie na tłoczysku. Bezpieczniej jednak będzie z dodatkowym siłownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj