pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zbyszekbrzuze    297

Mało kto ma obudowę rozdzielacza. Widziałem tylko przy jednym. ale co za problem przeciąć i blachę przespawać


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeti60    4

Ogółem troche roboty jest chyba sie zastanowie nad tym rozwiązaniem :)

cenie orginalnośc choc czasem lekkie modyfikacje są lepsze

Edytowano przez zeti60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tylko kupując rozdzielacz od MTZ trzeba kupić taki który jest przystosowany do samodzielnej pracy. Przeważnie rozdzielacz w MTZ pracuje razem z regulatorem a taki rozdzielacz bez regulatora i drobnej przeróbki będzie gotował olej. Akurat teraz walczę z hydrauliką w MTZ to coś tam wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Czy pompa Nsz 16 ma taki sam rozstaw tych gornych otworów (na krzyż) do przykręcenia króćca a potem do niego przewodu idącego do rozdzielacza. Chciałbym zmienic pompe na nsz 16 i nie wiem czy założę z powrotem dławice oleju na nową pompe.

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Z tego co nie raz już czytałem NSZ16 pasuje do T25 beż żadnych przeróbek tylko jak masz w swojej wałek na cztery frezy to musisz dokupić tulejkę na 6 frezów bo NSZ16 były juz tylko takie. NSZ10 były i na 4 i na 6 frezów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawnic4    0

ja też mam problem w moim t25 leje sie z rozdzielacza wymieniłem uszczelki ale po pewnym czasie znowu sie leje MOJE pytanie CZY OPŁACA SIĘ KUPIĆ NOWY ROZDZIELACZ DO T25


Wladimirec T25A tuning 1995r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

@mani51 Tulejka też nie wiele kosztuje.Kiedyś @mtracz pisał nawet jak się wkłada tą tulejkę.

 

 

@pawnic4 to że się leje to nie znaczy że trzeba wymienić cały rozdzielacz na nowy.Ja wymieniłem jakieś 5 lat temu uszczelki w rozdzielaczu i w siłowniku i od tamtej pory wszystko suche jest.

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

dokaładnie tak nie opłaca sie rozdzielacza kupowac jesli nie opada podnosnik pod ciezarem szybko. z zestawem uszczelek za 20 zł mozna całkowicie uszczelnic. Uszczelki przed załozeniem radze posmarowac tawotem z obu stron to lepiej sie dopasuja. Co do pompy nsz16 czy duzo głosniej bedzie w kabinie jesli mam wszystkie przewody od ogrzewania orginalnie podłaczone? Czy podczas pracy w polu olej nie nagrzewa sie nadmiernie bo sporo szybciej przepływa przez przewody na 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Nie martw się o grzanie oleju. Miałem ostatnio na stole rozdzielacz od MTZ i od T25 - otwory przyłączeniowe, zawór przelewowy, zawór bezpieczeństwa i ogólnie całość identyczna tylko różną się ilością sekcji, a zauważ że w MTZ jest sporo większa pompa.

 

Co do tulejki to mam już obie bo już pompę kilka razy zmieniałem to i tulejkę musiałem zmieniać w zależności jaką pompę kupiłem.

 

Ja do niedawna żyłem w błędzie będąc przekonanym że za uszczelnienie rozdzielacza przy wyjściu dźwigienek odpowiadają tylko te gumki pod dekielkiem. Ostatnio przez przypadek zauważyłem że tam głębiej są jeszcze oringi. Myślę że teraz będzie sucho przez jakiś czas.

Edytowano przez mani51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawnic4    0

rozdzielacz będe uszczelniał mam jeszcze jedno pytanie mam wladka z roku 1995 i z takiego zaworu grzejącego który znajduje sie na pompie leci olej i czy kupi się ten zawór nowy czy uszczelki czy opłaca się wymieniać tłumik na taki jaki teraz robia mówią że on jest pusty w środki


Wladimirec T25A tuning 1995r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Ja nie mam tego zaworu ale raczej tam wielkiej filozofii nie ma patrząc na niego to tam będzie z 2 uszczelki.@t25aaa ma taki zawór chyba.

 

@mani51 ruscy cię jeszcze nie raz zaskoczą. :D

Edytowano przez Piotruniu25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To grzanie było z oryginalna kabina

Te z daszkiem miały rurkę , to ona pęka gdy założy się kabinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawnic4    0

kupiłem nie dawno nową pompę wtryskowa i na starej pompie na max gaz skazówka na liczniku dochodziła do 25 a na nowej tytko do 15 co to może być i widać że mój t25 jest trochę słaby na starej pompie tego nie było moje pytanie czy da się podkręcic samemu obroty na pompie i czy się nie popsuje :unsure:

 

ale ja mam oryginalną kabine ruska


Wladimirec T25A tuning 1995r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no pewnie ze sie da sa do tego 2 wkrety 1 od min obrotów 2 od max ale to nie ten temat tu sie pisze o hydraulice kolego.MANI tak jak mówisz zeby z pod dzwigienek rozdzielacza przestał olej leciec trzeba wymienic oringi które sa włozone na tych kulach od dzwigienek i bedzie sucho odkrecasz te 6 srubek M6 wyciagasz dzwignie i ornin Ci wyjdzie. Głównie chodzi mi czy w kabinie nie bedzie za głosno przy pracy tej wiekszej pompy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Tego nie wiem, ale myślę, że nie powinno być głośniej. Trzeba tylko ciśnienie skontrolować i ustawić zaworem i będzie chodzić bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

cisnienie nie ma nic do rzeczy przepływ czyli wydajnosc bedzie robic huk (mozliwe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

rozdzielacz będe uszczelniał mam jeszcze jedno pytanie mam wladka z roku 1995 i z takiego zaworu grzejącego który znajduje sie na pompie leci olej i czy kupi się ten zawór nowy czy uszczelki czy opłaca się wymieniać tłumik na taki jaki teraz robia mówią że on jest pusty w środki

Moim skromnym zdaniem nie opłaca się wymieniać oryginalnego tłumika. Mój władek ma już chyba ze 25 lat i prawie cały czas stoi na podwórku pod chmurką i tłumik ten sam. Nawet go nigdy nie malowałem. Nowy ci odpadnie po 5 latach.

Ja wymieniłem rozdzielacz jak już dość szybko opuszczały się maszyny i na rozgrzanym oleju trzeba było dąć trochę obrotów żeby podnieść kosiarkę rotacyjną. Jak na razie jestem zadowolony z nowego rozdzielacza. Musiałem tylko trochę silikonem wysmarować śrubki na samym dole którymi jest przykręcony dekielek. Trochę się sączył olej. Od czasu uszczelnienia nie leci nic.

Jeśli rozdzielacz działa prawidłowo wycieki oleju przy odrobinie dobrych chęci da się zlikwidować. Np dość często źle są dokręcone przewody albo uszkodzone miedziane podkładki pod tymi przewodami. Wystarczy wymienić i porządnie dokręcić i przestaje się sączyć olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

@t25aaa, ja swoje a Ty swoje. Piszę Ci przecież, że rozdzielacz jest identyczny ja w MTZ i tam daje radę z dużo większą pompą i też jest w kabinie i jakoś nie ma hałasu. A ciśnienie trzeba skontrolować jak założysz nową, do tego wydajniejszą pompę żeby Ci czegoś nie rozerwało na dzień dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Kolego Mani51 ja wiem ze sam rozdzielacz nie bedzie nie bedzie jeczał bo jest z budowy taki sam jak w MTZ ale nie wiem czy mi szumieć nie będzie ten grzejnik pod oknem bo czasami na starej pompie przy jakis obrotach silnika tak troche szumi tam potem jak obroty wzrosną lub zmaleją to przestaje. Moze bedzie dobrze spróbuje założyć 16 i napisze jak to chodzi ;)

Edytowano przez t25aaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

To nie grzejnik szumi tylko zawór ogrzewania i się przenosi.A wiadomo jak ogrzewanie działa na zasadzie tłumienia oleju na zaworze na pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A po co zakładacie te nsz16 ? Przecież na tej 10 podnosi bez gazu do 600-700 kg to nie wiem po co inna pompa. Chyba, że do jakiś maszyn z hydrauliką np. owijarka bel, jakaś łuparka?


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Ale zauważ że przyłącza wystają przy NSZ10, a przy 16 są płasko równo z obudową.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj