pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Geo    10

Masz zablokowany zawór przelewowy w rozdzielaczu najprawdopodobniej. Odkręć, wyjmij kulkę, sprawdź w jakim jest stanie, zmień na okrągłą i wyreguluj zawór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak jak kolega Geo napisał i jeszcze czy masz rurkę na wyjściu od pompy na rozdzielacz.Jak masz rurkę to załóż złączę na wężu.

 

t25aaa w pompach wtryskowych jesteś mocny a w hydraulice taki słaby.Zaskoczyła cię rozerwana pompa w t 25.Żadna nowość.Jeszcze musisz się dużo nauczyć i przeżyć.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A od pompy do rozdzielacza co masz rurkę czy wąż.Jak rurkę to załóż wąż.Rozdzielacz przykręcany do pomostu kabiny czy do obudowy sprzęgła(stary typ Władka).No i popuść trochę zawór ten na zewnątrz zaślepiony kapturkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wszyscy muszą się jeszcze dużo uczyć.

Za bardzo podkręcony zawór bezpieczeństwa, za duża maszynę podnosisz, za gęsty olej, pompa była już stara. Zacięty zawór przelewowy.

Opisz dokładniej kiedy i jak pękła. Czy w czasie podnoszenia czy po jego zakończeniu? Podnosiło czy nie? Co miałeś podpięte? Jaki olej?

Gdy podnosi się typową maszynę to nawet jeśli zawór bezpieczeństwa byłby podkręcony-zacięty to nic by się nie stało bo ciśnienie nie wzrośnie ponad normalny zakres użytkowania.

Także opisz coś bo to strzelanie na oślep.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja przy swoim miałem problem z pękającą rurką.Jak w końcu zrobiłem rurkę wzmocniłem drutem się skończyła ale rozerwało mi pompę na śrubach i założyłem przewód i jest spokój z 15 lat.A powodem pękania jest zamocowanie pomostu i do niego rozdzielacza na poduszkach.Pomost się poddaje a pompa trzyma się sztywno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

no balcerek w t25 jest taka kosmicznie zbudowana hydraulika ze naprawde trzeba superczłowieka zeby naprawić. Rozdzielacz sobie zrobiłem przełozyłem suwaki powymieniałem wszystkie uszczelki. Przelewowy zawór docisnołem mocniej sprezyną, zawór bezpieczeństwa tez podkrecony na większe ciśnienie. Silownik to juz wogole banał naprawić wstawiłem sobie nową tuleje i chromowane tłoczysko nowe uszczelki. Pompa mi troche ciekła do wewnątrz traktora to rozebrałem i okazało sie ze trzeba wymienic 2 simeringi na wałku napedzajacym pompe i nie cieknie juz nic. Rozdzielacz nie cieknie pompa tez, podnosnik siłe ma, ogrzewanie działa. Nie wiem czym sie podniecasz. Pompa mi nigdy nie pekła pewnie dlatego ze dbam o ciagnik. Pompe mam podłaczona z rozdzielaczem orginalnym przewodem metalowym przez dławice i jest ok. Poduszki w kabinie dokrecone, jak sie dba to działa. Ciagnik pompa i rozdzielacz maja 26 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Odnośnie tej pękającej rurki

przez 26 lat miałem spokój nigdy nie pękła miałem kabinę od c 300 te letka

w drugim ciągniku pękała przez dwa lata 3 razy w kocu wymieniłem na przewód elastyczny, ale ten ciągnik ma duża polska kabinę i przy jeździe po górach pracuje na poduszkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Pompa pęka bo ciśnienie jest zbyt duże. A to dlaczego to już inna sprawa, ale pewnie dlatego, że nie ma przepływu oleju. Więc albo zawór przelewowy, albo np. zacięty zaworek w nagrzewnicy, albo uszkodzony rozdzielacz choć nie mam pojęcia jak :), albo masz za dużą pompę założoną (kto wie co tam masz założone)... itd. Musimy poznać trochę szczegółów. Co robiłeś z rozdzielaczem, jaką pompę zakładasz, jaki masz olej. Czy rurka ma jakiś wpływ to nie wiem. Ja już nie mam nagrzewnicy tylko zastępczą metalową rurkę kupioną w sklepie i jakoś chodzi już chyba od 10 lat i nic się nie urywa. Pewnie też dlatego, że rurka jest wygięta i kompensuje w ten sposób niewielkie naprężenia.

Przydałoby się sprawdzić ciśnienie zaraz za pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximka90    0

Pękła mi wtedy jak nie była podczepiona żadna maszyna tylko opuszczałem ładowacz od bel. Pompa była kupiona nowa wmacniana i pęka na pół zawór był regulowany były wymieniane tryby na osi która idzie do pompy i nic. A od pompy do rozdzielacza mam rurkę. Od 20 lat chodzi na superolu i do tej pory był spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Dzieje się to co u mnie.Załóż przewód elastyczny.

Takie cudo http://moto.allegro....2909610375.html

i zmień zawór przepływowy ten do góry pod klapką przykręcaną na 2 śrubki na 14 klucz z prawej strony bo go chyba oberwało.Też miałem u kogoś taki numer.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

To już wiem dlaczego zrobiła się dziura w przewodzie od pompy do rozdzielacza.Tylko u mnie nic nie pękło tylko zrobiła się małą dziura w tej rurce i podczas podnoszenia olej wylatywał pod ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

czytam te wasze odpowiedzi i też mam pytanie związane z hydrauliką we władku robię teraz remont i może bym coś wymienił chodzi mi o to że jak podnoszę coś cięższego to bardzo powoli mi podnosi i co jakiś czas muszę wajchą poprawiać pozycję maszyny bo opada nie wiem za co się zabierać za rozdzielacz czy za pompę dodam że trakt

orek ma 20 lat i nie było nic przy hydraulice robione, oczekuję licznych podpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Jak bardzo ciężkiego. :wacko: kosiarka rotacyjna. :(Podkręć zawór ten za wewnątrz na rozdzielaczu z pół obrotu i sprawdź jak podnosi. :)Jak nadal to samo to jeszcze o pół obrotu. :(Jak nie pomoże to pompa do wymiany. :oCo do opuszczania to rozbierz siłownik i wymień uszczelniacze jak to nie pomoże to rozbierz rozdzielacz i zmień suwaki o ile nie używasz wywrotu albo tura. :PJak używasz drugiej dźwigni to wymień rozdzielacz. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

wywrotu nie używam więc będzie możliwość zamiany a gdzie dokładnie jest ta śruba bo nigdy jeszcze nie podkręcałem, coś ciężkiego czyli siewnik do buraków lub właśnie kosiarka nie przypinałem jej do zetora tylko przypiąłem do władka to nie mogłem na łąkę dojechać bo cały czas opadała miałem już coś takiego kilka lat temu ale wówczas to miałem mało oleju w układzie a teraz jest ful oleju a objawy takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Na zewnątrz jak podchodzisz od strony pompy i patrząc na rozdzielacz od dołu jest nakrętka zaślepka na klucz 22 odkręć zaślepkę popuść kontrę podkręć i za kontruj.http://moto.allegro.pl/rozdzielacz-podnosnika-t-25-85450100-i2879012838.html na zdjęciach po lewej stronie zaplombowana zaślepka.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Jak bardzo ciężkiego. :wacko: kosiarka rotacyjna. :(Podkręć zawór ten za wewnątrz na rozdzielaczu z pół obrotu i sprawdź jak podnosi. :)Jak nadal to samo to jeszcze o pół obrotu. :(Jak nie pomoże to pompa do wymiany. :oCo do opuszczania to rozbierz siłownik i wymień uszczelniacze jak to nie pomoże to rozbierz rozdzielacz i zmień suwaki o ile nie używasz wywrotu albo tura. :PJak używasz drugiej dźwigni to wymień rozdzielacz. B)

 

Jak mu ciężko podnosi powoli to prędzej się zużyła spręzyna dociskająca zawór przelewowy a nie mocna sprezyna od zaworu bezpieczenstwa. Miałem kiedys podobny problem jak kombinowałem jak zrobic by dzwignie nie odbijały samy przy podnoszeniu ciezkich rzeczy. Wniosek taki jak sie osłabi spręzyne zawory przelewowego czyli tego z góry to dzwignie słabiej odbijaja no ale niestety podnosnik tez słabnie np na wolnych obrotach nie podnosił beli słomy dzwignia odskakiwała przy ponad 3/4 obrotów silnika. Podłozyłem wiec pod sprezyne nakretke na 10 klucz inna bajka podnosnik podnosi na wolnych obrotach i dzwignia na wolnych odskakuje. Samo podkrecenie zaworu bezpieczenstwa nic nie da bo tamtym zaworem ze słaba sprezyna bedzie uciekac olej. Aha jak w zaworze przelewowym jest bardzo słaba sprezyna to podnosnik potrafi przestac działac co czesto ludzie pytali czemu im podnosnik nie działa wogole. Suwaki a raczej zurzyte otwory w rozdzielaczu wpływaja bardziej na opadanie maszyny a nie na podnoszenie co tez przetestowałem ciagnik podnosił super silny ale opadał zamieniłem suwaki miejscami( prawy mało uzywany) i podnosi jak podnosił czyli dobrze a maszyny wolniej opadały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Kolego troche za mało dokładnie to opisał ale juz wiem o co mu chodziło po krótkiej rozmowie prze gg

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

doświadczenia, które kosztuje 100zł :D

U wuja kiedyś przy MTZ wywaliło pompę od wspomaganie na orbitrol, ale to dlatego, że wpadło troche wody do wlewu oleju i zrobiły się takie kluski, zapchały orbitrol i wzrosło ciśnienie :lol:


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeti60    4

witam mam pytanie Czy rozdzielacz od mtz 3 sekcje bedzie pasował do t-25 który ma 2 sekcje bo widziałem na allegro i są podobne :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25aaa    9

Ale fajna przeróbka ;) widac ze wycinać podłogi troche trzeba.. A dekielek na rozdzielacz z góry bedzie za wąski ? ładnie by wygladało jakby był

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj