pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

mtracz    76

Tak jak podał kolega wyżej takie gniazdo i złączka nyplowo-redukcyjna podobna do tej http://www.agdex.com/grafika/ca-04_05.jpg i podkładka miedziana.

Gwint na gnieździe i w ciągniku jest inny więc musisz zastosować taką przejściówkę. Jak dobry sklep bez problemu dopasują.

A jak z ilością oleju do kiprowania tej przyczepy?

Masz dodatkowy zbiornik?

Jaka to przyczepa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

A zna ktos dokladne wymiary tej zloczki lub jakis link z allegro bardzo bym prosil z gory dzieki. a co do przyczepy nie jest duza ok. 3t moj wujek kiedys mial taka przyczepe i ruskiem podnosil to mysle ze powino starczyc.A gdyby braklo to jak podloczyc taki zbiorniczek.Pozdrawiam

Edytowano przez Domino788

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Skoro kiprował ja Władkiem to i tobie wystarczy, tylko miej poziom Max oleju hydrauliki.

Te złączkę powinni mieć w sklepie tylko wyjaśnij co z czym chcesz połączyć.

Jeden gwint wewnętrzny to taki jak w tym gnieździe które musisz kupić.

Drugi gwint na złączce ten zewnętrzny to taki jak na końcu przewodu hydrauliki do kiprowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

a mam takie pytanie gdzie jest dokladnie wlew i spust plynu hydraulicznego bo kupilem ciagnik nie dawno i nie wiem jaki byl olej lany wiec chcialbym wymienic na nowy. I jaki plyn waszym zdaniem mam kupic.Dziekuje,PozdraWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Wlew masz z tyłu ciągnika na tym bloku gdzie przyczepiasz cięgło u góry z prawej strony chyba na 19 albo 22 klucz spust tam tylko na dole ,co do oleju kiedyś miałem zwykły hipol najtanszy dolewki robiłem jaki akurat miałem i pompa 32 lata ta sama ,teraz mam wlany taki jak w nowym ciągniku aby nie mieszać w wywrotce jest bardzo żadki ładnie podnosi i tur bardzo szybko opada co nawet się przydaje zwłaszcza jak jest zimno bo na hipolu muszałem czekac nim opadł aby wbić widły w obornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domino788    1

Ok.Mam jeszcze jedno pytanko ile wchodzi oleju pod sam korek i jaka dokladna nazwa oleju np. hipol 80w-90 bo jest bardzo duzo tych rodzaji i który doradzacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

W t 25 w hydraulice ma być olej silnikowy wielosezonowy 15 w 40

lepszego jak landa nie kupuj niema potrzeby

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

10 litrów jeżeli dobrze pamiętam

przy dużym siłowniku brakuje przy kiprowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie, orientujecie się może w jakich rocznikach T25 montowali pompy 4 frezowe, a w jakich 6 frezowe?

Mój jest '85 i się zastanawiam jaką mam....


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Raczej masz 4 frezową


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Chyba z ciekawości wyciągnę i sprawdzę....

 

 

Tylko, że tam jest głupio spuszczanie oleju, bo jak odkręcimy korek, to olej pójdzie po obudowie i nie dość, że nie trafi do wiadra, to zaraz zmyje cały syf i będzie do wylania :(

 

U siebie jeszcze nigdy nie odkręcałem korka spustowego od hydrauliki

 

Może inni się też wypowiedzą, może rozbierali w wiedzą...

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

A ja nigdy nie spuszczam oleju bo po co? (Oprócz wymiany) Nawet jeśli się wymienia pompę hydrauliczną to wystarczy korek z gąbką w środku nawet takie kolanko z rur i już nie leci :) wkręca się i spokój


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

a jeszcze dodam do poprzedniego postu ile miesci sie oleju hudraulicznego

 

Oleju w całym układzie hydrauliki mieści się 7,5l. W zbiorniku (korpusie podnośnika) 5,8l i tyle mamy do wykorzystania przy kiprowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Sprawdziłem w książce jest dokładnie tyle co piszesz

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

Witam Panowie mam mały problem z moim władkiem mianowicie załozyłem nowy rozdzielacz i podnosi rewelacyjnie wrecz wyrywa pług z ziemi :) ale i tak samo opada wali w ziemie jak oszalały gdzie moze lezec problem co jest nie tak???

Edytowano przez julek34

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

A odkręcałeś te przewody do tłoka jak tak to na tym od opadania tłoka jest podkładka z małą dziurką aby olej wolno schodził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julek34    0

kolego a mozesz podac jakis link ze zdjeciem tego przewodu lub podkladki ???

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj