pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

pawel807    102

Wyjąłem zawór żeby go wyczyścić, bo słyszałem że tak się robi i włożyłem go z powrotem. On nigdy nie był ruszany i za ciekawił mnie on . Jak widać na filmie coś blokuje rozdzielacz. Bo jak wezmę w górę dźwignie to zamiast podnieść to opuszcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Zawór się czyści jak się oleje zmiesza i nie chce podnosić.Było odkręcić ten mały dekiel wcisnąć zawór z 2 razy i skręcić,nie zaszkodzi spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Jeśli przed wyjęciem zaworu było ok to teraz tez powinno być ok. Jeśli ci kasa zbywa to czego nie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Kasy szkoda zawsze. Ale mam pompę nsz 16 i nadal nie chce podnosić kosiarki(talerzówki) ogólnie coś ciężkiego. Trzeba gazować. Nigdy nie opuszczał tak jak teraz opuszcza. Nie wiem może kupić ten zawór rozdzielacza kompletny ? Ten może jest już popsuty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Może znajdź kogoś kto się zna na rzeczy i niech to na żywo zobaczy. Ale jak zamieniłeś sekcje i też powoli podnosiło przed tym wyjęciem tego zaworu to pewnie juz rozdzielacz wysłużony.Może kiedyś ktoś używał tę sekcję do czegoś.


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

@pawel807 jedno pytanie czy lekko chodzi dźwignia.Jak bardzo lekko to jest uszkodzona sprężyna na suwaku a jak w miarę to jest wina suwaka w rozdzielaczu.Miałem to samo.Podnosząc bęben w anie też opuszczał przy na wracaniu po 2 razy podnosiłem.Zmieniłem rozdzielacz i jest teraz ok. :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Dźwignia chodzi tak sobie nie za lekko nie za ciężko. Czyli czeka mnie wymiana rozdzielacza ? Tylko czego kurde te same objawy są na obydwóch sekcjach .

 

Można jakoś sprawdzić siłownik ? U mnie ciężko wcisnąć ten zawór na siłowniku co się blokuje siłownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

A sprawdź na siłowniku uszczelniacze.Może jest już tuleja zrysowana. :)Zawór jak się zatnie na siłowniku to ciężko podnosi tak jak pisałeś. :mellow: Rozbierz siłownik i zmień uszczelnienia tylko nie te z kompletów naprawczych tylko podjęć do sklepu dobrać oringi bo te zestawy to d*pę potrzepać. :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Musicie mieć jakieś d*pne części w waszych sklepach jak co chwile wymieniacie uszczelniacze.U siebie wymieniałem 4 lata temu i suchutki jak pustynia Gobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

No ale mój tez jest suchy. Uszczelki jakiś 1 miesiąc temu wymieniłem. I teraz przyłożyłem się do wymiany ich. Bo kiedyś robiliśmy z kolegą byle jak, i co złożyliśmy to zawsze sadził olej, (bo pierwszy raz robiliśmy). A teraz za pierwszym razem mi się udało. Rozdzielacz już kupiony. Myślę że problem zniknie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3161

Jak zamontujesz to pewnie zniknie,po wymianie napisz jak szło wykręcanie 4 śrub co trzymają rozdzielacz. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Nawet mnie nie strasz . Bo już się boje... jak się zdenerwuje to wezmę odkręcę śruby co trzymają platformę i trochę podniosę ją do góry. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witek2010    33

Jak zamontujesz to pewnie zniknie,po wymianie napisz jak szło wykręcanie 4 śrub co trzymają rozdzielacz. :D

 

Widzę, że każdy kto kiedyś odkręcał te śruby pamięta je :)

 

Jak będziesz miał spokojny dzień to się za to weź bo lekko mogą denerwować odkręcenie niektórych szczególnie jeden śrubki :D


"Wizualnie prezentował się naprawdę ładnie: szerokie nadkola, agresywne kształty i ultranowoczesne rozwiązania powodowały, że kobiety piszczały na sam jego widok" -> T-25 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Pójdę na łatwiznę. Pisałem z Mentosem223 i wezmę odkręcę platformę te przednie śruby i poluzuje tylne i podniosę w gorę, na lewarku . Powinno zdać egzamin.

Edytowano przez pawel807

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

Witam.Wymieniłem olej w t25 na nowy pozmieniałem gumki przy pompie i podczepiłem rotacyjnę i ledwo podniośł jak opuściłem to korkiem wlewu wysadzało olej spieniony. Proszę op pomoc co to może być

Edytowano przez Tomek2213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Geo    10

Najprawdopodbniej zostało Ci trochę starego oleju w układzie, a nowy jest "niekompatybilny" ze starym. Nie wiem jaki olej zalałeś ale powinien to być taki sam olej jak lejesz do silnika. Kiedyś to był Superol, ale teraz nie polecam już zalewać obecnych superoli tylko jakiś lepszy olej np. Turdus. W tej chwili niewiele możesz zrobić. Kosiarkę ledwo podnosi bo masz pianę w układzie. Musisz albo wymienić jeszcze raz olej alb poczekać aż się wypieni. Ale prawdę mówiąc jak się już wypieni to i tak ze 3 litry oleju ubędzie do tego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

A jaki olej był wcześniej?Pewnie zmieszałeś z resztkami superolu i wyszło mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Uszkodzone uszczelniacze na pompie, lub niewłasciwy ich montaz podczas wymiany. Pompa łapie lewe powietrze. Uszkodzony przewód ssacy pompy albo miejsce jego połaczenia z pompą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek97    60

Mam problem z podnośnikiem gdy robiłem podorywke w połowie pola tak jakby wyłączyła sie pompa dojechałem jeszcze do końca i nie mogłem podnieść pługa stan oleju był wystarczająco duży zeby podnieść pług wygląda mi to na pompe lub rozdzielacz, rozdzielacz ponieważ nie czuć ze pracuje, dodam jeszcze ze gdy odpialem pług ciegna poprostu opadły. W czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Sprawdź czy dźwignią załączy się pompa.Będzie słychać czy pompa tłoczy olej czy nie. :) Ja przewiduje sprzęgło pompy się wyrobiło :(.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek97    60

Raczej tu nie chodzi o siłownik fakt mam uszczelki do wymiany, ale to nie to.

Pompa jest cały czas załączona na to wygląda, gdy jechałem juz do domu to słychać było zgrzytanie jakby chciała sie załączyć. A to dużo roboty z tym sprzęgłem? nie znam sie zabardzo na tym więc bedzie mi to musiał naprawić wujek który zna się dobrze na tych ciągnikach ja tak tylko chce sie mniej więcej dowiedzie co jest przyczyną tego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj