pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Aa i jak chcecie kupować pompe inną zwłaszcza przez neta sprawdźcie ile frezów macie ja dziś moją wyciągam a tu zonk 4 frezy :o


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Gorzej jak u mnie będzie 4 frezy a już w sklepie zamówiłem na dniach powinienem mieć. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Pytałem z ciekawości w sklepie z częsciami polska pompa kosztuje 100 zł. A jak spytałem o ta większą 16 to sprzedawca powiedział że nie ma sensu tego zakładać, tylko czy jak ktoś ma tura to mała dałaby radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

Wiem czemu mi rozwalało pompe hydrauliczną bo ciśnienie było ponad 200 :rolleyes: Sprawka szwagra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Pytałem z ciekawości w sklepie z częsciami polska pompa kosztuje 100 zł. A jak spytałem o ta większą 16 to sprzedawca powiedział że nie ma sensu tego zakładać, tylko czy jak ktoś ma tura to mała dałaby radę?

 

Polska pompa? :o gwarancja pewnie na 30 dni a 32 dnia się rozwali :D Standardowa pompa kosztuje zależnie od sklepu od 55 do 70 zł ta sama

Edytowano przez UrsusCzesio

Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wladus25    0

,,Czyli to co sugerowałem i co "żekomo zmniejszył" B)''

Ta zmniejszyl ;) chyba kierunki mu sie pojeb... przy tym zmniejszaniu ale teraz wyregulowalem na 140 dziwignia odbija mam nadzieje ze będzie git :rolleyes:

Edytowano przez Wladus25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akadaka    0

Polska pompa? :o gwarancja pewnie na 30 dni a 32 dnia się rozwali :D Standardowa pompa kosztuje zależnie od sklepu od 55 do 70 zł ta sama

 

Pewno tak jak piszesz, też mam uprzedzenia do polskich części ale pompy na razie nie zmieniam na szczęście. Chciałem raz z wałka sprzęgłowego ośkę do szlifierki dotoczyć to szło jak w masło, taki materiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lumix47    0

przed remontem rozdzielacza działała tylko jedna sekcja podnośnik a druga była zacięta, i tej wajchy(do kiprowania) nie dało sie ruszyć. po rozebraniu i wymianie uszczelek prawidłowym założeniu sprężyn i śrutów(zgodnie z książkom) druga sekcja rozdzielacze ładnie działa nie zacina się i jest ok. ale ta od podnośnika nie jest taka jak była zmieniło się to ze słabiej podnosi co jest dziwne bo wcześniej super podnosił dopóki olej się nie zagrzał i brakuje ustawienia (wstrzymania w bezruchu) i podczas transportu maszyny moge podnosić albo opuszczać a ten moment trzymania (np; w górze) jest tak słabo wyczuwalny ze wajcha sama nie zatrzymuje sie na tym poziomie tylko spada na opuszczanie.

 

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

obok wajch od kiprowania jest taki owlny dekielek przyręcony na dwie śruby chyba 8 jak dobrze pamiętam odkręć go w środkowy otwór włóż jakiś cienki śrubokręt tak aby weszedl do środka i kilkakrotnie poruszaj powinno pomóc jesli nie topisz cośsię wymyśli jescze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

dziś kupiłem nową pompę NSZ 16 jutro będę składał

s7308741.jpg


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

ja dziś nabyłem NSZ 16 jak zmontuję to napisze jak chodzi

 

 

s7308741.jpg


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

To ja ci powiem jak to chodzi.....do d**y ta pompa się nadaje ;[ ;[ ,mój władek jak się podnosiło to aż przygasał :unsure: ,i do tego nic a nic szybciej nie podnosił a do tego się tryb napędowy pompy poszedł je@@@ ;[ ;[ Może to i dobre rozwiązanie jak się ma wyrąbany na wlot rozdzielacz ;) ;) A więc podsumowując :100zł do tyłu...




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

zobacze jak zrobie :) ale nie powinno być tak źle


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

witam witam i o pompkę pytam . Chcę zrobić wspomaganie ale nie chcę zakładać dodatkowej pompy i napędzać paskiem tylko kupić nową nsz10 lub 14 zrobić trójniki na przewodach przy pompie i na powrocie puścić na orbitrol Jak myślicie zadziała czy będzie d..a ? w taki sposób nie trza by dodatkowego zbiornika na olej i nie trza by nic z przodu kombinować tylko czy hipol nie będzie za gęsty w zimie. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

myśle że będzie działać bo np: Ursus 6024 o ile się nie myle tak mial jedna pompa jeden zbiornik B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

To napewno bedzie działać, wystarczy założyć wiekszą pompe np.NSZ14 lub NSZ16 i założyc dzielnik strumienia i mamy na jednej pompie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Z tym dzielnikiem strumienia to dobra sprawa, odpada kombinowanie napędu do drugiej pompy tylko gdzie i za ile można to kupić? Pewnie są różne rodzaje tych dzielników. Może ktoś na forum ma jakąś wiedzę na ten temat, jak to zgrać w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertT25    1

Dzielniki są rożne np gdy mamy pompe NSZ 16 potrzebny będzie nam dzielnik o o przepływie 16 litrow na minute,a gdy mniejsze to dzielnik o mniejszym przepływie i na odwrót,podłaczenie jest bardzo proste ,bo z pompy do dzielnika ,a z dzielnika na orbitrol i na rozdzielacz.Ja gdy zakładałem wspomaganie miałem właśnie zakładac przez dzielnik ,zrezygnowałem bo znalazłem w garażu starą pompe, ale może kiedyś założe dzielnik. Poszukaj na Allegro tam napewno jakies znajdziesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak22    0

Dzięki RobertT25. U mnie dobrze chodzi pompa 16-tka, ale obsługuje 2 rozdzielacze, fabryczny i trzysekcyjny do tura. Nie wiem czy da radę, jak dołożę jeszcze zasilanie orbitrola. Po drugie zbiornik oleju jest jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

po małych przetestowaniach NSZ16 działa bez problemowo , dźwigam się na szelkach na małych obrotach , troszkę szumi jak gazuję ale to pewnie dla tego że jest nowa


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj