pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
vademecum    25

to fakt, że regulacja jest w środku. Nigdy tego nie,regulowałem, ale rozbierałem ten rozdzielacz do śrubki, jak i od mtz 82.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

kolego a może na rurce nie masz wszystkich podkładek. Ja zakładam po kolei: metal, plastik, oring i nic nie cieknie, a juz pare siłowników zrobiłem :)


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszt25a    0

Zbyszekbrzuze, to nie wina uszczelnienia rurki, dziś zamieniłem sekcje w rozdzielaczu i wygląda na to że jest już dobrze. Nie wysadza już oleju pod ciśnieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

To jest ta lepsza, hydrauliczna. Popatrz w dziale  MTZ, tak chyba kolega Seweryn.. ma taką w MTZ


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Zawór może ci się lekko blokować w prowadnicy. za drugim czy 3 razem ciśnienie go dobija do gniazda i wtedy działa. Możliwe że jest słaba sprężynka lub po prostu trzeba leciutko wyczyścić papierem tłoczek zaworu przelewowego. U mnie na nowym zaworze zdarza się że z dużym ciężarem na podnośniku zawór nie zdąży się zamknąć i podnośnik opadnie.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

A powiedzcie mi czy w T-25 jest tak, że obie sekcje mają po 4 położenia robocze i te same funkcje? Niby wydaje się że jest to samo, ale wolę się upewnić, zanim pojadę zakuwać węże...

Edytowano przez michal1993

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3160

Tak obie sekcje mają po 4 położenia. ;) Przez to masz dociążenie i podnoszenie w podnośniku i w drugiej sekcji masz dwa wyjścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Czyli, że w drugiej sekcji też jest położenie pływające.. To pięknie, teraz druga sekcja będzie obsługiwać podnośnik ;)


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Wiem, wiem ;) Chciałem się tylko przed przekładką upewnić, bo jakbym zakuł węże to byłoby za późno ;)

 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

dokładnie to są te same suwaki. Pierwszy drugi. Ja w latach 80 -tych wrzuciłem siłownik dwu stronnego działania za łącznik i podpiołem pod drugi suwak. Dziś można kupić łącznik hydrauliczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Przekładka sterowania siłownikiem na sekcję pierwotnie od wywrotu zakończona sukcesem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Jeszcze założyć NSZ 16 i można podnosić co dusza zapragnie.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

albo co lasze wytrzymają :) Ja w moim władkiem przewoziłem agregat uprawowy i na łączeniu asfaltu podskoczyłem i pojechałem dalej a agregat z połówkami laszy i łcznikiem został na ulicy, także nie polecam dźwigać nim co sie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Do ciężarów mam MTZ, ale poznaniaka będzie musiał dźwigać, no chyba, że do zasiewów nie znajdę nic sensownego w rozsądnych pieniądzach.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Kiedyś też miałem taki park traktorowy. Wymieniałem lasze w mtz to je podspawałem i wrzuciłem do t 25 . Zyskałem dodatkowy zatrzep do przyczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Koledzy. Nie wiem co wy opowiadacie. Ja dźwigam naprawde różne rzeczy, siewnik, agregat, rotacyjna, widły bo bel sianokiszonki. Jeszcze nigdy mi nic nie pękło. Kule wypadają ale żeby złamać...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vademecum    25

Oj, nałamałem .... lasze w mtz 82 są montowane na takim długim wałku do ciągnika, łamał mi się co 2 - 3 lata 40 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr95    0

witam mam taki maly problem  jak zapne brony za mojego t 25 to na wolnym gazie niechce podniesc trzeba go przegazowac zeby podniusl nie wiem jaka jest tego przyczyna moze mial juz ktos podobny problem. Chcialem dolac plynu hydraulicznego tylko nie mam zielonego pojecia gdzie jest ten wlew i wogule jak sprawdzic stan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez matiUrsus4512
      Witam koledzy posiadam Ursusa 4512 gdy wracałem do domu po orce  pług mi opadał na niskich obrotach, musiałem pilować na wysokich obrotach by jakoś dojechać. Po wymianie rozdzielacze i zaworu podnośnik podnosi ale jak da się wysokie obroty nawet pod obciążeniem ramiona się unoszą i wyciąga pług z ziemi . Co to może oznaczać co wymienić bo ja nie mam już głowy do tego traktor.
    • Przez baska524
      Koledzy mam ogromny dylemat a zarazem problem z moim aresem 610 a jest to nowy zakup i pierwszy traktor z ehr więc prosze o zrozumienie.
      Problem pierwszy nie dziala mi wogole kontrolka w liczniku od filtra szkrzyni biegów.nawet przy ddpalaniu nie zapala sie.
      Problem drógi dlaczego nie diała dociazanie podnosnikiem mam na mysli to ze gdy ustawie opuszcze pług na 20 procent bądz na 10 i pług wyjdzie z ziemi to naciskając przycisk od opuszczania pompa nie wpycha go do ziemi.A maiałem okazje jezdzic z gruberem innym aresem i tam to działało.
      Itrzeci problem gdy podnosnik jest opuszczony załuzmy na 2 procent i chce go zwiekszyc o 1 lub 2 procent to po nacisnięciu strzałki do gury odrazu na wyswietlaczu pojawia sie 35 procent.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam otoz mam problem z podnosnikiem w case 856xl z 88r bardzo wolno podnosi i szybko sie nagrzewa hydraulika. co za czym idzie podnosnik jeszcze gorzej chodzi i wspomaganie ciezej pracuje. . a i jeszcze jedno do was pytanie co moze byc za przyczyna ze nie dziala pokretlo przy podnosnikach z gory dziekuje za pomoc
    • Przez ChiquitaB
      Witam. Posiadam amazone d7 super s 3m z hydraulicznymi znacznikami. Sprawa wygląda tak ze jak chce sciezke przezucic to podnosi jedna strone i zamiast oposcic wtedy opuszcza ta sama strone. Czasami przezuci dobrze ale zaraz dalej to samo. Mial ktos podobny problem?
    • Przez Moscov
      Witam. W swoim Fendt'cie przy końcówkach hydraulicznych nie mam tych plastikowych kubków odprowadzających olej. Gdzie mogę je kupić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj